Tuning mulinete okuma :Axeon,DCI 80, X 80 Spod&marker

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Carapcea Andrei
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iun 11, 2015 0:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tuning mulinete okuma :Axeon,DCI 80, X 80 Spod&marker

Mesaj de Carapcea Andrei »

Dar toti rulmentii care se gasesc pe siturile de modelism sunt din cei simpli, adica nu sunt din cei inoxidabili...eu am cautat pe mai toate siturile si nu am gasit inoxidabili.

Naghi Adrian
Mesaje: 129
Membru din: Dum Iul 27, 2014 22:24
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare
Contact:

Re: Tuning mulinete okuma :Axeon,DCI 80, X 80 Spod&marker

Mesaj de Naghi Adrian »

NU cred ca tinem mulinetele in apa la o partida de pescuit ...pe nici un rulment mic nu am vazut sa scrie ,,stainless steel'' ,nici pe cei cumparati de la magazin nici pe cei din mulinete.Deci???

Carapcea Andrei
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iun 11, 2015 0:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tuning mulinete okuma :Axeon,DCI 80, X 80 Spod&marker

Mesaj de Carapcea Andrei »

http://viewer.zmags.com/publication/a45 ... 4519cab/35. Scrie in descriere la mulinete. Si pe cutie si in catalogul okuma ca sunt rulmenti stainless steel. Pe rulmenti cand desfaci mulineta, e stantat un s daca te uiti din lateral....acum nu.stiu daca s-ul vine de la stainless sau e altceva.

bambusache
Mesaje: 20
Membru din: Lun Aug 29, 2016 0:11

Re: Tuning mulinete okuma :Axeon,DCI 80, X 80 Spod&marker

Mesaj de bambusache »

Salut Am o mulineta de spinning Okuma Safira Noir 30FD,ii poti face ceva upgrade,am 2 iesiri cu ea si mi se pare ca axul de la manivela are joc,desi strang bine surubul si mi-ar place o frana mai puternica...multam,astept un raspuns

adyprico
Mesaje: 68
Membru din: Vin Mai 02, 2014 11:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Tuning mulinete okuma :Axeon,DCI 80, X 80 Spod&marker

Mesaj de adyprico »

Salutare , a incercat/reusit cineva cumva sa puna rulment pe manerul de la manivela. La o mulinare mai rapida parca simt nevoia de un rulment acolo , plus ca are si un pic de joc acolo . Mersi

Marian Militaru
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 14, 2020 18:49

Re: Tuning mulinete okuma :Axeon,DCI 80, X 80 Spod&marker

Mesaj de Marian Militaru »

Salut naghi adrian,pentru okuma custom blak sunt aceleasi cote la rulmenti?ms frumos

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”