Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competitii!

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de kelu84 »

Pentru ca este in sangele nostru sa aruncam cu noroi
Eu nu inteleg de ce subiectul asta s-a facut public...Nu cred ca are vreunul din noi ciunga in par sa credem ca subiectul s-a facut public doar sa fim informati cat mai bine...
S-a dat publicitatii fix pe principiul"uaiii ti fac io pi tini daca nu mi dai banii"

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de Vladut Mateianu »

Razvan Black scrie:Buna ziua,
Numele meu este Razvan... ( m am prezentat)
...nu,nu sunt avocatul lui George ,dar asta nu inseamna ca nu pot exprima opinia.
si..da!!! sunt vehement,pt ca George este prietenul meu,iar Balta Greaca este printre preferatele mele!!!
...cu toate ca acest site ne sugereaza sa o evitam...
in cazul in care este asa cum sustine site ul ca George are sa le dea bani,nu inteleg de ce Greaca este o balta de evitat??? Sa si rezolve ,ei problemele ,nu sa umple netul cu Greaca!!!
...de exemplu: daca Mircea Gheran nu si plateste gunoiul,insemna ca MG SPECIAL CARP este o nada de evitat??? :))))
...sa fim seriosi!!!
Exemplele tale sunt puerile. La fel si rationamentul dupa care judeci aceasta poveste. Nu stiu la ce te referi cand zici " sa umple netul" , este o postare pe Crapmania si atat. Unde, apropo, are acces si George, poate sa posteze cand vrea. Se numeste drept la replica.

Apropo, in viata, cand patesti ceva rau din anumite cauze care pot fi evitate, este bine sa atragi atentia prietenilor si apropiatilor, ca sa nu pateasca si ei la fel. Gresesc ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Crapmania.ro
Pescar de competitie
Mesaje: 252
Membru din: Lun Oct 11, 2010 12:35

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de Crapmania.ro »

S-a facut public acest subiect ca o ultima solutie in recuperarea soldului neachitat.
Timp de un an de zile am incercat pe cale amiabila, intelegere, chiar umilire pot spune, sa recuperam suma de plata. Singurele variante in ultimul timp de a-l contacta pe d-nul George erau sa sunam de pe alte numere pe care nu le cunostea ca sa raspunda si de fiecare data primeam promisiuni ca se rezolva. Intotdeauna am fost intelegatori cu clientii nostri, am acceptat amanari cand a fost nevoie si foarte rar am intampinat probleme.
In aceasta situatie am incercat toate caile posibile, in care sa nu facem publica datoria, sa evitam o asemenea postare, chiar l-am anuntat inainte ca o vom face publica, ni s-a promis un nou termen, pe care l-am asteptat, l-am inteles, insa tot la acelasi rezultat am ajuns.

In continuare incercam sa fim intelegatori, iar daca d-nul Mihaila da dovada de intelegere la randul sau si stinge datoria consideram ca a fost un incident singular si nu ceva cronic, astfel toate aceste masuri ale noastre vor fi anulate.

Razvan Black
Mesaje: 21
Membru din: Lun Noi 14, 2016 13:13

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de Razvan Black »

Te salut,V. Mateianu,
...ai spus mai sus,ca tu nu ai nicio treaba cu Crapmania...
...atunci ,de ce te bagi in discutie??? esti avocatul lor???:))
in alta ordine de idei: a bubuit facebook ul din cauza distribuirilor pe acest subiect...deci nu s a postat doar pe Crapmania...cum zici tu...
...daca este asa cum spui tu,ca esti prieten cu George,frumos ar fi fost sa intervi intre Crapmania(unde n ai nicio treaba) si George ( prietenul tau),ca totul sa se rezolve intre ei...si sa ramana intre ei...
...si altceva..referitor...la modul meu de gandire...stai linistit,ca inca sunt ok.....nu m am ramolit:))
...era o vorba: ,,daca le dau mintea mea,unora..le o ia corpu razna,, :)))
...eu nu vreau sa intru in polemica cu tine,sincer iti spun... te rog sa ma crezi..pt ca n am niciun interes...
...si ca sa vezi,ca vorbesc serios...acesta este ultimul comentariu pe aceasta tema
Sa ne vedem sanatosi!!!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de ionut72 »

kelu84 scrie:Pentru ca este in sangele nostru sa aruncam cu noroi
Eu nu inteleg de ce subiectul asta s-a facut public...Nu cred ca are vreunul din noi ciunga in par sa credem ca subiectul s-a facut public doar sa fim informati cat mai bine...
S-a dat publicitatii fix pe principiul"uaiii ti fac io pi tini daca nu mi dai banii"
Exact asta e principiul pe care merg afacerile in toate tarile aflate cu mult inaintea nostra in domeniu. De ce credeti voi ca majoritatea crancena a firmelor din vest se feresc, ca de dracu, sa dea tepe? Pentru ca, in urma acestora, le paste falimentul in cateva zile.

Da, un tepar, trebuie dat publicitatii cat de mult posibil si cat de des se poate. Prea s-a impamantenit ideea ca da, domnule, eu ti-am dat teapa, dar tu sa nu spui nimic, n-ai voie sa ma denigrezi! Evita-ma si gata! Serios? Pai, exact asta fac, dar te si boicotez public oriunde pot si, mai ales, ii atentionez si pe altii ca ar fi bine sa-si sporeasca atentia in ce te priveste.

Ca in exemplul dat de Razvan, producatorul X de nada e tepar, nu-si plateste datoriile? Pai e foarte bine ca afla lumea, e foarte probabil sa dea teapa si cu nada pe care o vinde. E timpul ca publicul sa inteleaga ca reputatia se cladeste in ani si se poate pierde intr-o secunda. Iar reputatia/imaginea unei persoane/firme, nu este proprietatea acesteia, ca sa poata pretinde vreun asa-zis drept asupra ei, ci este rezultanta parerilor celorlalti despre ea. Mai mult, cel care se aventureaza, fara dovezi, sa incerce sa manjeasca reputatia altuia, e foarte probabil sa cada singur in groapa pe care a sapat-o si sa si-o ruineze singur pe a sa. Chestie care se poate petrece foarte usor si in cazul de fata. Iar incercarea de antireclama poate avea usor efectul invers scontat! Asta este frumusetea conceptului de libera exprimare :)

Tot ce putem spera e ca lucrurile se vor rezolva in cele din urma, iar acesta sa nu ramana decat un incident nefericit.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de Vladut Mateianu »

Razvan Black scrie:Te salut,V. Mateianu,
...ai spus mai sus,ca tu nu ai nicio treaba cu Crapmania...
...atunci ,de ce te bagi in discutie??? esti avocatul lor???:))
in alta ordine de idei: a bubuit facebook ul din cauza distribuirilor pe acest subiect...deci nu s a postat doar pe Crapmania...cum zici tu...
...daca este asa cum spui tu,ca esti prieten cu George,frumos ar fi fost sa intervi intre Crapmania(unde n ai nicio treaba) si George ( prietenul tau),ca totul sa se rezolve intre ei...si sa ramana intre ei...
...si altceva..referitor...la modul meu de gandire...stai linistit,ca inca sunt ok.....nu m am ramolit:))
...era o vorba: ,,daca le dau mintea mea,unora..le o ia corpu razna,, :)))
...eu nu vreau sa intru in polemica cu tine,sincer iti spun... te rog sa ma crezi..pt ca n am niciun interes...
...si ca sa vezi,ca vorbesc serios...acesta este ultimul comentariu pe aceasta tema
Sa ne vedem sanatosi!!!
Nici nu ai cum sa intri in polemica cu mine. Eu doar comentez, cum vad eu lucrurile. Nivelul intelectual pe Crapmania este mult mai ridicat decat pe fb, iar oamenii mult mai parolisti. Si reali. Inteleg ca tu ai ceva cu Crapmania, te-ai apucat de organiza5 concursuri pe bani si nu te lasa adminul sa le postezi moka, nu ? :)
Crezi acum ca daca te pui bine cu George iti face reducere la balta ? Sa fim seriosi. Este vorba de frustrare. Daca gres3sc, justifica cu argumente. Daca nu, cauta in continuare "prietenii" de fb si lasa forumul acesta...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

sandus.
Mesaje: 43
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 10:44
Puncte: 0

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de sandus. »

Te agiti de pomana vladut,omul de mai sus este un manelist de facebook care organizeaza niste mici concursuri cu castiguri pentru el dar care se transforma in betii cu manele si castigatori din pix daca intelegi.De acea nu isi da nici numele real si se scrie black ca doar nu crezi ca plateste impozite sau tva.Cu george mihaila nu e noutate ca stiu si alti cum isi onoreaza promisiunile si premile de la concursuri chiar daca sunt in ceva ce are si anume porci rate sau gaste. De datorie incercati sa vb cu bosul real de acolo dl taraipan de la petrom si sigur va plati datoria.

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de Bogdan Timis »

Desi nu imi place sa fiu in asentiment cu domnu Vladut Mateianu doar pentru ca nu impartasim de obicei acelasi pareri, de aceasta data ii dau dreptate 100%

Draga Razvane
Atunci cand nu esti in stare sa postezi un mesaj pe forum din cauza unor iconite ale telefonului si mergi pe facebook si incepi sa plangi la propriu pe toate grupurile ca ai fost blocat si ca nu ti-au dat dreptul la replica asta inseamna nu nivel mic de inteligenta, ci prostie! Incearca sa nu ne mai bagi in aceeasi oala pe toti de pe acest site ca nu toti avem "scoala vietii" ca tine

Mi-a starnit curiozitatea sa vad o multume de comentarii pe profiluri de facebook dubioase in care te doare mintea sa citesti comentariile, dar am zis sa vad cine poate debita asa ceva si le-am rasfoit fotografiile... m-am crucit de fotografii cu crapi in bucatarie sau tinuti de "urechi"!

ADMINISTRATOR

Daca vrei sa faci ceva intr-adevar bun cu acest topic pe care l-ai facut atunci scapa-ne de braconieri de pe forum!
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

Razvan Black
Mesaje: 21
Membru din: Lun Noi 14, 2016 13:13

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de Razvan Black »

Multumesc gor965... de pe laptop pot adauga comentarii...

...bai, frate ce caterinca,ieftina!!!!..este aici...cu postarile de mai sus!!!
..ca sunt manelist,ca sunt agramat, ca fur peste de pe MV2, ca masluiesc concursuri,ca n am ocupatie!!!!...incredibil!!! :))))
n am fost niciodata, la peste pe MV2!!!:)))
:))) sunteti de ras!!!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de gabi1 »

Razvan Black scrie:Multumesc gor965... de pe laptop pot adauga comentarii...

...bai, frate ce caterinca,ieftina!!!!..este aici...cu postarile de mai sus!!!
..ca sunt manelist,ca sunt agramat, ca fur peste de pe MV2, ca masluiesc concursuri,ca n am ocupatie!!!!...incredibil!!! :))))
n am fost niciodata, la peste pe MV2!!!:)))
:))) sunteti de ras!!!
Răzvănel, ăştia e oameni răi.
Toţi te-ar bate, te înjură, mulţi ar vrea să-ţi bage-n gură...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”