CALIFICARI 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Mai fratilor daca 500 EUR pentru inscriere sunt multi , de unde atunci bani de nada si momeli pentru 4 manse ? Dam cu mamaliga ?? La 10 kg de boilies pentru concurs x 500.000 lei / kg ( ready made ) = 5.000.000 lei + 1-2 dipuri - sari de 6.000.000 lei / concurs . Asta la modul grosier , ca daca te apuci sa le faci , sari lejer de 9-10.000.000 lei /concurs . Asta e realitatea .

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

@Cornel Rosioru

La Hobaia, in concurs, ati spus ca in 2006 veti reedita Cupa Cupelor-Hobaia! In conditiile actuale va mai fi acest concurs? Daca da, cand si cum?
Atentie, anul asta nu a fost decat o mansa de calificare!
La anul va mai fi loc, timp si energie?

P.S.Scuze pt. off topic
Val ar fi bine, daca poti, sa incepi sa conturezi calendarul competitional de la anul. In limita informatiilor de care dispui sa anunti:
- concursul - locatia
- data estimata de desfasurare
- taxa de participare, etc...
Cred ca ar fi de un real folos si ne mai trece si de lipsa sfaturilor si informarilor de pe acest forum :lol: - principalul scop al existentei forumurilor asta este, chiar daca nu-ti place! :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Adigogo

e mult prea devereme sa ma apuc acum de creionat un calendar pina la anul . Se discuta acum despre selectii pentru ca sunt cu adevarat importante . Restul om mai vedea , ce , cind si cum . Si nu eu le fac - cine imi da sa postez ii fac cu drag ainima publicitatea necesara .

Cit despre Forum ai o parere gresita . O discutam pe alt topic daca vrei .

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@ Rosioru,

1) Spui ca AGVPS este implicat in organizare !! Cum !!! ???? Ca anul trecut nu au fost decat prin faptul ca au achitat cei 1.300 de Euro !! cei trei arbitrii care ne-au ajutat sunt pescari de competitie, dar au fost platiti !!! Mata, Liviu si Matasaru nu sunt membri de conducere AGVPS !!! sunt membri la fel ca si noi !!
2) Imi era frica ca vei participa si tu la calificari :lol: :lol: :lol:te retragi :lol: :lol: :lol: Sau vrei sa le organizezi singur !!!???
3) Cine a votat si cine a muncit ?? poti sa dai nume ??
4) Cine garanteaza ca nationala are asigurate toate costurile deplasarii ?? Rosioru sa deschida un cont pe numele “”Lotul National de Crap””minim 8.000 Euro si atunci sa se dea premii !!! Daca Rosioru isi “”rupe”” un picior si nu mai poate sa adune banii !!!
5) Se poate intampla ca un participant sa castige, sa ia 4.000 euro si sa nu vrea sa mai mearga in Portugalia !!!!????

@ Val Pangica,

Balta s-a hotarat: Hobaia ( Darvariul nu este disponibil anul acesta si nu doresc sa o pun la dispozitie!! Exista un program bine stabilit pentru 2006).

@ Mateianu,
Mai bine te abtineai !! ai pus paie pe foc !! APCR sa stringa banii si sa-i gestioneze; regulamentul de organizare sa fie propus si acceptat de toti cei ce vor sa participe intr-o adunare ce va fi stabilita ulterior (cu cat mai repede cu atat mai bine pentru a se evita polemicile )

@ Olandezu,
Nu exista una sau mai multe variante, exista niste discutii cu propuneri care vor fi luate in discutie, fiecare avand partile bune sau mai mult bune, urmand sa fie votata o formula acceptata de toti.

@ Mateianu – Cornel Iacob,
Propunere:
Rosioru – Seful delegatiei romane
1) sa fie sanatos tun!
2) sa aiba putere de munca!
3) sa stie 2 limbi straine!
Vladeanu – Capitan (sa aiba aceleasi calitati)

Alte propuneri :
@ Adi Gogo
Cupa Pelicanul Darvari: 17 – 21 Mai
Taxa 20 mil + TVA; premii: locul 1 : 400 milioane lei; locul 2: 200 milioane lei; locul 3: 100 milioane; captura:100 milioane + alte premii din partea sponsorilor de sector!!

Victor Oana
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Oana.
1 Fara AGVPS nu se poate organiza nimic. DOAR AGVPS ARE DREPTUL DE A INSCRIE ECHIPA NATIONALA LA C.M.
2 De ce tu te-ai lasat ? Cind nu o sa mai participi tu, ma las si eu :lol:
3 Cei sapte au votat, eu cu andrei ajutati de Vladut am muncit.
4 Ca anul trecut, anul acesta si anul viitor tot eu. Nu sunt comitet de sprijin, asa ca nu deschid cont pe numele nimanui.
5 Merge echipa urmatoare.

Mateianu si Iacob au facut o propuneri si atit. :!:

@adigogo
Cupa cupelor se va reprograma dupa calificari.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”