Champions Challenge-Cupa Lacului Sarulesti-24-30.09.2017

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
paulletta
Pescar de competitie
Mesaje: 783
Membru din: Lun Mar 16, 2009 21:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Champions Challenge-Cupa Lacului Sarulesti-24-30.09.2017

Mesaj de paulletta »

Clasament 29.09.2017 seara

Imagine

Avatar utilizator
paulletta
Pescar de competitie
Mesaje: 783
Membru din: Lun Mar 16, 2009 21:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Champions Challenge-Cupa Lacului Sarulesti-24-30.09.2017

Mesaj de paulletta »

Clasament final

Imagine

Avatar utilizator
zuuluf
Mesaje: 533
Membru din: Joi Aug 05, 2010 18:08
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Champions Challenge-Cupa Lacului Sarulesti-24-30.09.2017

Mesaj de zuuluf »

Felicitari CRS team!!!! Bravo baieti!
Voinescu Ciprian

Sitaru razvan
Mesaje: 22
Membru din: Lun Oct 17, 2016 1:22
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Champions Challenge-Cupa Lacului Sarulesti-24-30.09.2017

Mesaj de Sitaru razvan »

Mulțumim frumos!!

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: Champions Challenge-Cupa Lacului Sarulesti-24-30.09.2017

Mesaj de viorel doloc »

Felicitări tuturor participanților și în mod special premianților!
Felicitări "Răzvan și Dani "&co. pentru organizare și munca depusă!
Mulțumim George, pentru poze!
Carp Passion

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Champions Challenge-Cupa Lacului Sarulesti-24-30.09.2017

Mesaj de razvan u. »

Felicitări castigatorilor si tuturor pescarilor ce au participat la acest concurs de tradiție.
Multumim in numele nostru si al administrației lacului pentru fair play-ul ce a domnit pe lac timp de o săptămână.
Sa ne vedem sănătoși.
Ca o noutate, la concursurile tip plantat ce se vor desfășura pe lac, înscrierea se va face exclusiv pe baza de invitație. Mai multe detalii va putem da pe privat sau la telefon( eu sau Dan).
Pentru Cupa Mondială Sarulesti International Marathon de anul viitor lista este închisă.
Numai bine.
C. S. PELICANUL

maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Champions Challenge-Cupa Lacului Sarulesti-24-30.09.2017

Mesaj de maty »

Ora 22,30. Abia terminasem rugaciunea pe care o fac de fiecare data seara,cand senzorul a inceput sa sune alert.
Am ridicat lanseta si am crezut ca am o captura obisnuita,ba chiar mica,de genul platica sau un ciortanel.
Abia in apropierea malului,a inceput dansul.
Dumnezeu imi trimisese captura (poate),vietii. Scoicar de 36,5 kg.
Am 50 de ani de competitii,si va marturisesc ca nu a fost greu de loc sal prindem.
O poate fece oricine care se afla in momentul potrivit,la locul potrivit.
Lacul Sarulesti.Unic.
Felicitari tuturor participantilor,invingatori sau nu,felicitari organizatorilor,arbitrilor,felicitari Dlui. R.R.
Ps.. Abia astept mai 2018.







a
ajutorul vine de sus.

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Champions Challenge-Cupa Lacului Sarulesti-24-30.09.2017

Mesaj de Andrei I »

Tragere la sorți, Andrei Ioniță: Gunoi! Pai bine mă Răzvan Ulmeanu așa suntem noi prieteni?!? :)). Pai nu vorbisem sa îmi dai Valea Mare?! Aaaa stai, mai bine că nu mi l-ai dat :))
Un concurs foarte mișto, unde am venit și pregătit și cu așteptări dar cel mai important cu o echipă cu care aș merge și în Alaska. Păcat că peștele nu a vrut sa mănânce, au fost doi factori pentru asta un vânt rece din N-NE și o presiune atmosferică în creștere ce a ajuns joi noaptea la un maxim ce era sa iasă din cadran. Așa se explică și faptul că Valea Mare și Turn, cu pescari de top că Tata Nițu, Cipică nu au reușit să prindă mai nimic. Pestele, cel puțin pe standul meu, era între ape... mult peste și pești mari pe sonar dar din cauza presiunii nu coborau la masă. Cei mai mititei s-au băgat la stuf și la plaur astfel că cei care au avut astfel de structuri au reușit să puncteze bine. Una peste alta, a fost un concurs la care deși nu am prins decât doi pești într-o săptămână, m-am simțit bine. Cum zice mai sus și Maty, Sărulești rămâne lacul care oricând te poate șoca plăcut cu o captura capitală.
Dan City, Răzvan Ulmeanu, Pauleta, Gor, Florentin, arbitri si sponsori, mulțumim tuturor!
Felicitări câștigătorilor!
Ne revedem în curând! Vă pup din "Gunoi", Groparul is back!

Dan, Răzvan locul ăla ar trebui să se numească 'La barometru" :))
Milionar excentric

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Champions Challenge-Cupa Lacului Sarulesti-24-30.09.2017

Mesaj de razvan u. »

Andrei I.,
Si asa va fi. La barometru!!!
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
razvanbr
Mesaje: 99
Membru din: Mar Apr 24, 2012 21:03
Puncte: 0
Localitate: Braila

Re: Champions Challenge-Cupa Lacului Sarulesti-24-30.09.2017

Mesaj de razvanbr »

Ca orice novice in ale Sarulestiului, dupa o ampla cercetare prin online, zici ca e musai sa tragi unul din standurile cu structuri si daca mai ai si bulan sa fie in Oala mare, ai toate sansele sa ai partida vietii.
Uite asa am tras dr.Arhitect, o covata trapezoidala cu nici o structura distincta , cel mai ingust loc de balta, practic un culoar de trecere intre intinsura de la Marinescu si oala de la Buncar. .....unde mai pui ca alte doua echipe din club facusera lampa in doua concursuri precedente in exact aceeasi zona :evil: :shock: .

Sunteti pe Sarulesti !
Nu disperati !

Am inceput sa pescuim zona pragurilor din malul opus, pe adancimi de la 2 la 5 m, pe farfurii de bile si seminte. Plantand , ne si plimbam cu barca prin zona malurilor si asa am gasit un mic platou cu adancimi de 1.2 - 1.5m , platou creat de pamantul cazut la surparea malului din fata. Am nadit si aici cu acelasi amestec si am urcat o lanseta pe 1.2m. Zilele treceau, noi jonglam cu adancimile si momelile replantand la aprox 6 h.

Sunteti pe Sarulesti.
Nu disperati !

In a treia noapte, la ora 22, bip bip de pe platou si apare primul ciortan de 3.4kg. Il eliberam, replantam pe aceasi adancime si refacem farfuria. La ora 3 am, bip bip urmat de run pana am ajuns la lanseta, intep si pestele ia fir si se parcheaza in singura agatatura din stand...baliza :lol: .....mergem dupa peste pe cel mai groaznic vant si gasim forfacul rupt.

Sunteti la Sarulesti.
Nu disperati!

Pana in noaptea de 29 am mai prins inca 3 nepunctabili, toti pe adancimi de max 1.5m. Vineri la ora 19 am avut primul peste punctabil si pana la ora 3 am , la interval de 3h intre trasaturi, am reusit sa mai prindem inca 3, indeplinindu.ne in ultima noapte obiectivul...de a fi punctat.

Sunteti la Sarulesti !
Nu disperati!
Asta ne zicea ori Dan, ori Pauletta, cand veneau la cantare si ne vedeau ponositzi si ingandurati de lipsa de capturi , de structuri, de solutii. Va multumim pentru ca ne.ati dat incrdere.

Felicitari organizatorilor !!
Felicitari participantilor si mod special celor de pe podium!!
Vreau sa le multumesc colegilor de echipa pentru dedicare si vreau sa le mtumesc sponsorilor nostri Target Baits, Marele Pescar si AccesoriiAmbracatiuni.ro, pentru ajutorul acordat. Barca a fost minunata.

Sarulesti este fara doar si poate o provocare pentru orice pescar. Fiecare trasatura poate fi cea pe care o intalnesti o data in viata. Iti cultiva rabdarea, perseverenta si spiritul de aventura. Abia astept sa ma intorc.

Ps. Dane, poate schimbati numele standului in Enjoy asa cum ati zis :mrgreen:
Enjoy fishing!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”