Crapmania - Echipa anului 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Imi pare rau ca trebuie s-o zic, dar, dupa cum am mai auzit si dupa cum spune si Andrei mai sus, sunt mari probleme cu Perisul. Poate ca ar trebui scoasa sau poate spun o prostie? Oricum, coeficientul ar trebui gindit foarte bine inainte de a se stabili exact. Ar mai fi ceva...anul asta si Cupa Cupelor si Cupa Pelicanul dau prmii pe sectoare, tocmai din cauza ca locurile nu sunt egale, in cazul asta, cum credeti ca ar trebui facut?

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Regulamentul pentru 2006 va arata astfel :


Departajarea se va face dupa cum urmeaza :

1. In functie de numarul de echipe participante la fiecare competitie majora de pescuit la crap organizata pe una din baltile Darvari , Tincabesti , Hobaia , Peris , Sarulesti ( Cupa Romaniei ) , se vor atribuii "coeficienti de concurs" , calculati astfel incit sa se asigure echitatea de puncte intre clasamente
2. Balta Peris - va avea un coeficient de 0,6 din punctajul acordat pentru restul concursurilor - coeficient care va fi aplicat rezultatelor finale obtinute
de echipele participante . Masura se va mentine atit timp cit concursurile organizate pe aceasta balta vor depasi numarul de 12 echipe .
3. Punctajul atribuit fiecarei echipe va fi invers proportional cu numarul de echipe participante , astfel incit echipa castigatoare va obtine un numar de puncte egal cu numarul echipelor participante , inmultit cu coeficientul de concurs , samd ,iar ultima echipa clasata va obtine 1 punct inmultit si el cu coeficientul de concurs
4. Aditiunea punctelor se va face atit pe echipe cit si la individual ( prin 1/2 puncte obtinute la nivel de echipa )
5. Clasamentele se vor publica in max 4 zile dupa incheierea fiecarei etape de concurs .
6. Campionatul national va intra in calculul anului 2006 - prin clasamentul final si va avea aceleasi coeficient cu toate celelate concursuri organizate pe Hobaia , Darvari si Tincabesti .
7. Echipele care nu participa la un concurs obtin 0 puncte


Anul acesta facem asa - si acordam o placheta si poate vreun premiu d ela vreun sponsor , la anul va astept beneficiind de experienta acestui an , sa propuneti alte sisteme sau imbunatatiri la acesta care exista deja .
Ultima oară modificat Lun Iun 26, 2006 17:12 de către EX-UL, modificat de 4 ori în total.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

nu cred ca este normal ca cel mai important concurs national de pescuit la crap CAMPIONATUL NATIONAL sa nu puncteze in acest concurs.
tu vrei, val, sa premiezi cea mai buna echipa dintr-un an competional. bun. echipa care termina CN pe locul 4, sa zicem, nu primeste nici o distinctie la CN (campion national, vice, etc) dar, scuza-ma, merita tot respectul daca dupa 4 manse (care te asigur vor fi infernal de grele) se claseaza asa. basca ca va face parte din lotul national.
eu cred ca CN ar trebui sa aiba cel mai mare coeficient!

sa-ti mai explic ceva.
la darvari, de exemplu, o echipa cade in sectorul cu stuf. castiga sectorul si cele 200.000.000. dar la general se claseaza pe 21.(prind mai mult aia de sub sat, vizavi, stadion, golf, etc)
acelasi lucru e valabil si la hobaia, la CC unde va fi pe sectoare.

mai gandeste-te...
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Andrei

eu stiu ce spui si ai dreptate - dar asta poate fi un clasament mai popular , in care sa intre toate echipele in calcul . La selectii vezi bine ca sunt numai 24 echipe si premiul este deja cel mai mare posibil - lotul national . Am zis sa separ chestiile astea 2 . Strict sportiv ai dreptate , dar eu zic ca trebuie sa existe si un clasament mai relaxat pentru toti pescarii . Oriucum este o incercare test pentru anul acesta - pentru la anul vedem daca nu putem impleti aceasta experienta , cu divizii , cu selectii , etc . O sa mai avem o iarna de gandire .

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Val, si parerea mea este ca daca tot faci acest clasament, ii reduci drastic din relevanta in cazul in care nu incluzi CN.

Ca si cum, la o demonstratie aviatica, in timp ce unii evolueaza pe F16, tu vrei sa captezi atentia publicului cu niste utilitare care dau cu prafuri pe camp. Sau, ma rog, poate am exagerat cu exemplul de mai sus.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@val
nu ai dreptate
o echipa poate castiga bine-mersi premiul tau si daca nu participa la CN!
dar, asa cum zice si mircea f, nu poti face abstractie de acest concurs, cel mai relevant dpdv al valorii, pt ca are 4 manse.

sau nu mai intitulezi premiul asa... ii zici "cea mai buna echipa participanta la concursurile private in 2006"
The One Team

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

Mai Mircica :!: de cand cei care nu vor sa participe la selectzia pt.lotul natzional sunt "utilitarii'-adica cu alte cuvinte umplutura :?: Sezi ghinisor mai puisor ca sunt multzi pescari nu buni ci foarte buni care nu participa la selectzi din fff multe motive.Unele sunt pur subiective ,altele obiective.Asa ca atunci cand mai vrei sa faci o afirmatzie gandeste bine inainte de a jigni :twisted:
Andrei
De unde ai dedus tu ca aceste calificari reprezinta cel mai tare concurs de la noi :?: Poate pt.tine ca pentru multzi pescari nu prea.
De altfel se vede si in numarul de echipe participante.Fratzi pescari hai sa mai vedem ce inseamna modestia si sa ne-o mai insusim din cand in cand.Tu sti ca imi esti simpatic dar te rog sa vorbesti numai in numele tau.Cu respect Razvan Dobrescu
SI maine este o zi

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Salut Razvan,

Departe de mine intentia de a jigni, imi cer scuze daca reiese asa ceva.

Poate era mai bun un exemplu din fotbal. Cand se desemneaza cel mai bun jucator al anului, se tine cont numai de concursurile inter-cluburi? Sau se ia in considerare si participarea la nationala? Si e adevarat ca sunt si fotbalisti care spun verde in fata ca nu sunt interesati de participarea la nationala, sunt foarte multumiti si satisfacuti cu activitatea de la club.

Sper ca e un exemplu mai bun acum.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@razvan
1.nu am vazut nicaieri ca mircea f a folosit cuvantul umplutura!
2.cum adica sa vorbesc in numele meu? pai in al cui nume crezi ca vorbesc?
3.(in numele meu) afirm ca CN este cel mai tare(a se citi echilibrat) concurs din vara aceasta. pentru ca are o mansa eliminatorie si alte trei - finala. tu spui ca sunt multi pescari care nu il considera asa. EU afirm ca cine nu este de acord cu treaba asta nu e pescar de competitie. afirm, in numele meu.


ps pe de alta parte stiam ca exista niste oameni care au incercat sa boicoteze acest CN. n-am crezut ca faci parte dintre ei...
ps 2 s-au disputat si olimpiade boicotate!
ps 3 nu stiu pe ce te bazezi cand spui ca nr. este redus. vor fi 27 de echipe, numar fara precedent la calificari! fara precedent...
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@razvan
... si pt ca tot vorbesti de motive obiective si subiective, am sa-ti dau definitia obiectivitatii
OBIECTIVITATEA ESTE O SUBIECTIVITATE FOARTE BINE ARGUMENTATA

te astept cu argumente
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”