Cupa Peris Editia II - Rezultate preliminare

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Clasament final:

1.Standul 18 - Constantin Mateescu – Nae Badulescu - 263,74 kg
2.Standul 14 - Echipa Big Fish (Tudor – Stancu) - 253,59 kg
3.Standul 15 - Adi Gogoasa – Nedelea Valentin - 174,58 kg
Captura - Marcel Nicolae - Bogdan Tudose - 16,45b kg


4.Standul 17 - Vladut Mateianu – Cornel Iacob - 156, 91 kg
5.Standul 8 - Cezar Bibu – Val Pangica - 103,33 kg
6.Standul 16 - Costin Popescu – Razvan Negreanu - 103,29 kg
7.Standul 1 – Familia Tutomir - 91,73 kg
8.Standul 12 - Novac Aurelian - Biaca Cosmin - 89,17 kg
9.Standul 10 - Mihai Buturugeanu - Ciprian Anghel - 76,03 kg
10.Standul 2 - Daniel Catana - Mihai Popescu - 65,43 kg
11.Standul 6 - Zvonco –Hamoude Enezan - 59,18 kg
12.Standul 7 - Echipa Rex Hunt - 58,43 kg
13.Standul 11 - Iulian Staicu George Grigore - 47,80 kg
14.Standul 13 - Cristian Paun – Matei Marian – 46,42 kg
15.Standul 4 - Valentin Dumitru - Gogu Catalin - 39,29 kg
16.Standul 3 - Marcel Nicolae - Bogdan Tudose - 27,160 kg
17.Standul 5 - Daniel Costache – Ionut Fiscu - 3,24 kg

Total 1659,32 kg , 260 bucati , greutate medie 6,38 kg
The second best is the first loser!

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Fiind prima oara cand castig un loc pe podium intr-un concurs de pescuit crap, bucuria este mai mult decat mare si doresc sa multumesc celor care au fost alaturi de echipa mea:

- multumiri din suflet dlui ADRIANO MUSARO de la BIG FISH-ROMANIA, consilierul nostru tehnic si tactic, cel care a creat si testat reteta boilies-urilor cu care am pescuit si fara sprijinul caruia nimic nu ar fi fost posibil.
Inca o data multumiri pentru prietenie Adriano!
- multumiri Cezar Bibu, primul meu partener pe Peris, care a fost alaturi de noi cu incurajari si sfaturi pe parcursul intregului concurs.
- multumiri si felicitari dlui. ing. Albastroiu, administratorul lacului Peris-Podisor, lac cu cea mai mare densitate de crap mare din Romania, pentru ospitalitate, amabilitate si organizare.
- felicitari echipei Big Fish (Bogdan si Ionut), vecinii nostri din dreapta, pentru felul in care au pescuit si au luptat pentru locul I.
- multumiri Dan Cotelici, am urmarit site-ul permanent si de aici am avut cele mai precise informatii.

Fir intins tuturor!

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Concurs frumos,ca de obicei ! N-au lipsit nici "intepaturile" traditionale,dar eu zic ca a primat buna dispozitie, insotita de vremea buna si de apetitul crapilor,in comparatie cu alte concursuri pe aceasta balta. Din ce am discutat cu Dl. Albastroiu la masa de dupa concurs, n-ar fi exclus ca la anul sa avem o competitie in care sa puncteze doar crapii peste 5 kg. Cu aceasta ocazie, poate n-ar fi lipsit de importanta sa aflam si parerile voastre despre asa ceva.

Felicitari tuturor celor care au participat, pentru ca toti am cistigat,nu-i asa, citeva zile de buna dispozitie !

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

@ adigogo: merci, You welcome!! Imi pare bine ca vati simtit bine si tinetio tot asa!!! Felicitari tuturor participanti cat castigatorilor la aceasta competitie si felicitari Dom Albastroiu pentru tratatie (apropo, cine a facut salata aia de ardei gras la premiera? Fratilor era superba si am mancat pana ma tinut burta!!!! Numai bine!
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 435
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky »

Felicitari tuturor, castigatori, participanti si organizatori!
Dan Petre aka Sharky

Olandezu'
Mesaje: 34
Membru din: Joi Aug 04, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

PERIS

Mesaj de Olandezu' »

In primul rind felicitari tuturor participantilor si domnului inginer ALBASTROIU pentru felul cum a organizat acest concurs si pentru balta care neo pune la dispozitie!! Vreau sai multumesc lui ADRIANO MUSARO.consilierul echipei BIG-FISH.impreuna cu care am pregatit o reteta care a dat rezultate bune zic eu(am folosit numai produse BIG-FISH-mix RED-FISH cu arome de squid cu si monster crab)!!! Vreau sai felicit si pe baieti care au pescuit linga noi-ADIGOGOsi VALI pentru felul in care au pescuit si care sunt niste baieti foarte de treaba!!
BIG FISH_CARP TEAM

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

Cezar Bibu scrie:...Cu aceasta ocazie, poate n-ar fi lipsit de importanta sa aflam si parerile voastre despre asa ceva...
Pana la anul, ai tot timpul sa aflii parerea celor interesati vis-a-vis de acest subiect :lol: . Avand in vedere insa, ca esti autorul moral al intalnirii de anul trecut a "forumistilor" - gest pentru care imi ridic inca o data palaria - nu vrei sa recidivezi?

Ca tare bine a fost, si vad ca daca nu ai avut initiativa, ca orice lucru laudabil, are toate sansele sa dispara :wink:

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

PS: Pozele alea tot la mine sunt :P , ca n-am apucat sa ne vedem! Da' ma uit la ele cu drag cel putin la 3 zile!

PPS: Bre nea' Admin, pune bre la loc editarea aia, ca uite ca unii retinem greu si uitam repede :wink:

CristiN
Mesaje: 13
Membru din: Mar Mar 22, 2005 23:45

Mesaj de CristiN »

Cezar Bibu scrie:Concurs frumos,ca de obicei ! N-au lipsit nici "intepaturile" traditionale,dar eu zic ca a primat buna dispozitie, insotita de vremea buna si de apetitul crapilor,in comparatie cu alte concursuri pe aceasta balta. !
Citesc si nu-mi vine sa cred! Cred atunci, ca sa fiu in ton cu toata lumea, ca lumea s-a distrat si la bataia (pe bune!) dintre Vlad Mateianu si Zvonko. Pescarii s-au bucurat si ei, mai ales atunci cand Vlad Maeianu, sperind sa trimita pestii spre zona lui, a scos ierburile ce barau deversorul, apa scazand rapid. Lucru observat si de altii si reprosat de Zvonko dupa premiera. Un concurs foarte bine organizat, ca multe altele pe aceasta balta, cu apa miscata dupa preferintele unuia si altuia, cu pesti impartiti frateste intre participanti. Cine-i destept sa taca, sa vina si la anul, poate odata si o data va trage si standul 19, castigator ca de obicei.
CristiN

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Uite ca s-a gasit si o trompeta care sa isi dea cu parerea despre ceea ce a auzit el de la precupeatza din Obor . Trebuia sa apara si clientii astia .

Hai sa le luam pe rind :

1. Ce s-a petrecut intre Vladut si Zvonco a fost in afara concursului , dupa festivitatea de premiere , dupa masa festiva , cu mult dupa ce 3/4 din echipe erau pe drumul spre casa si nu a avut de-a face nimic cu concursul propriu zis de la Peris .
2. Plimbatul apei a dezavantajat ambele sectoare . Din discutiile cu dl. Albastroiu se pare ca aceasta scadere si crestere continua au avut un motiv obiectiv si anume infundarea sitelor de la intrarea apei in balta ( lucru remediat dupa prima noapte ) si ploile abundente din vara asta care au tinut balta la nivel de peste "prea-plin" . Oricum realitatea este aceea ca daca la standurile din coada baltii apa a scazut , la cei din fata , la calugar apa a crescut in acelasi timp si cum vorba pescarului spune ca "Apa scade , apa creste .......... peste " nu stiu pina la urma cit s-a influentat rezultatul final . Cind vorbim de rezultat vorbim de o diferenta de vreo 100 kg intre locul 1 si locul 3 !! De restul nu mai vorbim .
3. Reprosurile lui Zvonko de dupa concurs au fost singulare si nu au avut credibilitate din motive pe care nu le comentez aici
4. Pesti impartiti frateste - afirmatia asta e pur si simplu magarie
5. Eu m-am simtit bine si am vazut ca si restul partcipantilor au fost la fel de bucurosi la final , macar pentru faptul ca S-A PRINS PESTE mult si mare . Dar sunt si alti participanti care isi pot da cu parerea despre acest lucru , de aceea nu insist .

Eu zic ca daca scrii ceva despre o competitie macar sa stii despre ce vorbesti daca nu vrei sa fii taxat de rea credinta , mai ales cind te si ascunzi in spatele unui nick-name .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”