CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

Achitat avans:
Dan Mitranescu

Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

Marius Largeanu achitat avans

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de Victoras Petcu »

DAVID NICU scrie:
Vladut Mateianu scrie:Totusi, este un concurs de pescuit. Deci ar trebui in primul rand sa ne preocupe conditiile de pescuit....


Sunt de acord cu tine,dar eu sunt genul de pescar care daca nu pot beneficia de coMfortul creat prin Mijloace propri nu prea Mai iMi place,Mai ales la teMperaturi scazute.


As vrea sa se inteleaga exact asa cuM aM spus,nu este vorba de Moft,aMbitie.......etc
In priMavara sa aplicat pt priMa oara aceasta regula,aM tras un loc in Mijlocul balti iar rulota ni sa spus ca nu Mai este voie cu ea pe Marginea lacului,nu vreti sa stiti ce vant rece de balta Ma batut 3 zile de aM ajuns acasa cu fata prajita de vant.

Dar aM puteaM trece si peste asta,cea ce nu inteleg este de ce nu se fac controale la final pe fiecare Mijloc de transport in parte,nu ar fi nici o suparare,este dreptul adMinistratorului si al organizatorului,si atunci lucrurile ar fi Mai siMple si Mai coMfortabile pt toata luMea.

Fac apel la AdMinistratorul lacului sa incerce sa treaca peste acest iMpediMent pt a putea sa ne ofere si noua posesorilor de rulota (atunci cind este cazul,pt ca solicitarea Mea nu poate fi aplicata pe toata balta) conditi Mai bune.

Distanta de 3 - 4m (practic latimea drumului) nu cred ca ar trebuii sa fie un motiv............. !!!!!
Victoras Petcu

vioreld2008
Mesaje: 153
Membru din: Mie Apr 22, 2009 20:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de vioreld2008 »

Pe portiunea pontoanelor se pot pune rulote d-nule Petcu ?
Dinu Viorel.

Avatar utilizator
crysty21
Mesaje: 112
Membru din: Sâm Feb 06, 2010 18:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de crysty21 »

Cristi Vitan, Mihai Sava
Imagine

doru bodea
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 10, 2011 21:54
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de doru bodea »

Doru Bodea-Ciobi Ioanovici (doper carp team)
CARP TEAM TIMIȘOARA

Avatar utilizator
Narcis Ulan
Mesaje: 483
Membru din: Vin Iun 12, 2009 21:48
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de Narcis Ulan »

Narcis Ulan

Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de DAVID NICU »

petcuvicto scrie:
DAVID NICU scrie:
Vladut Mateianu scrie:Totusi, este un concurs de pescuit. Deci ar trebui in primul rand sa ne preocupe conditiile de pescuit....


Sunt de acord cu tine,dar eu sunt genul de pescar care daca nu pot beneficia de coMfortul creat prin Mijloace propri nu prea Mai iMi place,Mai ales la teMperaturi scazute.


As vrea sa se inteleaga exact asa cuM aM spus,nu este vorba de Moft,aMbitie.......etc
In priMavara sa aplicat pt priMa oara aceasta regula,aM tras un loc in Mijlocul balti iar rulota ni sa spus ca nu Mai este voie cu ea pe Marginea lacului,nu vreti sa stiti ce vant rece de balta Ma batut 3 zile de aM ajuns acasa cu fata prajita de vant.

Dar aM puteaM trece si peste asta,cea ce nu inteleg este de ce nu se fac controale la final pe fiecare Mijloc de transport in parte,nu ar fi nici o suparare,este dreptul adMinistratorului si al organizatorului,si atunci lucrurile ar fi Mai siMple si Mai coMfortabile pt toata luMea.

Fac apel la AdMinistratorul lacului sa incerce sa treaca peste acest iMpediMent pt a putea sa ne ofere si noua posesorilor de rulota (atunci cind este cazul,pt ca solicitarea Mea nu poate fi aplicata pe toata balta) conditi Mai bune.

Distanta de 3 - 4m (practic latimea drumului) nu cred ca ar trebuii sa fie un motiv............. !!!!!

Victore nu distanta este problema,adapostul creat in conditi de vant,ploaie....etc
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de Vladut Mateianu »

Jubi, langa balta se pot monta corturi... adica ceea ce ai nevoie ptr protectie vant, ploaie !


@dan

cum crezi ca ar trebui modificat punctul 21 ? daca pestele intra peste firele altor concurenti, ce solutie ar trebui aplicata ? eu m-am tot gandit si nu am gasit solutii inteligente... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vladut Mateianu scrie:Jubi, langa balta se pot monta corturi... adica ceea ce ai nevoie ptr protectie vant, ploaie !


@dan

cum crezi ca ar trebui modificat punctul 21 ? daca pestele intra peste firele altor concurenti, ce solutie ar trebui aplicata ? eu m-am tot gandit si nu am gasit solutii inteligente... :oops:
Vladut,
Regulamentul CIPS-FIPS este solutia dupa parerea mea. (pe langa faptul ca trebuie sa ne familiarizam toti cu el... )
1. Acopera varianta in care vecinii "isi dau acordul" in scoaterea pestelui care le-a agatat firele prin simpla scoatere a lansetei ( lansetelor ) agatata si eliberarea firului.
2. Acopera varianta in care vecinii "nu isi dau acordul" si in loc de contestatie ( varianta actuala ) pot sa traga cu lanseta proprie de firul cu pestele si sa il rupa sau chiar sa scoata pestele acesta fiind punctabil pentru ei. ( metoda lipsita si "penalizata" de etica, dar sa tinem cont ca la CN si CM asa se joaca !!! ) ...
3.Cea mai importanta : Elimina plimbatul intre standuri cu pestii ( sub acoperirea actualei reguli ) .
4.Cei care pescuiesc cu 0,16 trebuie sa-si asume niste riscuri ... si sa fie constienti ca deranjatul vecinilor ( apeland la sentimente :) sau TUPEU :wink: ) nu este o placere chiar daca este acceptat.

La obiect :
21. Activitatile legate de pescuit se desfasoara in interiorul standului. ( aruncat ,nadit ,dril , scoaterea pestelui cu minciogul ).

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”