CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de Vladut Mateianu »

Din pacate schimbarea datei concursului imi face imposibila participarea.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de George Slave »

Achitat astăzi avans.
Senzor-George Slave-Florin Aranghel
Senior Crap Club

Corbu Lake
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 86
Membru din: Joi Noi 22, 2018 13:22

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de Corbu Lake »

ANUNT IMPORTANT

AVAND IN VEDERE SITUATIA ACTUALA -COVID 19- DIN MOTIVE DE SIGURANTA , CAT SI A REGLEMENTARILOR LEGALE , PRECUM SI RETRAGEREA UNOR PARTICIPANTI DIN COMPETITIE, VA COMUNICAM CA, CONCURSUL DE PESCUIT CUPA RIG LA CRAP NU V-A MAI AVEA LOC IN PERIOADA 2-5 IULIE 2020.
IN FUNCTIE DE OPTIUNILE ECHIPELOR BANII POT FI TRANSFERATI LA EDITIA CUPEI RIG LA CRAP DIN 27-30 AUGUST 2020 SAU RETURNATI IN BAZA UNEI CERERI.
Va rugam sa ne contactati pentru exprimarea optiunilor:
VIOLETA BUTARASCU 0722 618255

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de George Slave »

Care situația actuală? Care covid 19 ?
Care motive de siguranță??? Ca stam la 50 de metri unu de altul .
Care este situația plăților? Ca de retras nu vad decat o echipă.
Este vorba de nepăsarea dumneavoastră în promovarea concursului...aveti două postari in atatea luni .
Plimbam banii prin banci,plătim comisioane ,facem cereri de concedii,comandam nada, plătim avans ca sa ce ??? Abia a luat sfarsit un concurs la Corbu si vorbim de covid
19...suntem politicieni sau pescari ???
Păcat de toată investiția de acolo ca nu are cine să se ocupe de concursurile care sunt sau se vor de tradiție pe lacul de la Corbu !
Senior Crap Club

dragan gioni
Mesaje: 131
Membru din: Vin Feb 22, 2013 10:41
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de dragan gioni »

Cu cateva echipe din CONSTANTA am vorbit si ne vom prezenta conform program.
Am vorbit cu dl. administrator si ne tine SECTORUL C blocat, pentru cei care doresc totusi sa participe.
Retragem avansul, iar cineva cu experienta in organizarea de concursuri sa ne ajute.
Propun sa actualizam tabelul cu cei ce doresc sa participe
MAGIC CARP - DRAGAN GIONI + PARTENERI
TOMIS - SOARE BOGDAN + PRTENERI
NAFORNITA RAZVAN + PARTENERI

Bogdan Soare
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Aug 03, 2019 23:33

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de Bogdan Soare »

Nu vad care e problema de nu se tine acest concurs!!! Concursurile de pescuit se tin in primul rand fara spectatori , iar masurile de siguranta si distantare sociala se pot face conform legii , adunarea mai mare are loc la extragere unde toti participantii pot purta masti de protectie, iar echipele sunt formate oricum din max 3 pescari!! Multi din noi abia am putut sa ne luam libere de la servici,am investit bani in nada, bani pe care cine ni va da inapoi???? Eu o vad ca o nepasare si o bataie de joc la adresa pescarilor care au facut eforturi mari sa se inscrie la acest concurs!! Iar ca nr de echipe suntem 22, se scotea standurile c14 si c13 ca exemplu care cred ca nu se supara nimeni!!! Solutii sunt dar nu ne mai pasa de pescuitul competitional!!! Pacat unde
CLUB TOMIS CARP

Bogdan Soare
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Aug 03, 2019 23:33

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de Bogdan Soare »

sa ajuns!!
CLUB TOMIS CARP

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de George Slave »

Cu 22 de echipe înscrise din 24 cu 6 zile înainte de începerea concursului o dam cu covid-ul nu prea suna bine....ne ducem la vale
Eu am incredere in Dl Florin Carstocea si Stefan Fasie ca se poate tine concursul ca sa nu trecem si Corbu la amintiri doar trebuie putina voință.
Dacă nu ..cum am spus.....PACAT !!
SI vorba lui Cristi Minculescu,, A fost odată...Corbu "
Senior Crap Club

gyginio
Mesaje: 29
Membru din: Mie Feb 01, 2017 20:19
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de gyginio »

Foarte adevărat ce au spus cei de mai sus. Am investit bani in nada, taxa, planificat concedii in funcție de acest concurs și ne-am focalizat atenția pe competiția asta, mai mult ca oricând. Ne ajunge cât am stat in bârlog. Nu va temeți, cu minime măsuri de siguranta(măști și mănuși) si doar un membru din fiecare lot la tragerea la sorți totul se poate desfășura in condiții de maxima siguranța. Eu personal, particip, dar dacă organizatorul nu va fi de acord, chiar și cu determinarea noastră de acum, n-avem decât sa ne supunem. Ar fi pacat, dar ce sa facem? Cât despre măsurile de siguranța in stand, va zic clar ca sunt cu mult mai sigure decât la orice terasa din oraș. Așteptam o reacție din partea reprezentaților RIG Service. Mulțumim.

Corolanustratus
Mesaje: 8
Membru din: Lun Aug 19, 2019 15:32

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de Corolanustratus »

Nu există niciun impediment legal pentru desfășurarea concursului. Nu înțeleg de ce s-a recurs la soluția asta.
Se pot lua măsuri de protecție în cadrul concursului, inclusiv cu sancțiuni.
Cu siguranță motivele sunt altele.
Vă bateți joc de timpul, banii și nervii noștri.
Motivul cu COVID-ul este caraghios. Nr. de cazuri a crescut pentru că se fac mai multe teste.
Nu halește nimeni motivațiile dumneavoastră!
Să vă fie rușine!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”