CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Corolanustratus
Mesaje: 8
Membru din: Lun Aug 19, 2019 15:32

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de Corolanustratus »

Își poate asuma altcineva organizarea concursului?

Corolanustratus
Mesaje: 8
Membru din: Lun Aug 19, 2019 15:32

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de Corolanustratus »

Mai vine pulea pe balta Corbu dacă faceți mizeria asta. Meritați doar pescarii ocazionali care vă aruncă crapii de 15 kg peste gard.

ValentinTrif
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Iun 22, 2019 15:36

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de ValentinTrif »

In contextul in care se organizează concursuri iar legea spune , ca avem voie sa pescuim cu regulile aferente impuse, chiar nu văd sa existe o problema in a putea finaliza acest concurs, doar dacă sunt alte interese atunci, cum au spus colegi mai sus...A fost odată Administrația Corbu ...
Mulți dintre noi și au planificat orare de munca, și concedii neplătite , au făcut schimburi de ture și la sfârșit am primit un “Kinder cu surprize “ urat ...foarte urat

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de eugen dragnea »

Mi-a "soptit" o pasarica că sunt in pragul falimentului... :roll:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Anghel Petrisor
Mesaje: 34
Membru din: Mar Dec 28, 2010 21:44
Puncte: 0
Contact:

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de Anghel Petrisor »

În urma cu o săptămână a-ți anunțat ca nu se va mai accepta nici-o retragere din acest concurs.... (pe pagina de fb) nu ma asteptam ca acest concurs sa nu sa tina chiar dacă nu suntem în stare de urgenta.
Multi mai spera sa se tina acest concurs

Bogdan Soare
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Aug 03, 2019 23:33

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de Bogdan Soare »

Va rog sa se inteleaga ca postarea mea de mai sus este strict o opinie personala si nu a membrilor CLUB TOMIS CARP, si nu vreau sa afecteze imaginea clubului!!! Ps: BOGDAN SOARE.
CLUB TOMIS CARP

dragan gioni
Mesaje: 131
Membru din: Vin Feb 22, 2013 10:41
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de dragan gioni »

Haideti sa recapitulam motivele anularii concursului:
MOTIVE DE SIGURANTA - asa cum au prezentat unii participanti in postarile anterioare, se pot asigura fara probleme.
REGLEMENTARI LEGALE - nu exista reglementari legale care interzice pescuitul sportiv
RETRAGERE PARTICIPANTI - rugam organizatorul publicarea pe forum a echipelor care sau retras. Au fost o multime de concursuri la care nu au fost ocupate toate locurile (majoritatea stim ca pe C-uri chiar este necesar scoatere a 4 standuri ), dar sau tinut, scazand valoarea premiilor nu anularea concursului !
Sper sa tineti cont de aceasta solicitare si sa reveniti asupra deciziei de anulare a concursului.

vlad2alex
Mesaje: 25
Membru din: Mar Ian 29, 2019 13:02

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de vlad2alex »

Salut!Daca nu sunt complete toate locurile, sa se scoata standurile mai proaste si eventual sa se micsoreze cuantumul premiilor.In ceea ce priveste partea de siguranta, nu vad probleme, singura parte ar fi la tragerea la sorti, unde se putea gasi o solutie (sa traga arbitrul pentru toata lumea, ca si exemplu), partea de reglementari locale este inventie pura.Nu cred ca exista la ora sta sport cu mai putine sanse de transmitere a virusului, sunt maxim 3 persoane pe stand in aer liber.Atunci cind vine arbitrul nu este nevoie sa fie insotit de mai mult de o persoana din cadrul echipei.Rog luati in considerare validitatea desfasurarii concursului la data anuntata.

dragan gioni
Mesaje: 131
Membru din: Vin Feb 22, 2013 10:41
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de dragan gioni »

Am informatia ca daca ne mobilizam putin acest concurs se va tine !
Logistica este achizitionata, arbitrii au confirmat prezenta, mai trebuie sa actualizam tabelul de participare.
Echipele pe care le stiu si cu care am luat legatura au confirmat prezenta:
1 Nitu Teodor Stefan + parteneri
2 Rusnacenco Vlad + parteneri
3 Nafornita Razvan + parteneri
4 Parocescu Gheorghe + parteneri
5 Magic Carp
6 Club Tomis Carp - Soare Bogdan + parteneri
Rog si celelalte echipe care au platit avansul si participante sa actualizeze tabelul.
In functie de cate echipe se vor strange, se poate face o reconfigurare a standurilor.
Va multumesc.

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Re: CUPA RIG LA CRAP Ed. XXVII-a, Calitate, 2-5 iulie 2020

Mesaj de George Slave »

George Slave-Florin Aranghel
Venim si noi !
Senior Crap Club

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”