Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
YUKI Romania
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Aug 10, 2019 14:14

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de YUKI Romania »

martinik scrie:
Mie Aug 28, 2019 8:06
Cum puteți spune că ați avut un concurs greu, când alții au stat cate 72h fara sa vadă prezenta sau au avut 5-6 prezente tot concursul ?????
Greu din ce punct de vedere că nu o înțeleg pe ăsta????
Ați fost norocoși că peștele ăla puțin care mai este a stat cantonat in fata dvs și cu asta -basta.... Dacă erau 7-8-10 echipe de pe sector cu peștii făcuți, dacă balta avea pestele de alta data, dacă treceați prin intemperii meteo sau sa fi mâncat pestele, mai ziceam .....dar așa crede mă că " lauda de sine" mă lasa rece atât pe mine cât și pe alți prosti de la acest concurs care nu au avut norocul dvs
Pai dacă mai iei asa... Îți explic exact de ce a fost greu: noi am pescuit cu 4 lansete, dar numai 2 lansete aveau cârlig, celelalte 2 aveau doar plumbul... E greu sa pescuiești numai cu 2, nu?

Avatar utilizator
r00nin2003
Mesaje: 35
Membru din: Vin Ian 27, 2017 12:48

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de r00nin2003 »

Dar cu pescuitul in afara standului o fi greu, intreb si eu, daca tot e sa ne laudam.
Zic sa o lasati asa cum a cazut, felicitari pt podium, de laude ati avut parte la festivitatea de premiere.

YUKI Romania
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Aug 10, 2019 14:14

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de YUKI Romania »

r00nin2003 scrie:
Joi Aug 29, 2019 8:47
Dar cu pescuitul in afara standului o fi greu, intreb si eu, daca tot e sa ne laudam.
Zic sa o lasati asa cum a cazut, felicitari pt podium, de laude ati avut parte la festivitatea de premiere.
Nu mai întreba... Am avut parte de controale de la arbitrii din ora în ora... Nu avea sens sa riscam...

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

YUKI Romania scrie:
Joi Aug 29, 2019 9:31
r00nin2003 scrie:
Joi Aug 29, 2019 8:47
Dar cu pescuitul in afara standului o fi greu, intreb si eu, daca tot e sa ne laudam.
Zic sa o lasati asa cum a cazut, felicitari pt podium, de laude ati avut parte la festivitatea de premiere.
Nu mai întreba... Am avut parte de controale de la arbitrii din ora în ora... Nu avea sens sa riscam...
Controalele pe care le ai avut au fost datorita celor care se bateau cu tine la locul 1. Daca era orice alta echipa, nu te deranja nimeni.. :D
catch&release

YUKI Romania
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Aug 10, 2019 14:14

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de YUKI Romania »

Exact.
Ceea cea am dorit sa precizez este faptul ca nu am pescuit în afara zonei indicate de arbitrii. Încă de joi dimineață am fost pe locul 1 și controalele erau destul de dese.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”