Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de iohann »

Felicitari castigatorilor,in mod special echipei:Radu Lixandru, Dan Badarcea si Salam :wink:
Felicitari participantilor, organizatorilor si arbitrilor!
Felicitari George pt poze!

concursurile facute doar pe calitate, dezavantajeaza pescarul care prinde mult peste,dar n-are plaur sau loc de ten.
inca mai sunt pescari, care prind sute de kg pe tancabesti...
concursurile calitate-cantitate, erau altceva!

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de Dragos Sinca »

Felicitari castigatorilor!
Felicitari organizatorilor si arbitrilor!
Felicitari participantilor pentru un concurs frumos!

Subscriu la ce a spus Iohann, concursurile cu clasament cantitate-calitate au farmecul lor.

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de claudiupascu »

Si eu subscriu la ce au spus baietii inaintea mea si as veni cu o completare, daca se doreste concursuri cu 32 de participanti Tancabestiul dupa parerea mea are 4 sectoare si nu 3 astfel ar fi super corect patru manse cu schimbare calitate plus cantitate si trei premii mari.Daca se fac cu 24 de echipe si cu taxa mai mare atunci se poate cu premiu de balta mai substantial dar tot calitate si cantitate ptr.a putea castiga balta de pe oricare sector.Este doar o parere.

Rep
Mesaje: 160
Membru din: Mar Mai 01, 2012 17:09

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de Rep »

Nu cred ca aveti dreptate (pentru Gabi si George) am luat ce am meritat,cit desprefaptul de a nu lupta pina in ultimul minut mi se pare oaberatie,un sportiv trebuie sa lupte pina la fluerul final. Tata Nitu ne-a batut cind mai erau 20 de minute, iar in ultimele trei minute cind ne-a bipait senzorul iar eu am strigat peste Tati cu ai lui au navalit pe ponton de credeam ca se duc in apa.A fost o hotarire a echipei si o propunere, organizatorul este liber sa faca regulamentul cum doreste. Nu voi mai comenta subiectul, pentru ca la noi, in pescuit e foarte greu sa schimbi ceva.

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de iohann »

claudiupascu scrie:Si eu subscriu la ce au spus baietii inaintea mea si as veni cu o completare, daca se doreste concursuri cu 32 de participanti Tancabestiul dupa parerea mea are 4 sectoare si nu 3 astfel ar fi super corect patru manse cu schimbare calitate plus cantitate si trei premii mari.Daca se fac cu 24 de echipe si cu taxa mai mare atunci se poate cu premiu de balta mai substantial dar tot calitate si cantitate ptr.a putea castiga balta de pe oricare sector.Este doar o parere.

TOTAL DE ACORD!
plus ca inainte de fiecare concurs, noi participantii trebuie sa stabilim sectoarele!
am sustinut ideea cu mai putine echipe si taxa mai mare de f multe ori.(macar o parte dintre ele).

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de gor965 »

Rep scrie:Nu cred ca aveti dreptate (pentru Gabi si George) am luat ce am meritat,cit desprefaptul de a nu lupta pina in ultimul minut mi se pare oaberatie,un sportiv trebuie sa lupte pina la fluerul final. Tata Nitu ne-a batut cind mai erau 20 de minute, iar in ultimele trei minute cind ne-a bipait senzorul iar eu am strigat peste Tati cu ai lui au navalit pe ponton de credeam ca se duc in apa.A fost o hotarire a echipei si o propunere, organizatorul este liber sa faca regulamentul cum doreste. Nu voi mai comenta subiectul, pentru ca la noi, in pescuit e foarte greu sa schimbi ceva.
Tata Nitu era in carti, dupa media pestilor prinsi, si era normal sa se lupte pana la final ! Am facut referire la premierea capturii ptr. ca in majoritatea concursurilor la care am fost martor, echipele care nu prea mai au sanse la podium, spre final, schimba strategia si pescuiesc dupa captura !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CRAPMANIA TANCABESTI 2013 - editia a XI-a

Mesaj de Madalin Dirla »

Felicitari tuturor castigatorilor in special A7!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”