Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de gabi1 »

viorel dulamita scrie:
gabi1 scrie:... mami a intarcat parafa..... :shock: :lol:
... :lol: :lol: :lol: ...
Nu mai rade, omul e calificat, are si poze cu Giusca si Tarus cand a prins el un balos de 632g la cocolos de duda ! :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de gabisandu »

Sustin si eu ce spune Iohann.
Daca ar fi sa spun ce prefer? Doar concursuri unde conteaza cantitatea cu schimbarea locurilor. Cand am inceput sa merg la competitii doar asta conta si cred in continuare ca pescar valoros este cel care prinde mult peste si nu cel care-i prinde pe cei mai mari.
Uite mie mi-ar place un concurs unde sa conteze doar cantitatea, 4 sectoare, 96 de ore si schimbarea locului zilnic.

Dublu B
Mesaje: 77
Membru din: Lun Dec 05, 2011 8:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de Dublu B »

Sustin in totalitate ce spune Gabi Sandu,cantitate cu schimb de sectoare.
P.S La Doripesco este un concurs care puncteaza primi 10 pesti,sa primzi 500-600kg de peste si sa puncteze numai 10 :!: :shock:
La Sarulesti 2 pesti ,cat noroc trebuie sa ai :?:

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de gor965 »

gabisandu scrie:............
Uite mie mi-ar place un concurs unde sa conteze doar cantitatea, 4 sectoare, 96 de ore si schimbarea locului zilnic.
In conditiile actuale de densitate, sunt prea putine locuri care tin cantitati mari de peste, motiv ptr. care vor aparea discrepante ce nu tin de valorea pescarilor. Mult mai indicat ar fi un clasament per mansa (la cantitate), per sector si cu un clasament final la puncte !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de popescu59 »

Georgica e frumos ce spui tu dar sa te muti de 3 ori cu bagajele e GROAZNIC , bine eu unu nu am sa pot face asta niciodata ,dar ia in calcul ca din 4 zile de concurs in 2 zile sa ploua sa vezi atunci carnaval.Dupa un astfel de concurs ramii cu un gust foarte amar.Oricum orice propunere e bine venita mai ales din partea pescarilor consacrati, dar ramin la parerea ca cel mai simplu este sa se faca concursuri cu ambele punctari , cine doreste cantitate calitate se inscrie la concursurile aferente , cine doreste doar calitate procedeaza la fel si asa este impacata toata lumea crapista .Dar ca sa faci concursuri numai cu un fel de punctare nu este corect inseamna sa elimini o buna parte a pescarilor din concursuri, cea ce nu este benefic pentru multi.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de gabi1 »

:idea: :wink:
Ultima oară modificat Lun Iun 03, 2013 10:59 de către gabi1, modificat 1 dată în total.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de gor965 »

@Nae
Ma refeream strict la ce-a mentionat Gabi Sandu, ptr. tipul respectiv de concurs.
Una peste alta, Vlad cand a impus sistemul asta de punctare a facut-o mai mult ca sigur in urma ecourilor f. bune venite de dupa cele 2 editii ale Best Five-ului (unul castigat chiar de Iohann)...basca, isi mai si protejaza pestii cu ocazia asta (lucru absolut normal).
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de Cucu Ionel »

Nae, vezi concursurile ce se desfasoara la Haromfa, acolo conditii extreme + schimbatul locurilor la fiecare 24 ore! Chiar si in aceste conditii au clienti mereu! :wink: :D
Fir intins

equinox
Mesaje: 118
Membru din: Vin Mai 13, 2011 8:23
Puncte: 0
Localitate: Comarnic, jud. Prahova

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de equinox »

Sustin si eu varianta calitate-cantitate ca si marea majoritate a pescarilor de competitie cu care am mai discutat.In primul rand ca nu poti face o selectie intre un peste de 8..9 kg cu unul de 15...16 prin prezentare.La concursul caritabil care abia s-a incheiat am luat unul dupa altul, la aceeasi prezentare(montura+momeala), unul de 15.5 apoi unul de 6.Nu mai zic de amaraciunea pe care o incerci in momentu in care faci 5....7 pesti cum cere regulamentul,cel mai mic are 11 si ai trasatura...intepi..drill...mascul..mama ..mama ce drill...o fi captura.....incet frate la mal cu animalu'....frana reglata la fix...hai acu.....percuteaza minciogu...cantar...10.8...pfffff..bip.bip,bip.Sa nu mai conteze in Romania crapista ca ai luat un crap de 10.8(sau vreo 9-10 buc de 8-10 kg.cum am prins noi la acest concurs) :? .Pe alt stand se prind fix 5 pesti cu media un pic mai mare si castiga.Cum i-au sortat?Raspuns:bulan....bulan..bulan.E corect?Nu!
Varianta pe care o propun:cantitate-calitate/2 sectoare/32 de standuri..grila(ex.Vaci 0 - Dinamo,Planet-Ponton5,dr.Bradu-Vernescu ,etc.)..schimb la jumatatea concursului(nici sa faci 4 sect.si sa te plimbi ca tiganu' cu cortu'...ce strategie faci pentru 18 ore pe un stand?),premii pentru primele 6 echipe+2 premii pt.captura pe cele 2 manse.Ce ziceti!Fir intins si multumesc !
Gelu....pescuim si noi?!!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de Vladut Mateianu »

Au sosit si cupele restante, scuze ptr intarziere.
Cei care le asteptau sunt rugati sa ma contacteze pe PM ptr a gasi o varianta sa intre in posesia cupelor !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”