Echipe pt. calificari

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

vio scrie: PS :
Da ce usor esti de gasit acum ?!
Fara suparare ...
Nu se supara nimeni stai linistit.......dar totusi poate ma luminezi si pe mine ca nu inteleg care e treaba cu gasitul???

Avatar utilizator
coco carpdiscount
Mesaje: 513
Membru din: Vin Iun 03, 2005 23:14
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de coco carpdiscount »

dragilor,

mai bine va ganditi ce nada va faceti si se strategii adoptati decat sa va certati pe tema componentelor echipelor :D
apropos: vedetzi ca a aparit un nou mix de la SOLAR!!!

E CRIMA!!!!!

P.S. cica prinzi shi la un metru de mal!!!??? :roll:

vio
Mesaje: 104
Membru din: Lun Ian 10, 2005 16:37

Mesaj de vio »

Ai dreptate Coco !
Viorel Rizea
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Avatar utilizator
coco carpdiscount
Mesaje: 513
Membru din: Vin Iun 03, 2005 23:14
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

componenta

Mesaj de coco carpdiscount »

Componenta echipei

Viorel H, Florin, Dan G, Bogdan D, Vali Dumitru, Catalin Gogu, Coco, + 1 pescar

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@ Vio

Si ce greu sunt de gasit altii !
Strutul cand baga capul in nisip ramane cu curul descoperit ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Intreb si eu ca totusi mai este o saptamina pina la Hobaia :

1. cind aflam si noi componenta finala a unora din echipe ?
2. cind aflam grilele de concurs finale ?
3. daca este adevarata posibilitatea de a alege dintre cele 3 echipe individuale care vor merge pe care stand - odata trasa grila echipei mari ?
4. conditiile de echipemant ramin in vigoare la fel ca anul trecut ? Concret este valabil pescuitul de pe suporti individuali sau este obligatoriu rod-podul ? ( ca sa nu va aflati in confuzie - am 2 rod-poduri ! , dar si experienta anului trecut !!)
5. cit costa contestatia ? La ce interval se pot face contestatii si pentru ce motive ? Daca banuiesc pe cineva ca pescuieste la viermusi ( de exemplu ) de cite ori pot sa-i scot sculele din apa ? Cite contestati poti face pina iti pierzi acest drept ? (adica se dovedeste ca esti reclamagiu !)


Poate va coagulati cei din Comisie si aflam si noi ceva raspunsuri . Nu de alta dar ne vedem ajunsi la Hobaia si incepe tizgania si negocierea si discutiile de dupa - care nu ne fac cinste !! Eu unul nu mai sunt dispus sa nu dorm 2 saptamini de nervi pentru ca nu am putut exploata un capat de stand din motive independente de mine !! Chiar daca unii cer liniste sa se pregatesca pentru Belgia - eu vreau sa stiu daca este oportuna aceasta saptamina din viata mea . In caz contrar Tincabestiul este destul de aproape ! ( am experienta Darvariului )
Cred ca este timpul sa punem un regulament pe situri , ca sa stim de ce venim , ce avem voie si cum sa procedam daca ne simtim neindreptatiti ! Multa lume nu a fost anul trecut la Hobaia si vrea lamuriri .

In alta ordine de idei , mai vreau sa ridic o problema aici . La sedinta de dupa Craciun de la Darvari , Cornel Rosioru , a insistat pentru balta Hobaia , avind in acest caz asigurata o sponsorizare de 20.000 EUR ( doua zeci de mii de EUR !! - firma Nestle ) pentru echipa nationala rezultata din calificari . Vreau sa stiu daca aceasta sponsorizare este valabila numai pentru o anumita componenta a echipei nationale , sau este valabila pentru oricine , avind drept persoana de contact pentru exprimarea practica , pe dl. Rosioru !? Ma gindesc ca la asa multi bani , ori este o cacialma a d-lui Rosioru , ori este o sponsorizare dedicata . E bine sa stim pe ce ne bazam dupa calificari . Mie mi-e teama ca daca nu iese echipa care trebuie , bugetul de participare la CM este cel rezultat din taxele de participare !!! Adica , baieti mai subtire , ca m-ati deranjat !!! Rog pe Dl. Rosioru sa ma contrazica ! De fapt insist la Dl. Rosioru sa isi expuna un punct de vedere cu privire al aceasta problema .
Va dati seama ca daca o echipa odata invingatoare isi va pune problema dupa concurs cum sa gestioneze - cei 6.300 EUR ( strinsi in urma calificarilor din care trebuie platita balta !! ) - vom avea o reprezentare mediocra la CM din Belgia . Din vreo 4.000 EUR de abia iti asiguri transportul si nada pentru 1 zi / echipa . Nici vorba de echipament , mulinete , lansete , nada de top , etc - asa cum stim deja ca au beneficiat echipa de anul trecut . Deci un loc prost la CM , nu e de mirare !!! Poate asta se doreste ! Sigur pot exista si alti sponsori din afara sistemului care te pot ajuta - dar asta e pielea ursului din padure !

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

1.Echipa noastra:
Cristi Maier, Nae Grigore, Cezar Bibu,Dan Cotelici, Cornel Serbu , Stelian Filimon, Valentin Vesa + eventual inca un pescar.
2.Eu am propus niste grile(e adevarat este un exercitiu pur matematic) si un sistem de extragere.In ceea ce priveste grilele acestea pot fi refacute dupa ce comisia traseaza standurile pe balta.
In privinta sistemul de extragere, desi am inteles ca din punctul unora de vedere este complicat, insist asupra faptului ca obiectivitatea lui nu poate fi contestata.
3.Consider ca e la latitudinea fiecarei echipe sa desemneze standul pe care va pescui fiecare din sub-componentele ei
4.Echipament obligatoriu......? Dar reguli care trebuie respectate nu cere nimeni?
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Dan

o intrebare - daca o echipa inscrie si rezerve plateste in plus fata de cei 900 EUR ? Adica mai da si cite 150 pentru fiecare rezerva sau in cei 900 este posibila inscrierea a 6-8 membrii ?

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Val ,de ce-mi pui mie aceasta intrebare?
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Pai te-am vazut ca esti singurul care scrii pe aici - si aveti rezerva anuntata , deci stii citi bani ai dat .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”