HOTARARE COMISIE CALIFICARI 2005

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

se poate observa deosebit de usor ca pe susnumitii cotelici dan si pangica val jr. febra concursului i-a atins destul de tare.
postarile lor devin din ce in ce mai aberante!
abia astept concursul!!!
ps eu cred ca n-ar trebui sa mai pierdeti timpul si incepeti de-acum sa va plangeti ca ati fost furati...
ps2 devine din ce in ce mai evident ca acolo se va ajunge!
The One Team

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

ALOOOO!

Andrei, ieri la intrunirea comisiei parca am stabilit ceva...Regulile sunt clare,transparente,indiferent de parerile personale ale participantilor.Nu cred ca ar mai fi posibil sa se acuze fraude in acest caz,asa ca hai sa nu mai intindem coarda asta a razboiului psihologic !
Si-ti mai spun eu ca pomenitii de tine iti vor stringe mina la sfirsitul concursului !Dar s-ar putea sa fie de undeva, de mai sus... :lol: :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Andrei

ce se intimpla fratioare ? Nu suporti discutiile ? Esti tensionat , ca vad ca numai tu vorbesti de fraude , iar chestiunile intrebate erau adresate la modul general . Si s-au si lamurit ca atare , lucru imbucurator pentru noi toti . Exista de abia acum transparenta si asta e bine . Dar pentru asta trebuie sa bat din buze pe Forum de vreo saptamina . Crezi ca mie imi place sa fac treaba asta ?
In alta ordine de idei , nu stiu de ce raspunzi tu la toate intrebarile ca si cum te-ar viza direct .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@val
de ce raspund eu la toate intrebarile?
de prost! mai bine nu ma mai bagam, ca doar renuntasem sa mai scriu pe forum...
raspund, pt. ca domnii Oana, Badulescu si Bibu vad ca nu raspund!
raspund pentru toata lumea, in nici un caz pt. tine si cotelici, pentru ca - asa cum am mai spus - postati tendentios!
inca o data sunt prost ca va sun si va explic cum se pun problemele si de ce. pe urma voi scrieti pe forum ca v-a sunat un NEPARTICULAR si ma luati la misto !
una vorbiti la telefon, alta postati!
pe tine te mai inteleg ca vrei sa faci atmosfera pe forum, dar pe dan chiar ca nu-l inteleg...
treaba voastra...
oricum de-acum incolo nu mai raspund decat la obiect la intrebari serioase!
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

ps sa nu dea AL DE SUS sa picati vreunul dintre voi langa mine la Hobaia...
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

ps 2 :evil: :evil: :evil:
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

De ce sa nu picam Andrei ???? Lasa sa picam , ca nu cred ca ti-ar conveni foarte tare :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ce te-ai suparat asa pe aia cu standurile . Unde dracu am fost tendentios cind am scris exact ce am aflat - ca pentru simplificare s-a ales deja o grila , bla, bla . Ce am sucit ? Sau unde am facut misto de tine ? Aia cu neparticularul era in contextul postarilor anterioare si sa mai destind un pic atmosfera , asa cum vezi ca tot incerc de ieri . Dar tu mai rau te incingi si chiar nejustificat de data asta .

In alta ordine de idei ce era neserios la ce am intrebat eu , nu pe tine , ci pe organizatori :
1. orarul de concurs
2. ce drepturi au rezervele ( eu nu am mai pescuit cu rezerve si trebuia sa aflu )
3. mai exista vreo sponsorizare anuntata pentru lot
4. cine se ocupa pina la urma de organizare si pe cine putem intreba
5. sistemul de contestatie

samd

Crezi ca astea nu sunt lucruri serioase . Si cred ca iti dai seama ca nu intreb pentru mine , mie mai usor sa te sun , pe tine sau pe oricare membru al comisiei , dar sunt si alti pescari care participa si poate vroiau sa afle . Sunt amanunte care s-au dovedit destul de importante anul trecut , iar pentru cei care participa pentru prima data , sunt binevenite . Ce atita gilceava ?
Si in fond cind s-a nascut situl asta , de aia s-a nascut . Sa avem unde scrie despre competitii , sa discutam intre noi , sa facem planuri de regulemente , de Comisii , de prezentari de nade , etc . Nu a-si fi sanatos la cap sa nu incerc sa prezint cit mai bine aceasta competitie , din postura de participant si administrator de site . Uita-te pe crap.ro sa vezi daca scrie vreo vorba despre Hobaia!
Ai vazut ca si Gigi Becali se supara pe ziaristi , dar pina la urma se impaca cu ideea . Stie ca are nevoie de ei ! :lol: :lol: :lol: :lol:

PS - stii ce m-am hotarit ?! O sa mai pun pe site ceva atunci cind mi-o veni document oficial pe mail . Pina la urma mi se rupe si mie fratioare si de Comisie si de regulament si de tot . Merg sa pescuiesc si daca o fii sa fie si peste pe betze , restul sunt amanunte . Nu sunt eu Maica Tereza sa duc crucea la toti ! Numai sa nu dea Dumnezeu sa fie ca anul trecut si sa tipati toti pe Forumuri ca o fii si o pati . Daca tu ai luat hotarirea asta de a nu mai scrie , sa nu o uiti si atunci cind va fi scandalul de rigoare de dupa .

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Chiar daca nu particip la aceste calificari, sunt foarte interesat de desfasurarea lor, mai ales ca rezultatul lor va desemna lotul national care ne va reprezenta in Belgia.
Observ o neconcordanta intre greutatea pestelui punctabil mentionata la pct. 6 in procesul verbal de sedinta din Ianuarie - 2 KG.- si greutatea minima admisa spre cantarire anuntata telefonic de dl. Lupsan de doar 1.5 KG.
Este o greseala? Sau este greutatea oficiala admisa in concurs dupa ultimele deliberari?
Daca aceasta este greutatea minima admisa, de ce a fost micsorata de la 2 kg. la 1.5 kg.???

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

salut val,
cine a hotarat gregutatea de 1.5kg ??? ca nimeni nu stie sa se fi discutat asa ceva.
si ia uite ce scrie razvan, din belgia:

qte

tocmai eram pe site si admiram pozele de acolo ...ciortanei poti sa-ti iei gandul :)) au crap de la 8 kg in sus

uqte

???
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Am vorbit in cursul zilei cu majoritatea membrilor comisiei,referitor la modificarea(ca sa nu spun hotarirea cam unilaterala!)pe care a transmis-o dl.Lupsan .Cica s-ar fi modificat regulamentul CIPS,dar noi nu stim nimic oficial,plus ca aceasta modificare a intervenit cam tirziu,majoritatea echipelor fiind deja in febra pregatirilor. Ca sa rezumam,majoritatea a stabilit ca duminica dimineata sa fie anuntata greutatea minima ,dar care va fi oricum cel putin 2 kg :!:
Noi intelegem ca regulamentul acestei competitii sa fie inspirat de CIPS,dar nu e nevoie ca el sa fie identic. :!:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”