Propuneri capitan echipa nationala

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Vladut

Cred ca ar fii aceeasi caterinca ca si cu mine ! Nu stiu daca echipa nationala ar prinde peste dar stiu sigur ca s-ar distra grozav . Ne cam potrivim - poate fac odata o echipa cu Coco la un concurs sa o facem tare de tot !! :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

asa cum am mai spus mi-ar fi placut sa fiu capitan, cu maestrul sef de delegatie si cu un sistem de calificare lung, dur si corect.
de ce? pt. ca in portugalia mergem la titlu!!!
totusi, dupa ce am discutat mult cu tata nitu, a carui parere conteaza f. mult pt. mine, se pare ca eram pe cale sa fac un pas gresit. tata nitu sustine ca as fi mult mai util in stand.
va multumesc celor care ma sustineti, dar cred ca am sa raman alturi de vladuit in stand.
culmea e ca maestrul nu prea e de acord cu hotararea mea...
astept raspunsul lui tata nitu. daca el se va hotari sa ramana consilierul tehnic al echipei nationale, adica sa nu pescuiasca in calificari si, implicit, sa mearga cu echipa la CM, atunci e clar: merg la calificari.
de ce fac astfel de calcule? pt. ca exista varianta sa nu ma calific. in acest caz nitu se va afla acolo cu echipa. iar nitu stie balta aia mai bine ca mine...

m-am mai gandit ca un capitan se poate desemna si dupa terminarea concursului de selectie de catre maestru impreuna cu echipa nationala. astfel, aria de selectie a acestuia ar deveni mult mai mare...
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Bine, astea au fost numai propuneri. De altfel nici eu nu sunt comvins ca vreau sa fiu seful delegatiei. Voi m-ati propus. Andrei sustine ca asa ar trebui. Dar pe mine, nimeni nu m-a intrebat concret daca as vrea.
Si ieri cind am discutat cu Andrei, eu am spus ca la monentul actual, important este sa gasim un sistem corect si cit mai selectiv pt. stabilirea lotului. Dupa acea iarna-i lunga si avem timp sa cintarim toate variantele. Important zic eu, e ca fiecare sa faca tot ce depinde de el ca sa iasa bine. Ca unii vor trebui sa faca sacrificii (in sensul ca nu vor pescui), sunt de acord si cu asta. Varianta aleasa insa trebuie sa fie cea mai buna iar in final sa duca la aurul mondial.
Pina la urma eu aici cred ca-i problema. I-ai unui pescar dreptul de a pescui si atunsi mai bine-i tai miinile. Corect Andrei ae fii un bun capitan, dar si un bun pescar. Nitu e un bun pescar, dar si un bun consilier. Si tot asa exemplele pot continua. S-atunci noi ce facem? In acelasi timp sunt de acord si cu faptul ca un capitan, consilier, s-au sef de delegatie, trebuie sa vina tot din rindul pescarilor buni. Cum le-om rezolva inca nu stiu. Cert e ca trebuie aleasa varianta cea mai buna.
Acum trebuie dat un examen de maturitate din partea tuturor pescarilor de competitie din Romania. Acum trebuie sa ne dam mina si sa nu ratam sansa de a duce Romania pe cea mai inalta treapta mondiala.

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

Cu voia dumneavoastra domnilor am sa-mi spun si eu umila parere legata de acest subiect.In primul rand Maestre lasa modestia care te caracterizeaza la o parte si fii obiectiv.Eu personal cunosc foarte multzi pescari de crap cu experientza dar ...aici nu-i destul;mai trebuie sa fi si un bun organizator,un mentor inascut,un om cu inalte calitatzi morale,calitatzi cu care Dumnezeu te-a inzestrat din plin(ce sa-i faci la uni da prea mult,iar la altzii deloc).Ca nu te-a intrebat nimeni daca esti de acord este foarte adevarat.Uite te intreb eu acum:Domnule Cornel Rosioru suntetzi de acord sa fitzi seful delegatziei echipei natzionale de pescuit la Crap?(si cu asta sau indeplinit formalitatzile)In ceea cel priveste pe Andrei eu personal al vad mai repede in stand-cantarind valoarea lui ca pescar si ca lider de grup,balantza deocamdata este net inclinata catre cea de pescar.(nu te supara Andrei,este numai parerea mea personala strict obiectiva)Locul de capitan al echipe nationale ai vine ca o manusa lui Tata Nitzu(bun pescar,experientza competitzionala,experientza de viatza,un om integru,o varsta respectata te totzi)As mai vrea sa adaug ca nu pup in ...pe nimeni este numai parerea mea personala. Razvan Dobrescu :oops:
SI maine este o zi

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Nu e vorba de modestie Razvane. Cum am mai spus, cine accepta una din aceste functii, nu mai participa la calificari. Asta-i tot.
Da de 2 ani m-am ocupat de chestia asta. Si fara modestie a iesit bine. Acum insa parca suna a iesire la pensie. :lol: Asta e.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Nea Cornele, cam ai varsta si greutatea necesara iesirii la pensie ! :lol:
nu te lasa rugat si accepta functia oferita ca sa iei aurul la anul pentru Romania !

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

SA NU UITAM CA MAESTRUL INCA MAI UMBLA IN PANTALONI SCURTI... :D :D :D
(L-AM PARAFRAZAT PE REGRETATUL IOSIF SAVA CARE L-A DESCRIS ASA PE FLORIAN PITTIS)
The One Team

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

A trecut un an de cand nu mam mai bagat paici!
De ce sa ma cac pe mine da mosu vad ca are ceva merite in organizare.
Io lam cam desfintat anu trecut. Ca pescar.
Am crezut cai mafiot. Totusi nu cred ca e minjit.
Acu il felicit, na! Bravo pentru Belgia!
Babaciune, esti de mi de ori mai bun sef decit cu undita in mina!
gigi carmol

CristiN
Mesaje: 13
Membru din: Mar Mar 22, 2005 23:45

Mesaj de CristiN »

Din discutiile astea eu inteleg ca trebuie neaparat schimbat capitanul si seful delegatiei. chiar in conditiile in care echipa a luat 2 podiumuri mondiale. Inseamna ca s-a intamplat ceva rau in Belgia, daca dupa o performanta trebuie schimbat ceva. Singurul nume care nu l-am vazut aparind in discutii e al lui Aurel Lupsan. El este buba? El trebuie schimbat? Curios. Trebuie neaparat schimbat ceva ce nu merge.

---------------------------------------------------------------------
Cristi - pescar de crap cu abonament la Tancabesti si in Delta
CristiN

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Draga CristiN

1. Functia de sef de delegatie nu a existat pina acum - deci nu avem ce schimba . Este necesara o astfel de functie , pentru a exista o persoana care sa sigure atit inainte de concurs cit si pe timpul desfasurarii acestuia , toate conditiile si munca legata de organizare ( masa , casa , transport , echipament de prezentare , sponsori , mese protocol , etc ) . Pescarii trebuie sa pescuiasca fara sa aiba grija de aceste amanunte care de multe ori te inebunesc de cap .
2. Nea Lulu are niste probleme legate de sanatate , probleme care se stiu de ceva vreme .
In plus sa stii ca nu e o mare sfaraiala pentru nimeni sa ocupe aceste functii care din start te scot din pozitia de pescar activ , atit de draga noua tuturor . Trebuie sa mentionez deasemenea ca atit Andrei cit si Maestru au plecat anul asta in Belgia , in urma unor calificari si pe baza meritelor lor personale . Unde e smecheria pentru Vladeanu sa lase lansetele ca sa se ocupe de intreg lotul ? Crede cineva ca nu se va califica impreuna cu Vladut , in urma calificarilor nationale ? Eu zic ca este vorba de un efort colectiv in care fiecare face ce poate si stie cel mai bine , pentru a lua la anul Aurul Mondial .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”