Relatari Concurs Crapmania Editia 4

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu am inteles 2 lucruri, Val !
De cand e Mircea F. primar si de ce APCR are doar o echipa pe podium !
Sa nu uitam ca locurile 2 si 3 au fost castigate de Asociatie !

Si iata si cateva impresii la cald ale mele.
In primul rand vreau sa-i felicit pe toti pescarii care au participat la acest concurs de 5 zile, credeti-ma ca n-a fost usor....de mult nu mi-au mai zanganit dintii in gura asa ca in noaptea de joi spre vineri... parca... !
Si ploaia care ne-a muiat( :D nu va ganditi prea departe..) ca pe bureti, cu tot echipamentul de ultima generatie !Si atunci a tras cel mai bine...multumesc lui Cornel Aqua ptr hainele uscate pe care mi le-a adus pe balta, am facut cateva drilluri doar in chiloti la 5 grade !
Inca odata felicitari tuturor, adevarati barbati !
Adevarati eroi au fost si Bogdan D. si Mircea F. care pe un loc f. greu si care nu anunta nimic, s-au clasat pe locul 3 dupa ce au condus detasat 3 zile. De, daca era concurs de 3 zile altele ar fi fost datele problemei....si mai ales clasamentul :cry:
Bravo lor, a aparut o noua echipa de care va asigur ca ve-ti mai auzi... !
BRAVO CAPRIORII !
Si la fel, felicitari sincere echipei de la Ploiesti a lui Ghita Costin si Cosmin Tudor care a reusit o clasare meritoasa(locul 4) dupa multa munca si chin.
Cu pescari ca Cosmin si Bogdanel, Romania are viitorul asigurat pe plan mondial !Sa nu uitam ca ambii au 21-22 de ani !Un mare castig.
Si sa nu-i uitam pe Adi Burada cu Petre Sorin Pasare, precum si pe Mitzanu cu Radu Badica care au reusit niste rezultate EXTRAORDINARE pe locuri de pe care multi ar fi plecat acasa ! Bravo baieti, ati demonstrat ca sunteti printre cei mai buni si ca daca vrei ceva cu adevarat poti sa reusesti !
(ptr cei ce nu stiu, echipa Burada a cazut pe un loc pe care la ultimele 2 concursuri nu s-a prins nimic, iar echipa Badica a picat pe un loc impracticabil nici de un pescar de 60-80 de kg ! si sa nu uitam ca Radu are "putin " peste 159 de kg !!!!!)
CONCLUZIE., un concurs superb, cu multa lupta si cat se poate de corect.
S-a castigat pe merit, podiumul s-a disputat pana in ultima clipa.
PS Multumiri speciale lui Lucian, care a transmis impecabil ! Un adevarat profesionist !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Vladut

am corectat postarea precedenta . Ai dreptate tata Nitzu este membru APCR - scuze !!!!!!! Cit priveste poza - primul din stinga este viceprimarul din Tancabesti si dupa aia este pozat Mircea F !


Acum ca s-a terminat ar fi misto sa scrie lumea ce a constatat in concurs si ce tactici au abordat .
Pentru mine concursul nu a avut nici o logica ! Iei 3 pesti dintr-un loc si dupa aia 3 zile nu mai prinzi nimic de acolo . Arunci o lanseta aiurea , ca ti-a scapat la lanseu si pina sa o asezi pe rod-pod te trezesti cu peste in ea . Samd

Asta am patit eu , dar sa-i lasam pe cei mai bine clasati sa faca observatiile lor ! Pentru mine pot sa spun ca a fost un concurs in care mi-am testat limitele . 120 ore aproape singur , pe un loc cam de cacat , loc unde anul trecut nu s-a prins nici un peste pina duminica , in schimb in ultima zi s-a luat captura ! Am lasat peste 1000 metri de fir in buturugile alea din fata , dar macar am pus ceva pe mal in timpul concursului .
Ultima oară modificat Lun Apr 17, 2006 8:39 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Ca sa inchei eu de postat si sa-i las si pe alti pescari sa-si scrie impresiile nu pot sa inchei pina nu multumesc celor cu care am avut onoarea sa impart zona de pescuit :
- Maty & Nae Badulescu
- Cornel Serbu
- Segiu Tofan & Bobi Iustin
- Cezar Bibu & Sandu Podaru
- Maestru & Tatae & Cornel Acqua

Felicitari baieti !

Cristi_Mosharu
Mesaje: 248
Membru din: Lun Feb 13, 2006 13:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

.

Mesaj de Cristi_Mosharu »

Tin si eu sa-i FELICIT pe toti participantii!
Pe cuvintul meu, abia va asteptam sa va intoarceti de la "Razboi"...forumul a fost pustiu fara voi... :(
Acum, abia astept sa citesc postarile voastre "pe viu" de la Tancabesti.
In cele 5 zile cat a durat, m-am gandit in permanenta la toti participantii...la cat de nasoala a fost vremea...la ce lupta sa dat pentru fiecare peste prins!
BRAVO voua PESCARI SI BARBATI ADEVARATI!
Inca o data ii multumesc lui Lucian pt. relatarile/pozele postate.
Vladut, pe cand o galerie cu foto pe forum?

Daniel Verdete
Mesaje: 286
Membru din: Lun Ian 17, 2005 9:38
Puncte: 0
Localitate: Mioveni - Arges

Mesaj de Daniel Verdete »

Felicitari castigatorilor acestui concurs!

Toata stima si tot respectul tuturor participantilor!
Daniel Verdete

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Bravo Luciene.
Cel mai tare reportaj din instoria pescuitului de competitie din Romania.
Felicitari.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Felicitari tuturor concurentilor, in mod special lui Mati si capriorilor de la APCR.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cp
Mesaje: 270
Membru din: Joi Mar 10, 2005 21:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cp »

Felicitari !!! Organizare, suspans, relatari!!! Totul a fost OK!!

Cat priveste clasamentul final am un comentariu:

Cine n-are batrani sa-si cumpere!!!!

Inca o data felicitari si... la mai mare!!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

salut :D
vreau sa il felicit public pe cosmin, concurentul de pe standul 19, care m-a impresionat prin prestatia la aceasta competitie. pustiul este de mare perspectiva, asa cum a zis si vladut. el si-a cumparat ingredientele de boilies, si-a rulat singur nada (dupa o reteta la care lucreaza de ceva timp). il pasioneaza mult subiectul, iar acesta este inca un lucru bun. a lucrat in concurs dupa o strategie pe care singur a stabilit-o. jos palaria!

evident ca ii felicit si pe maimutoiul mik si domnul iepure (mircea f.), dar nu am inceput cu ei, cu toate ca s-au clasat mai bine decat cosmin, pentru a mai inlatura din subiectivism. faptul ca au condus o jumatate de concurs, iar apoi au pierdut teren, nu face altceva decat sa-i caleasca pentru luptele viitoare si sa-i determine sa gandeasca mai mult. bravo, copii, cu toate ca mircea f. e cam trecut de prima tinerete... :D e copt!

in fine, bravo nea nitule, bravo matty! voi nu surprindeti pe nimeni, sunteti mari pescari!
il felicit si pe prietenul meu naica badulescu, un castigator cam oportunist, urcat pe podium pe carca lui matty, dar asta e viata. oricum, nae a stat ziua pe balta, a nadit si a prins crapi, l-a sustinut cum a putut pe matty.

as mai zice ceva tot despre oportunism, dar ma abtin si prefer sa deschid un topik nou, tot la competitii, pe care va invit sa-l cititi!
The One Team

maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de maty »

Buna baieti.De cum mam trezit,am deschis calculatorul si am citit si vazut minunatele comentarii ale concursului.A fost, spun eu un concurs formidabil si doresc si eu sa felicit pe toti participantii,atat pe cei ce au ocupat pozitii bune in clasament,cat si pe cei ce nu au avut rezultate prea grozave si pe care ii incurajez sa creada in continuare in ei si nu numai.Felicitari bineantales si organizatorilor. As spune ca Dumnezeu a facut dreptate (ptr. ca El face intodeauna dreptate),in sensul in care acest concurs,desi altul,a fost de fapt continuarea aceluia din toamna,cand in momentul intreruperii lui avea cam acelas podium.Cred ca acum mai mult ca in alte situatii locul a cotat si mai mult,ptr. ca,dupa cum sa putut observa clar,crapii nu au put fi stabilizati pe nada.Erau intro continua hoinareala,determinata de vant,shimbari de temperatura atat a apei cat si in atmosfera,presiune atmosferica,etc.De ce am fost noi alesi sa castigam?,stie Dumnezeu,El care ne stie si gandurile.Ne stie inclusiv si motivatiile ptr. care dorim sa castigam.Cel ce se va inalta,va fi smerit si cel ce se va smeri va fi inaltat.Si aici ma refer in principal la Nitu,care dupa ce nu a pescuit sambata,din motivele cunoscute(vineri partenerul lui prinsese f. bine),a afirmat ca ne va spulbera pe finalul concursului.Numai,ca nu ce vrea omul, ci ce vrea Domnul,si asa a vrut El de aceasta data. Asa ca eu si Nae ii multumim lui Dumnezeu ptr. locul pe care ni la dat si ptr.rezultat si va multumim si dv. tuturor,celor ce ati participat si neati aplaudat .
Fir intins baieti, si sa auzim de bine.
ajutorul vine de sus.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”