SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie 2018

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Încuiat
Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de DumiD »

Un clasament nu pune nimeni? Legat de organizare, nu vad mari probleme, faceti din tantar armasar si organizatorul si nemultumitii. E adevarat ca nu e placut sa te spetesti benevol si sa-ti iei suturi, dar nu putem sa fim aplaudaci si sa ne batem pe spate toti, cum la fel de adevarat e ca tot forumul a vazut 10-12 aruncatori si restul cotizanti, inainte sa inceapa concursul. Important e sa treceti toti peste mici neplaceri, si sa va bucurati de inceputul de sezon si de astfel de adunari, in care 10-15 se vor bate la podium iar restul vor socializa si poate invata cate ceva.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de gor965 »

Alexandru Mihai scrie:.....
Am si eu o singura remarca referitor la teren, eu I-am spus sambata lui Viorel ca vantul isi va schimba duminica directia, adica va batea din Nord-Vest, el mi-a mentionat ca duminica vom arunca dupa platforma de beton, drept urmare va schimba terenul sambata seara. Numai ca sambata seara el sa uitat pe conditiile meteo de duminica si a vazut ca nu se va schimba directia vantului, adica Sud-Vest coroborat cu conditia de egalitate intre primii 12 concurenti terenul a ramas la fel, asta este singura mea problema, neimportanta pentru altii dar importanta pentru mine.
Maxx, si daca se schimba terenul, vantul tot se sucea ! Primele aruncari au fost cu vant din spate. N-ai cum sa prognozezi cu exactitate directia vantului determinat la sol de deplasarea unor nori Cumulonimbus. Norii astia cand sunt in dezvoltare pot schimba vantul pe 360 de grade. Cand are schimbari bruste de directie si intensitate se cheama vijelie. Nu dureaza f. mult ci doar cat norul principal traverseaza zona. Per ansamblu cred ca doar daca faceti 4 terenuri de aruncari pe cele 4 directii cardinale, o sa fiti vreodata toti multumiti sa aruncati cu vant din spate. :D
Una peste alta, felicitari organizatorului, felicitari castigatorilor, felicitari celorlalti concurenti si sponsorilor. Multumesc lui Dan City ptr. ajutor.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

eduard kocz
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iul 25, 2013 12:26

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de eduard kocz »

Felicitari Vio pentru organizare si baietilor din staff.
Felicitari castigatorilor si concurentilor.
Dupa parerea mea un concurs reusit. normal ca e loc si de mai bine invatam
Referitor la ideea grupei valorice poate ar trebui facute doua grupe, grea si usoara la distanta. la precizie una singura
Cea mai tare idee mi sa parut cea in care trebuiau sa arunce 6 concurenti simultan doar ca nu permitea terenul si la cererea noastra a majoritatii sa organizat asa. Daca ma intrebati pe mine mai bine de atat nu se putea.
Trebuie facute reguli mai clare si penalizari mai multe si atunci se rezolva si problema atentiei concurentilor
Succes la organizare in 2019 !!!
ps: Ar fi pacat sa nu continui mai ales dupa atata experienta capatata.
Pe mine ma poti trece de pe acum.

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de Alexandru Mihai »

gor965 scrie:
Alexandru Mihai scrie:.....
Am si eu o singura remarca referitor la teren, eu I-am spus sambata lui Viorel ca vantul isi va schimba duminica directia, adica va batea din Nord-Vest, el mi-a mentionat ca duminica vom arunca dupa platforma de beton, drept urmare va schimba terenul sambata seara. Numai ca sambata seara el sa uitat pe conditiile meteo de duminica si a vazut ca nu se va schimba directia vantului, adica Sud-Vest coroborat cu conditia de egalitate intre primii 12 concurenti terenul a ramas la fel, asta este singura mea problema, neimportanta pentru altii dar importanta pentru mine.
Maxx, si daca se schimba terenul, vantul tot se sucea ! Primele aruncari au fost cu vant din spate. N-ai cum sa prognozezi cu exactitate directia vantului determinat la sol de deplasarea unor nori Cumulonimbus. Norii astia cand sunt in dezvoltare pot schimba vantul pe 360 de grade. Cand are schimbari bruste de directie si intensitate se cheama vijelie. Nu dureaza f. mult ci doar cat norul principal traverseaza zona. Per ansamblu cred ca doar daca faceti 4 terenuri de aruncari pe cele 4 directii cardinale, o sa fiti vreodata toti multumiti sa aruncati cu vant din spate. :D
Una peste alta, felicitari organizatorului, felicitari castigatorilor, felicitari celorlalti concurenti si sponsorilor. Multumesc lui Dan City ptr. ajutor.
George,

Nord-Vest de acolo a bătut vântul 75% din concurs, așa cum am spus cu o zi in urma, despre ce vorbim aici!?
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de gor965 »

Alexandru Mihai scrie:
George,

Nord-Vest de acolo a bătut vântul 75% din concurs, așa cum am spus cu o zi in urma, despre ce vorbim aici!?
Vorbim ca s-a schimbat vantul in timpul concursului, nu inainte. Crede-ma, ca lucrez in domeniu, nu ai cum sa prognozezi directia vantului decat ca si manifestare generala a intregului front. Dimineata m-am uitat pe radar si norii veneau din VSV. Norii aia inainteaza ca un aisberg si creeaza curenti pe dedesubt. Eu n-am reusit de dimineata sa anticipez directia vantului ptr. ca frontul urma sa intalneasca muntii Fagaras si sa-si schimbe traietoria. Daca era senin, iti dadeam dreptate 100% legat de orice prognoza a vantului.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

eduard kocz
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iul 25, 2013 12:26

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de eduard kocz »

Multumim George Iorga pentru poze

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de gor965 »

eduard kocz scrie:Multumim George Iorga pentru poze
Cu placere! E meritul lui Vio care m-a convins sa fac fotografii ptr. prima data la un concurs de casting. Am avut ceva probleme cu lumina, aparatul meu fiind un pic mai batran si nu prea vede bine in lipsa soarelui, insa per ansamblu, m-a scos teleobiectivul. Cu ocazia asta ii multumesc sotiei ca nu m-a sugrumat in somn cand a aflat ca am cheltuit banii de dentist pe scule foto! :D ...urmeaza sa afle de banii de concediu, cheltuiti pe un laptop nou! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

cristian.trif
Mesaje: 39
Membru din: Mie Mar 30, 2016 10:26

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de cristian.trif »

Buna.
In primul rand vreau sa Felicit pe toti participantii care au luat parte la acest concurs, Felicitari d-lui George Iorga pentru frumoasele cadre surprinse cu aparatul foto, de cateva ori chiar mi-am facut griji la cat de periculos este asezat sa iasa o fotografie minunata.Felicitari tuturor celor care au urcat pe podium,si nu numai, demonstrand ca de fiecare data ca sunt cu adevarat grei...Ludmil D., Cristian M., Maxx, Dinescu N., si lista continua pana la ultimul concurent. Felicitari Vio pentru acest eveniment, iar in numele echipei Carp Fanatik = Olah J., Lorincz L., si subsemnatul Trif C. iti multumesc ca ai avut incredere in noi si am facut parte din stafful tau. Deja am vorbit cu baietii si am deosebita placere sa te anunt ca vom fi cu siguranta si la editia urmatoare in staff si ne vom stradui impreuna sa iasa totul ok. Intradevar pentru noi a fost putin obositor sa fim si in staff si participanti, dar am stiut asta si ne-am asumat-o.
Nu ai cum sa nu participi la asa un eveniment cu atatia oameni minunati, de care ti atat de dor si abia astepti sa-revezi.
Echipa Carp Fanatik va multumeste tuturor pentru felicitarile acordate si va dorim numai bine!!!
Sarbatori frumoase tuturor!!!

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de Alexandru Popescu »

gor965 scrie:
eduard kocz scrie:Multumim George Iorga pentru poze
Cu placere! E meritul lui Vio care m-a convins sa fac fotografii ptr. prima data la un concurs de casting. Am avut ceva probleme cu lumina, aparatul meu fiind un pic mai batran si nu prea vede bine in lipsa soarelui, insa per ansamblu, m-a scos teleobiectivul. Cu ocazia asta ii multumesc sotiei ca nu m-a sugrumat in somn cand a aflat ca am cheltuit banii de dentist pe scule foto! :D ...urmeaza sa afle de banii de concediu, cheltuiti pe un laptop nou! :lol:

Sa ne lasi ceva pe testament :D
...

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de viorel doloc »

Respect...TUTUROR celor implicati in acest proiect, numit "Sibiu Casting Cup".
Va urez sarbatori fericite si linistite, alaturi de cei dragi!

PS.Tabelele cu rezultate sunt vizibile pe pagina anterioara!
Carp Passion

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”