SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie 2018

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Încuiat
Avatar utilizator
Ghita Cserei
Mesaje: 48
Membru din: Lun Mai 25, 2015 23:14
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de Ghita Cserei »

Buna tuturor. Concursul Sibiu Casting Cup....vazut prin ochii unui organizator de concursuri de casting din Romania. 1. Nerespectarea regulamentului postat pentru care concurentii au platit taxa de participare. Ca organizator nu poti modifica regulamentul initial numai cu acordul concurentilor . 2.Verificarea lansetelor inainte de fiecare aruncare este obligatorie....s-a putut arunca cu ce lanseta ai vrut. 3.Masurarea firului dupa fiecare aruncare...cel putin 3 concurenti au aruncat cu fire mai subtiri. 4.Ca organizator trebuie sa ai un anumit respect pentru toti concurentii...toti au platit aceeasi taxa. 5. Ideea cu grupul valoric .....nu are nici o revelanta , vintul se poate schimba din 5 in 5 minute, sau sa bata cu o alta intensitate din aceeasi directie de la o aruncare la alta. 6.In aceste concursuri disciplina este esentiala...altfel se creaza un talmes- balmes ....nu se stie cine a aruncat...cine urmeaza etc. 7. Terenul trebuie sa fie unul adecvat pentru asemenea competitii, sau cel putin curat. 8.Concurentii vin de departe.....ca organizator trebuie sa le asiguri un minim de confort umbrele, mese ,scaune unde sa poata lua masa. 9. Stafful tehnic trebuie sa fie unul unit....fara certuri in perimetrul de masurare. 10.CONCLUZIE !!!!! Organizatorul a fost depasit de situatie !!!!!

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de viorel doloc »

11. Sarbatori fericite, Ghita!!!
Carp Passion

rotita
Mesaje: 140
Membru din: Mie Noi 10, 2010 20:43
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de rotita »

12. Domnule ghita poate vi la anul la Sibiu si organizezi mai bine daca esti asa de priceput! Suntem o mana de oameni care participam la aceste concursuri de casting...cam aceiasi ...ar trebuie sa fim mai buni unii cu alti ..ne coastem intre noi de atatia ani..acuma hai sa ne scoatem ochii...Bine, rau cum a fost imporatant este ca ne vedem si incercam sa crestem si sa progresam de la un concurs la altul...sa invatam unii de la altii ! Cine vrea ... Daca scopul unora e sa vina numai sa gaseasca nod in papura si sa bage de vina la tot :oops:
CS Dudi Baits

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de viorel doloc »

Din respect pentru voi, cei care a-ți organizat la Cluj, eu nu am scris nimic despre greșelile observate, ba din contră, am venit personal la voi și v-am ajutat, sugerarandu-vă să măriți grupa de la 6 concurenți la 10, deoarece era ora 12 și nu era gata nici prima grupă...m-ati ascultat, a-ti marit grupa si in loc sa terminați la ora 21.00, am plecat la ora 17.00
Ești supărat că nu te-am luat în staff....știam eu de ce!!!
Nu te lua de concurenții de la Sibiu...eu am avut incredere in ei și.....îmi asum totul, cu bune și cu rele, ca organizator!!!
Carp Passion

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de viorel doloc »

PS. La cei trei concurenți sau mai mulți despre care ai spus că au folosit fire mai subțiri...le-ai măsurat tu firele????
Carp Passion

Avatar utilizator
Ghita Cserei
Mesaje: 48
Membru din: Lun Mai 25, 2015 23:14
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de Ghita Cserei »

Si daca se arunca in serii de 6...concursul se termina cu brio....ti-am propus sa intru in staff tinind cont ca am venit cu aceeasi masina cu baietii de la carp fanatik, si asa te-am ajutat cu baterea nr pe tarusi etc. 1In cazul in care eram in staff iti spuneam niste idei cu care daca nu erai de acord refuzam categoric. 2.In legatura cu firele ...mai intreaba printre concurenti.

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de viorel doloc »

TU acuzi concurenții de la Sibiu(pe unii dintre ei...îmi cer scuze în numele lor!)
TU acuzi și băieții din staff...îmi cer scuze în numele lor!
TU acuzi și organizatorul...
TU mi-ai spus/lăudat că... ești și cel mai TARE sponsor de la Sibiu
TU nu ai greșit nimic la Cluj...am inteles...TU, ești  "THE ONLY ONE"...ești "ORGANIZATORUL SUPREM"( nu am văzut nicio postare în care  să fii mulțumit echipei tale și  în special lui Olah Jozsef, împreună cu care ai organizat concursul de la Cluj ! )

PS. Regulamentul pentru "Sibiu Casting Cup" 2019, este gata în proporție de 99/% și a fost "construit" imediat după ce s-a terminat concursul când am analizat "la cald" greșelile făcute,  lucrurile bune și după ce am aflat opiniile pozitive și negative ale majorității concurenților cu care am vorbit, rând pe rând!!!
"Mergi mai departe cu acest proiect și nu renunța din cauza a doi-trei cârcotași dintr-un număr de 38 de participanți "...acesta este mesajul transmis de   majoritatea concurenților prezenți la Sibiu...

Sărbători fericite și liniștite...TUTUROR celor implicați în acest proiect "Sibiu Casting Cup "!!!!
Carp Passion

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: SIBIU CASTING CUP - Editia IV - 31 Martie - 01 Aprilie

Mesaj de gor965 »

Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”