Cum ai proceda daca ai fi moderator?

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Cum ai proceda daca ai fi moderator?

Mesaj de romanraul »

O ideea foarte buna cu calificative.... si nu numai la bazar... ci in mod general... sa nu i-a lumea in seama pe toti care stiu numai sa strice topicuri dar nimeni nu i-a vazut vreodata la vreun concurs sau macar pe balta....
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Cum ai proceda daca ai fi moderator?

Mesaj de DumiD »

as da avertizari si ban-uri de 1 zi la fostii secretari de partid care sunt obisnuiti cu monoloage si nu pot sa aplaude dupa ce mai intervine cate unul ca mine de 4-5 ori la 100 de subiecte si se simt aplaudacii din ei lezati
exemplu
romanraul scrie: Te bagi ca musca-n branza....
Mai abtine-te si tu sa nu comentezi cam la fiecare topic....
domnul colonel cu ce a contribuit la subiect, daca eu eram pe langa (nu eram da' nu putea dumnealui sa aplaude). daca eu eram ca musca'n branza dumnealui s-a simtit absolut responsabil sa intre ca musca'n lapte, ceea ce ma face sa cred ca postarea mea a fost benefica forumului, chiar daca as fi fost off-topic, am demascat un securist
e forum sau blog?

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Cum ai proceda daca ai fi moderator?

Mesaj de Dan Mateianu »

calificative.... nu stiu daca suporta forumul.. stiti vreun exemplu de forum phpBB care sa fie cu calificative? vreau sa vad si eu un exemplu, ca sa ma pot insipra. M-ar ajuta.

mai exista varianta http://www.crapmania.ro/anunturi - unde se pot da calificative..

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Cum ai proceda daca ai fi moderator?

Mesaj de Alexandru Mihai »

Dan M scrie:calificative.... nu stiu daca suporta forumul.. stiti vreun exemplu de forum phpBB care sa fie cu calificative? vreau sa vad si eu un exemplu, ca sa ma pot insipra. M-ar ajuta.

mai exista varianta http://www.crapmania.ro/anunturi - unde se pot da calificative..
Okazii.ro merge pe principiul cu calificative.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cum ai proceda daca ai fi moderator?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Un buton cu "+" si unul cu "-" care sa apara dupa fiecare postare.
Fiecare utilizator care citeste mesajul sa poata sa apese "+" daca ii place interventia si "-" baca este deranjat de ea. Sau sa nu apese nimic daca nu doreste.
Cine insumeaza sa zicem "-100" la o postare, are automat ban o saptamana.
Cine insumeaza "+100" sa primeasca un punct ce anuleaza o banare aferenta altei postari.
Adica daca ai fost destept de 10 ori, nu primesti ban ca ai gresit o data.
Si o rubrica cu un total pe toata activitatea, adica cate "+" uri si cate "-"uri are fiecare. Ca o imagine orientativa.

Functia de "vot" sa ramana activa un numar limitat de zile ( 3, 5, ... )

A ?

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Cum ai proceda daca ai fi moderator?

Mesaj de ionut72 »

Dan Mitranescu scrie:Un buton cu "+" si unul cu "-" care sa apara dupa fiecare postare.
Fiecare utilizator care citeste mesajul sa poata sa apese "+" daca ii place interventia si "-" baca este deranjat de ea. Sau sa nu apese nimic daca nu doreste.
Cine insumeaza sa zicem "-100" la o postare, are automat ban o saptamana.
Cine insumeaza "+100" sa primeasca un punct ce anuleaza o banare aferenta altei postari.
Adica daca ai fost destept de 10 ori, nu primesti ban ca ai gresit o data.
Si o rubrica cu un total pe toata activitatea, adica cate "+" uri si cate "-"uri are fiecare. Ca o imagine orientativa.

Functia de "vot" sa ramana activa un numar limitat de zile ( 3, 5, ... )

A ?

Doamne pazeste!

Democratia e cea mai proasta forma de organizare a unui grup.

In plus e stimulentul perfect pentru coruptie: "da si mie, vere, un plus, ca ma baneaza astia! Hai ca dau o bere, sau un kil de bile d'-alea bune" :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Cum ai proceda daca ai fi moderator?

Mesaj de Alin Galbenu »

Nu e buna nici varianta asta, contrabanda de like-uri mai lipseste :))))) :D
Dan a intrebat altceva, ati primit functia de moderator. Ce decizitii ati lua? Inafara de faptul ca ar trebui sa cititi toate topicurile si subiectele scrise pe forum, zilnic :mrgreen:
Imagine

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Cum ai proceda daca ai fi moderator?

Mesaj de Dan Mateianu »

Acesta este un forum phpBB. Nu putem face modificari la el, decat daca exista deja facute de cei din comunitatea phpBB. Adica, doar sa le instalam.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cum ai proceda daca ai fi moderator?

Mesaj de razvan u. »

Dan M scrie:Ganditiva-va ca tocmai ati primit functia de moderator pe forum si trebuie sa luati deciziile potrivite atunci cand este cazul. Doar ca, fiindca nu aveti un acces real, deciziile voastre vor fi exprimate printr-un raspuns la acest topic. In ce situatii ati actiona? Ce vi se pare ca nu este in regula?

Propun acest topic pentru ca "a fi moderator" nu e un lucru foarte simplu. De foarte multe ori nu stii cum sa intervii. Sunt situatii si situatii, persoane si persoane..
Nu e greu deloc:
1. Ban permanent pentru clonele care posteaza pe toate subiectele.
2. Ban 7 zile pentru agresivitate verbala.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Cum ai proceda daca ai fi moderator?

Mesaj de Dan Mateianu »

razvan u. scrie:
Dan M scrie:Ganditiva-va ca tocmai ati primit functia de moderator pe forum si trebuie sa luati deciziile potrivite atunci cand este cazul. Doar ca, fiindca nu aveti un acces real, deciziile voastre vor fi exprimate printr-un raspuns la acest topic. In ce situatii ati actiona? Ce vi se pare ca nu este in regula?

Propun acest topic pentru ca "a fi moderator" nu e un lucru foarte simplu. De foarte multe ori nu stii cum sa intervii. Sunt situatii si situatii, persoane si persoane..
Nu e greu deloc:
1. Ban permanent pentru clonele care posteaza pe toate subiectele.
2. Ban 7 zile pentru agresivitate verbala.
Salut Razvan.
te rog sa-mi spui despre ce clone e vorba. Am vazut pe alte topicuri la cine faci referire, insa te contrazic..

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”