Baraj Mihailesti-Cornetu 2013

Moderator: Dan Mitranescu

Avatar utilizator
SERBAN_77
Mesaje: 334
Membru din: Mar Ian 27, 2009 22:29
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Baraj Mihailesti-Cornetu 2013

Mesaj de SERBAN_77 »

Dan Mitranescu scrie:
marcel_72 scrie:Am observat cand a fost postat anuntul coane, dar nu am putut sa ma aptin sa nul comentez,de ce nu vreti sa credeti ca este braconat 24 din 24 si locurile cele mai bune de pescuit sunt plase bagate daca doriti ne intalnim si va demonstrez,eu locuiesc in Bragadiru am copilarit pe arges stiu toate gropile,si locurile de caras crap, salau.....dar din pacate e pe cale de disparitie.Ce predomina acum in lac ieste novacul.
Cu furtuna care a rupt tarcurile de plasa si ascapat 24t ie poveste.Nu se stie exact cum s-au rup sunt multe variante,ca leau taiat cei din Mihailesti........... si in niciuncaz 24T :lol:

Astept o invitatie pe mihailesti adresa de meil marcel_frigorifice@yahoo.com
Pai ne cunoastem, Marcel. :wink:
Domnul Stefan a incercat sa faca ceva mai multe, dar din birou este greu de gestionat o balta.
A renuntat din cauza asta.
Acum lucrurile sunt schimbate. Pescuitul o sa fie inchis cel putin un an, din ce am inteles, iar puterea de control a noii administratii, intrece cu mult ce a fost pana acum.
Eu unul consider ca este spre bine.
Dane nu stiu ce sa cred ca acum vreo luna pana sa inghete lacul ma sunat cineva din Cornetu avea de vanzare vreo 100 kg si ceva, cand l-am intrebat de unde provine pestele a spus ca a bagat o plasa la Draganescu.
Serban Ionescu
0744.627.647
ionescu.serban@yahoo.com

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Baraj Mihailesti-Cornetu 2013

Mesaj de Dan Mitranescu »

SERBAN_77 scrie: Dane nu stiu ce sa cred ca acum vreo luna pana sa inghete lacul ma sunat cineva din Cornetu avea de vanzare vreo 100 kg si ceva, cand l-am intrebat de unde provine pestele a spus ca a bagat o plasa la Draganescu.
Pe langa faptul ca peste nu se spune unde se prinde nici la mama, :D eu consider ca intr-o apa unde se prind 100kg cu o plasa, este loc si pentru mine. :wink:
Daca erau pescari ai lacului il vindeau la cherhana, iar daca a venit cineva la furat , nu prea cred ca mai merge. Mai ales la Draganescu.
Eu am vazut anul trecut "echipaje", cu care ma intalneam frecvent, ca s-au linistit. :wink:

Una peste alta, nu stiu de ce ma implic eu in asta.
Nu este domn'e peste in lac ! :D

Avatar utilizator
SERBAN_77
Mesaje: 334
Membru din: Mar Ian 27, 2009 22:29
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Baraj Mihailesti-Cornetu 2013

Mesaj de SERBAN_77 »

Dan Mitranescu scrie:
SERBAN_77 scrie: Dane nu stiu ce sa cred ca acum vreo luna pana sa inghete lacul ma sunat cineva din Cornetu avea de vanzare vreo 100 kg si ceva, cand l-am intrebat de unde provine pestele a spus ca a bagat o plasa la Draganescu.
Una peste alta, nu stiu de ce ma implic eu in asta.
Nu este domn'e peste in lac ! :D
Nu este peste mic :lol:
Serban Ionescu
0744.627.647
ionescu.serban@yahoo.com

valyxman
Mesaje: 74
Membru din: Mar Mar 11, 2014 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Baraj Mihailesti-Cornetu 2013

Mesaj de valyxman »

Nu e vorba de crap dar asta a fost rezultatul unei vizite recente pe Arges (Baraj Mihailesti - Localitatea posta). Ce am prins se vede in fotografie.
Conditiile sunt la fel ca si cele de anul trecut si anume:
- 50 ron / 12 ore (bon fiscal pe loc)
- Se pescuieste doar ziua cu maxim 5 bete/lansete
- Nu este voie cu Barca
- Se poate pescui doar in incinta amenajarii din localitatea Posta atat pe curgator cat si pe toate baltile care au legatura directa cu Argesul.
- Este curat (saci pentru gunoi peste tot, toaleta) sigur (supraveghere video) si liniste.
- Sunt controale antibraconaj (terestre si pe apa cu salupa)

Cu rabdare si dupa cateva vizite am reusit sa prind ce se vede. Pentru crap trebuie apa mai limpede comparativ cu ce am gasit eu...

Scuze de paza dar am fost singur prin urmare mai estetic de atat nu am reusit...
Fişiere ataşate
kkk.jpg
kkk.jpg (275.7 KiB) Vizualizat de 1577 ori

soesoft
Mesaje: 24
Membru din: Lun Iun 17, 2013 15:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Baraj Mihailesti-Cornetu 2013

Mesaj de soesoft »

valyxman scrie:Nu e vorba de crap dar asta a fost rezultatul unei vizite recente pe Arges (Baraj Mihailesti - Localitatea posta). Ce am prins se vede in fotografie.
Conditiile sunt la fel ca si cele de anul trecut si anume:
- 50 ron / 12 ore (bon fiscal pe loc)
- Se pescuieste doar ziua cu maxim 5 bete/lansete
- Nu este voie cu Barca
- Se poate pescui doar in incinta amenajarii din localitatea Posta atat pe curgator cat si pe toate baltile care au legatura directa cu Argesul.
- Este curat (saci pentru gunoi peste tot, toaleta) sigur (supraveghere video) si liniste.
- Sunt controale antibraconaj (terestre si pe apa cu salupa)

Cu rabdare si dupa cateva vizite am reusit sa prind ce se vede. Pentru crap trebuie apa mai limpede comparativ cu ce am gasit eu...

Scuze de paza dar am fost singur prin urmare mai estetic de atat nu am reusit...
Salut, avand in vedere ca nu prea cunosc zona, poti sa-mi spui si mie cum se ajunge la locatia respectiva ?
Multumesc !

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”