BLACK FRIDAY la Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

georgehadrian scrie:E si cazul claumar unde lansetele shimano velocity sunt reduse de la 890 la 490...de fapt o reducere de 20 de lei maxim.Nu am vazut aceste lansete la 900 bucata pe niciun site...praf in ochi si bataie de joc.Oare chiar atat de dobitoci ne cred?
A fost o problema ce a fost rezolvata de mult. Problema a tinut mai putin de o zi!
http://claumarpescar.ro/lanseta-shimano ... h=velocity

Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

robyvan scrie:
georgehadrian scrie:E si cazul claumar unde lansetele shimano velocity sunt reduse de la 890 la 490...de fapt o reducere de 20 de lei maxim.Nu am vazut aceste lansete la 900 bucata pe niciun site...praf in ochi si bataie de joc.Oare chiar atat de dobitoci ne cred?
Da XS1 Intensity ai vazut ce reducere are :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lanseta Shimano Intensity XS1 nu s-a aflat niciodata pe site-ul nostru de Black Friday, s-a aflat doar pe site-ul obisnuit, unde are acelasi pret care l-a avut mereu atat la noi cat si pe alte site-uri de profil.
http://claumarpescar.ro/lanseta-shimano ... sity-.html

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de robyvan »

CLAUMAR PESCAR scrie:
robyvan scrie:
georgehadrian scrie:E si cazul claumar unde lansetele shimano velocity sunt reduse de la 890 la 490...de fapt o reducere de 20 de lei maxim.Nu am vazut aceste lansete la 900 bucata pe niciun site...praf in ochi si bataie de joc.Oare chiar atat de dobitoci ne cred?
Da XS1 Intensity ai vazut ce reducere are :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lanseta Shimano Intensity XS1 nu s-a aflat niciodata pe site-ul nostru de Black Friday, s-a aflat doar pe site-ul obisnuit, unde are acelasi pret care l-a avut mereu atat la noi cat si pe alte site-uri de profil.
http://claumarpescar.ro/lanseta-shimano ... sity-.html
Totusi, e redusa 38%....de la 1600 ron? :wink:
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

dancalinescu scrie:
DumiD scrie:
pescarusull scrie: Pai le scumpeai acum o luna si le dadeai cu megareduceri false de "black friday"'. Scumpit produsul cu 15% .. de bf il dadeai cu reducere de 18%, reducerea reala era de aproximativ 3%.
Nu asa se face, se afiseaza deasupra pretului un pret dublu taiat si voila, cea mai mare companie cu mii de articole reduse la jumate doar pentru voi, pulimea, de la nasu' mare cu dedicatie. Uita-te la bf pe site si o sa vezi ce parere au oamenii aia despre clientii lor.
Asa face claumar-ul din ce am vazut.

Mulineta care la magazinul X cu pret intreg e 2700 de lei, la ei e 2600 "redusa" de la 4400 (pretul taiat). :lol:

PS: No offence @ Claumar dar cand esti singurul magazin care face "oferta" de Black Friday, e la mintea cocosului ca potentialii cumparatori sa se uite si pe alte magazine pentru a compara pretul. :D

@Dan : Atata timp cat ai preturi competitive si oferi o garantie de bun simt la ele, nu te oblige nimeni sa faci campanie de Black Friday.
Daca tu ai un produs la 100 de lei si concurenta il vinde de Black Friday tot cu 100 sau sa zicem 120 lei, redus de la 200 de lei, la cine crezi ca m-as duce sa cumpar? 8)
Ca si in cazul produsului Shimano Velocity si a altor cateva produse Shimano, problema a fost remediata in mai putin de o zi. Si acum o sa incerc sa va explic unde a fost problema: datorita fisierelor de preturi pe care le trimite Normark Sport Romania(unic importator si distribuitor Shimano pe teritoriul Romaniei), in care 90% din produse se afla in promotie, site-ul nostru a preluat ca si pret initial (pret mare, cel taiat) pretul mare din fisierele Normark. Acum nu ma astept ca cineva sa inteleaga sau sa intereseze pe cineva problemele noastre. Greseeala a fost integral a noastra si ne-am asumat-o, dar am remediat-o cat de repede am putut.
Claudiu Popa.
http://claumarpescar.ro/mulineta-shiman ... ano%20aero

Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

http://claumarpescar.ro/lanseta-shimano ... sity-.html[/quote]
Totusi, e redusa 38%....de la 1600 ron? :wink:[/quote]
Am remediat. Multumim de info!
http://claumarpescar.ro/lanseta-shimano ... search=xs1

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de zfcristian »

Stricati combinatiile magazinelor cu toate aceste preturi pe care le stiti.
Uite asa o sa ramanem fara black friday in magazinele de pescuit :lol: :lol: :lol:

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de Alexandru Mihai »

Dan Mitranescu scrie:
Alexandru Mihai scrie:Any way...am înțeles ca vor fi reduceri masive de pret la Spodurile MTX !

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Care sunt alea ?
Vorbim de lanseta aia cu care te antrenezi la aruncari si care te-a ajutat edificator in rezultatul de la Cupa Iernii, castigand un sector si locul 3 la general ?
Pai nu-ti ajunge una, de ce vrei patru ? Nadesti cu patru in acelasi timp ? :mrgreen:
In loc sa vorbim de o "spaga" pentru produs castigator , tu din contra, vrei reduceri . Nu este frumos ! :)
P.S. Ma mai gandesc... :mrgreen:
Mâine ..... :mrgreen:
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alexandru Mihai scrie:
Dan Mitranescu scrie:
Alexandru Mihai scrie:Any way...am înțeles ca vor fi reduceri masive de pret la Spodurile MTX !

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Care sunt alea ?
Vorbim de lanseta aia cu care te antrenezi la aruncari si care te-a ajutat edificator in rezultatul de la Cupa Iernii, castigand un sector si locul 3 la general ?
Pai nu-ti ajunge una, de ce vrei patru ? Nadesti cu patru in acelasi timp ? :mrgreen:
In loc sa vorbim de o "spaga" pentru produs castigator , tu din contra, vrei reduceri . Nu este frumos ! :)
P.S. Ma mai gandesc... :mrgreen:
Mâine ..... :mrgreen:
Ieri ... ! :mrgreen:

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de eugen dragnea »

Eu o singura problema am cu Dan,anul trecut,nu a vrut nici in ruptul capului sa negocieze pretul la 4 TD-uri cu cativa zeci de lei per bucata...in schimb,ca forma de negociere mi-a asigurat service gratuit la cele 4 TD-uri pe care le aveam deja,dar la bani nimic...cum nu a lasat nimic la pret m-am captusit cu 4 Axeoane de la alt furnizor...si acum il mai urasc ca m-a facut sa cumpar Okumele... :lol:
P.S: Tot respectul Dane ca ti-ai stiut valoarea produsului...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

eugen dragnea scrie:Eu o singura problema am cu Dan,anul trecut,nu a vrut nici in ruptul capului sa negocieze pretul la 4 TD-uri cu cativa zeci de lei per bucata...in schimb,ca forma de negociere mi-a asigurat service gratuit la cele 4 TD-uri pe care le aveam deja,dar la bani nimic...cum nu a lasat nimic la pret m-am captusit cu 4 Axeoane de la alt furnizor...si acum il mai urasc ca m-a facut sa cumpar Okumele... :lol:
P.S: Tot respectul Dane ca ti-ai stiut valoarea produsului...
Pe cuvantul meu de onoare ca singurul aspect pentru care nu negociez valoarea unor produse este datorat tot respectului fata de oamenii cu care interactionez.
Atat timp cat prieteni, clienti fideli, clienti care cumpara cu baxul , vin si cumpara cu pretul intreg un produs pentru simplul fapt ca il recomand eu, sau pentru ca acel produs a reusit sa confere pe piata siguranta unei achizitii bune, nu pot sufleteste sa las in alta parte pretul.
Ma gandesc ce simte un prieten care a luat produsul cu pret intreg sau un client ce a cumparat un bax de lansete MTX14 sa zicem, daca afla ca am dat un set de 4 cu pret mai mic. Poate este greu sa se afle, dar numai ideea ma scoate de pe drumul pe care il doresc in viata.
Cand am redus pretul pe produsele respective, a fost valabil pentru toata lumea. Tot din rusine si in aceasta situatie am preferat sa le scot de la vanzare o periada, atunci cand am primit la randul meu produsul la pret redus, fara sa stiu in prealabil. Ma gandesc : " ce spune omul ala care a luat produsul ieri cu un pret mai mare". Chiar am un topic "vestit" in acest sens cu "nu mai cumparati MTX-uri " .
Asa ca nu a fost nimic personal. Asta am vrut sa spun. :)
P.S. multumesc pentru gandurile bune.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”