Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Avatar utilizator
Buricu
Mesaje: 143
Membru din: Mar Feb 04, 2014 18:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Buricu »

Acel rulment suplimentar ce exista la varianta MT 14000 plus se poate monta si la MT 14000 clasic?
Adrian Bunea
Peştele scapat este întotdeauna cel mai mare

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de georgehadrian »

Aveti in vedere ca plicurile cu carlige sa fie ”sigilate” ?....am avut doua incidente nefericite

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

georgehadrian scrie:
Mie Mar 04, 2020 20:29
Aveti in vedere ca plicurile cu carlige sa fie ”sigilate” ?....am avut doua incidente nefericite
Salut,
Am primit si e-mail-ul, dar nu am avut timp sa raspundem. Au venit multe produse noi si vanzarile au fost pe masura.
Chiar maine era programat sa rezolvam situatia.
Cred ca ne cunoastem destul de bine ca sa nu fim acuzati ca ne pretam la a scoate carlige din plicuri. :)
Sesizarea este foarte buna si vom verifica pe cat putem plicurile.
Totusi, este singura sesizare de acest fel pe care o primim si inclin sa cred ca a fost un caz izolat.
Daca la doua comenzi diferite s-a intamplat la fel, nu mai este asa izolat cazul, coincidenta fiind prea mare, asa ca este obligatorie o atentie marita pe acest aspect.
P.S. o sa remediem problema cu prima ocazie.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Buricu scrie:
Mie Mar 04, 2020 20:02
Acel rulment suplimentar ce exista la varianta MT 14000 plus se poate monta si la MT 14000 clasic?
Cu parere de rau, dar nu se poate. Am modificat carcasa la interior, am modificat pinionul mic si am subtiat 5 zecimi axul ca sa putem baga rulmentul.
A trebuit sa facem cu totul alta mulineta pentru acel rulment. Imi pare rau ca nu am putut sa il punem de la inceput.
Rulmentul ala este inima unei mulinete, iar unii au tras sforile ca sa il puna numai ei acolo.
I-a ars Okuma pe o mulineta punand o bucsa de plastic in locul respectiv care se poate schimba cu rulment. Custom, nu din fabrica. De acolo am luat ideea.
La fel fac si eu. Dupa ce isi ia omul mulinetele, il ajut eu sa-si monteze rulmentul in locul bucsei pe MT PLUS si MX PLUS si MX CUSTOM, ca sa fie totul in regula.
La mizerii se raspunde cu mizerii. :)

Avatar utilizator
Şulea Adrian
Mesaje: 46
Membru din: Mar Iun 23, 2015 10:50
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Şulea Adrian »

Dane azi mi.au venit mulinetele MX Plus si sunt foarte multumit de ele la prima vedere, abia astept sa le incerc

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Şulea Adrian scrie:
Joi Mar 05, 2020 1:28
Dane azi mi.au venit mulinetele MX Plus si sunt foarte multumit de ele la prima vedere, abia astept sa le incercImagine
O sa fii multumit de ele si dupa mii de "vederi" si incercari. :)
Multumesc pentru comanda.

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de georgehadrian »

Departe de mine gandul sa va acuz de umblat in pliculetele cu carlige... Nimeni in lumea asta nu face asa ceva. Eu ma gandeam doar ca e bine sa vina sigilate... am mai vazut la alte marci.Atunci nu exista riscul sa se piarda accidental in timpul transportului sau manipularii. Va rog sa nu luati postarea anterioara ca pe un atac, am semnalat ce am patit eu... cum am scris si in email, probabil sunt eu mai ghinionist. In rest chiar nu am nimic de reprosat. Folosesc cam tot ce se poate folosi de la dumneavoastra.. lansete, mulinete, fire, plumbi, avertizoti, etc.... toate super ok.

Avatar utilizator
Buricu
Mesaje: 143
Membru din: Mar Feb 04, 2014 18:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Buricu »

Dan Mitranescu scrie:
Joi Mar 05, 2020 1:13
Buricu scrie:
Mie Mar 04, 2020 20:02
Acel rulment suplimentar ce exista la varianta MT 14000 plus se poate monta si la MT 14000 clasic?
Cu parere de rau, dar nu se poate. Am modificat carcasa la interior, am modificat pinionul mic si am subtiat 5 zecimi axul ca sa putem baga rulmentul.
A trebuit sa facem cu totul alta mulineta pentru acel rulment. Imi pare rau ca nu am putut sa il punem de la inceput.
Rulmentul ala este inima unei mulinete, iar unii au tras sforile ca sa il puna numai ei acolo.
I-a ars Okuma pe o mulineta punand o bucsa de plastic in locul respectiv care se poate schimba cu rulment. Custom, nu din fabrica. De acolo am luat ideea.
La fel fac si eu. Dupa ce isi ia omul mulinetele, il ajut eu sa-si monteze rulmentul in locul bucsei pe MT PLUS si MX PLUS si MX CUSTOM, ca sa fie totul in regula.
La mizerii se raspunde cu mizerii. :)
Multumesc
Ma gandeam ca sunt ceva modificari, dar speranta moare ultima!
Adrian Bunea
Peştele scapat este întotdeauna cel mai mare

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

georgehadrian scrie:
Joi Mar 05, 2020 7:11
Departe de mine gandul sa va acuz de umblat in pliculetele cu carlige... Nimeni in lumea asta nu face asa ceva. Eu ma gandeam doar ca e bine sa vina sigilate... am mai vazut la alte marci.Atunci nu exista riscul sa se piarda accidental in timpul transportului sau manipularii. Va rog sa nu luati postarea anterioara ca pe un atac, am semnalat ce am patit eu... cum am scris si in email, probabil sunt eu mai ghinionist. In rest chiar nu am nimic de reprosat. Folosesc cam tot ce se poate folosi de la dumneavoastra.. lansete, mulinete, fire, plumbi, avertizoti, etc.... toate super ok.
Nici eu nu m-am gandit la un repros si am perceput totul ca pe o instiintare de care chiar am nevoie.
Altfel nu pot remedia astfel de probleme.
Parerea mea este ca nu sigiliul este problema,. Sunt sigur ca asa au venit din fabrica. Curios este ca au ajuns in doua comenzi diferite fix in acelasi loc, plus ca erau carlige diferite. O astfel de probabilitate genereaza un nr, foarte mare de plicuri cu probleme.
Sau a fost intamplarea intamplarilor.. :D
Oricum, vom acorda atentie sporita.
La urmatoarea comanda te rog sa ne amintesti situatia.
Multumesc pentru aprecierea produselor.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Buricu scrie:
Joi Mar 05, 2020 8:00

Multumesc
Ma gandeam ca sunt ceva modificari, dar speranta moare ultima!
Altii care au fentat marlaniile. Au pus cel de al doilea rulment deasupra zonei dintate. E bine si asa, dar tot mai bine este pus in capat, direct sub zona de angrenare, exact unde apasa pinionul mare.


Imagine

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”