MODEL NOU STATIE AVERTIZORI 2015

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Avatar utilizator
Ovidiu Bunea
Mesaje: 347
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Titu, Dambovita
Contact:

Re: MODEL NOU STATIE AVERTIZORI 2015

Mesaj de Ovidiu Bunea »

+1 Astept cu nerabdare avertizorii noi :D, hai cu filmuletul Dane :D
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

Horia Cotler
Mesaje: 270
Membru din: Joi Iun 26, 2014 10:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MODEL NOU STATIE AVERTIZORI 2015

Mesaj de Horia Cotler »

Plus unu si la mine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: MODEL NOU STATIE AVERTIZORI 2015

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cateva detalii sesizate la noul model de avertizori Hakuyo :
- arata impecabil ca finisaje. Nu sunt genul care sa se impiedice de asta, dar chiar mi-a atras atentia acest lucru. Forma este putin aplatizata si au un design deosebit , cu banda dubla de leduri in forma literei v asezata sub rola lata si iluminata :wink: . ( luminile se pot seta in toate formele posibile ... )
- butoanele sunt amplasate lateral si se integreaza perfect in forma avertizorului.
Pentru a nu mai repeta toate functiile modelului 2014 , am sa fac referire numai la ce este in plus sau schimbat :
- statia poate capta 6 avertizori de culori diferite, este micuta, are sistem de prindere pe curea si ochet pentru snur, are posibilitatea de asezare verticala si functioneaza cu baterie de 9v ( ca si avertizorii ).
- sistemul de cuplare a bateriilor pe avertizori si pe statie este cel cu lamele. In felul acesta este eliminat riscul ruperii firelor de la soclu ( asa cum este prevazut modelul anterior ).
- mufa pentru lumina este dispusa lateral .
- rola lata si iluminata se invarte fara cel mai mic repros ( parca este pe rulment , asa se roteste ... )
- setari simplu de retinut si usor de facut.
Cam atat am sesizat pana acum ca diferente. Restul sunt ca la modelul 2014 : alarma antifurt,consum foarte mic, ...
De pret nu stiu decat ca o sa fie peste cel al modelului 2014, dar nu cu mult.

P.S. nu credeam ca se poate mai mult decat este modelul 2014, dar noii avertizori arata, functioneaza si ofera functii cat sa uit definitiv ce credeam ... :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: MODEL NOU STATIE AVERTIZORI 2015

Mesaj de Dan Mitranescu »

ethicalhack scrie:+1 Astept cu nerabdare avertizorii noi :D, hai cu filmuletul Dane :D
Am spus sa nu ii arate pana nu verific in amanunt avertizorii, dar nu au rezistat fara sa se laude putin la magazin. :D
O sa fac si un filmulet cu noii avertizori.

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MODEL NOU STATIE AVERTIZORI 2015

Mesaj de pescarusull »

Aproximativ cam peste cat timp preconizati ca vor aparea in magazin ?
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: MODEL NOU STATIE AVERTIZORI 2015

Mesaj de Dan Mitranescu »

pescarusull scrie:Aproximativ cam peste cat timp preconizati ca vor aparea in magazin ?
Zilele trecute a fost data comanda in fabrica, dupa ce am verificat in amanunt mostra si am facut ultimile modificari. Sunt prea obsedat de problema asta cu timpul in care apar produsele ( nu depinde de mine, dar sunt singurul bestelit :) ), ca sa mai dau o data anume. Aproximez totul la maximum doua luni . ( productie plus transport ).

Avatar utilizator
Ovidiu Bunea
Mesaje: 347
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Titu, Dambovita
Contact:

Re: MODEL NOU STATIE AVERTIZORI 2015

Mesaj de Ovidiu Bunea »

Sunt incepator la crap, in primavara aceasta urmeaza sa-mi completez setul de pescuit cu avertizorii.Nu ma deranjeaza sa ratez inceputul sezonului si sa mai astept putin doar pentru a cumpara noul model de la Hakuyo (nu am alti avertizori, inainte foloseam bambina :mrgreen:, doar ce am trecut pe scule de calitate de foarte putin timp ). Sunt foarte multumit de calitatea lansetelor MTX 14 de 3.60 iar dupa scurta caracterizare a avertizorilor facuta de dl. DM, cred ca asteptarea va merita din plin :mrgreen:
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: MODEL NOU STATIE AVERTIZORI 2015

Mesaj de DumiD »

functie mute 30 de secunde au? ca asta era cel mai important, nu rola iluminata

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: MODEL NOU STATIE AVERTIZORI 2015

Mesaj de Andrei91 »

dar daca nu pui firul direct in avertizor? nu vad chiar o necesitate functia mute..

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MODEL NOU STATIE AVERTIZORI 2015

Mesaj de pescarusull »

Domnu' Dan, o prezentare ceva macar ?
Poze..filmulet ?
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”