NOUTATI SI PROMOTII DM

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Avatar utilizator
mironflorin
Mesaje: 360
Membru din: Dum Ian 18, 2015 21:25
Puncte: 0
Localitate: iasi

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de mironflorin »

Buna ziua,Swingere HAKUYO MKM3 cand primiti in stoc?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

mironflorin scrie:Buna ziua,Swingere HAKUYO MKM3 cand primiti in stoc?
In primavara, la inceput de aprilie.

cristialex
Mesaje: 221
Membru din: Mar Iul 23, 2013 16:58
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de cristialex »

Referitor la noile lansete. Deja am văzut noul MTX8,am vrut să cumpăr,dar nu avea acel D.M deasupra mandrinei. Este fake,care este diferența? Iar prețul era același ca și pe site.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

cristialex scrie:Referitor la noile lansete. Deja am văzut noul MTX8,am vrut să cumpăr,dar nu avea acel D.M deasupra mandrinei. Este fake,care este diferența? Iar prețul era același ca și pe site.
In finalul descrierii produsului este specificat :
Notatia DM de pe lansete de 3,90m este o particularitate a magazinului nostru, pentru siguranta calitatii si a garantiei produsului.

Mi-am personalizat produsele ( lansete , avertizori,... ) pentru ca eu le respect, am grija lor ca transport, depozitare, ca verificare inaintea vanzarii si ca respectare a principiilor personale legate de garantie.
Am avut numeroase situatii in care a trebuit sa repar dupa altii putin mai indiferenti la transportul si depozitarea produselor, sau dupa unii carora nu li se accepta garantia pe motivele expuse si ajung la mine. Ca "la Mitranescu se schimba tot", chiar daca produsul a fost deteriorat sau nu vandut de el. :wink:

Raspuns : Da. Lansetele sunt la fel la iesirea din fabrica. Dupa aceea nu pot sa stiu daca raman la fel.

cristialex
Mesaje: 221
Membru din: Mar Iul 23, 2013 16:58
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de cristialex »

De aceea voi venii sa cumpar de la D.M

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

cristialex scrie:De aceea voi venii sa cumpar de la D.M
Ce pot sa zic, ... ma bucur. :D Glumesc.
Nu la asta m-am gandit cand mi-am personalizat produsele, ci numai la partea ce urmeaza vanzarii.
Eu tin la brandul acesta, il promovez si am grija de produse atat inaintea vanzarii cat si dupa.
Cine vrea sa castige de pe urma acestui brand ( magazine ) este bine sa procedeze la fel.

Poate asa se observa si ca doua produse identice, cateodata pot sa fie diferite, in functie de cine le vinde si are incredere in produs, de cine este interesat ca produsul sa fie apreciat pe termen lung si implicit sa rezolve orice problema aparuta in favoarea clientului.
Nu, cand este de luat bani este bun Hakuyo si la cea mai mica problema, se arunca totul in capul lui Hakuyo. ( problema mea este ca nu spala Hakuyo, spala tot Mitranescu, atat public cat si material ... )

Spre exemplu, cand spun ( eu ca magazin ) ca avertizorii X sunt buni si avantajosi, pai iau in calcul si faptul ca daca vreunul se strica, imediat se schimba, iau in calcul si ca le ofer postgarantie pe loc ( piese de schimb, avertizori individuali cu totul, ... ).
Pai o spun, daca nu se stie. Avertizorii aia X , nu sunt la fel de buni in alte locuri si pot sa dezamageasca, daca acolo nu beneficiaza de "perifericele" acestea .

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Lucian SV »

Toată stima d-le Mitrănescu, așa o clanță nu am luat de mult! Nu mai spun de poze, descrieri și tot ce trebuie. Mișto capcana care adeverește chestia aia că e prea frumos ca să fie adevărat. ps. când pana mea le aduci că trece greu iarna? :wink:ps2. nea Costel a zis că-l doare ... de senzori! :mrgreen:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lucian SV scrie:Toată stima d-le Mitrănescu, așa o clanță nu am luat de mult! Nu mai spun de poze, descrieri și tot ce trebuie. Mișto capcana care adeverește chestia aia că e prea frumos ca să fie adevărat. ps. când pana mea le aduci că trece greu iarna? :wink:ps2. nea Costel a zis că-l doare ... de senzori! :mrgreen:
:D
D-le Lucian, mulinetele sunt in stoc de pe 1 ianuarie.
Nu imi place sa fortez omul, chiar daca este primul pe lista de rezervari. Am crezut ca ati observat ca au venit, deoarece stiu ca intrati pe aici si deja am clienti care au pus poze cu ele.
Puteti sa faceti comanda pe site.
Maine sunam noi oricum ( sau mesaje ), deoarece am ajuns la stocul rezervat.

Si nea Costel poate sa intre in posesia avertizorilor 2018, pentru ca au venit si acestia.

Cu deosebita stima si respect, dar clanta nu aducem deocamdata. Asa ca nu este marfa noastra. :D

P.S. Multumesc. :wink:

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Alin Galbenu »

Dan Mitranescu scrie:
cristialex scrie:De aceea voi venii sa cumpar de la D.M
Ce pot sa zic, ... ma bucur. :D Glumesc.
Nu la asta m-am gandit cand mi-am personalizat produsele, ci numai la partea ce urmeaza vanzarii.
Eu tin la brandul acesta, il promovez si am grija de produse atat inaintea vanzarii cat si dupa.
Cine vrea sa castige de pe urma acestui brand ( magazine ) este bine sa procedeze la fel.

Poate asa se observa si ca doua produse identice, cateodata pot sa fie diferite, in functie de cine le vinde si are incredere in produs, de cine este interesat ca produsul sa fie apreciat pe termen lung si implicit sa rezolve orice problema aparuta in favoarea clientului.
Nu, cand este de luat bani este bun Hakuyo si la cea mai mica problema, se arunca totul in capul lui Hakuyo. ( problema mea este ca nu spala Hakuyo, spala tot Mitranescu, atat public cat si material ... )

Spre exemplu, cand spun ( eu ca magazin ) ca avertizorii X sunt buni si avantajosi, pai iau in calcul si faptul ca daca vreunul se strica, imediat se schimba, iau in calcul si ca le ofer postgarantie pe loc ( piese de schimb, avertizori individuali cu totul, ... ).
Pai o spun, daca nu se stie. Avertizorii aia X , nu sunt la fel de buni in alte locuri si pot sa dezamageasca, daca acolo nu beneficiaza de "perifericele" acestea .
O fi vazut de 3,60
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alin Galbenu scrie: O fi vazut de 3,60
Inclusiv cele de 3,90 nu au notatia DM pe ele in alte magazine.
Mi-am personalizat produsele de serie,ce se regasesc si in alte locuri, in urma unor nesimtiri ale unor magazine, care profitau de faptul ca eu tin atat la produse ca imagine in piata, cat si la relatia cu clientii.
Faceau comenzi ca simpli clienti la mine pe site, dupa care imi returnau produsele lor, deteriorate in urma depozitarii, a manipularii, ....

Acum, incercand sa rezolv asta, alta problema. Dupa ce Mitranescu vorbeste de 6 luni despre produsul asta, dupa ce il prezinta, dupa ce ii face poze si descrieri, dupa ce investeste bani pentru a sta cu produsele pe stoc ( notatia respectiva implica o comanda personala )...fuga toti la Hakuyo sa cumpere MTX8 ( magazine partenere ).
Cand le-a dat MTX8, " nuuu , noi vrem din ala cu DM pe el, ca ala este original, astea sunt contrafacute". :)
In fata la hakuyofishing srl se vindeau produse contrafacute Hakuyo. La ineptii de acest gen pot sa duca frustrarile.

Pai mai oameni buni, ( tot cu magazinele vorbesc :) ), acei clienti care au venit si v-au cerut lansete cu DM pe ele, de la mine stiau de ele, nu de la voi.

Asa ca puneti mana si munciti, recomandati produse in care aveti incredere ( nu ce recomanda altii, hop si voi ), platiti reclama, aveti grija cum depozitati produsele, oferiti seriozitate fata de clienti si vor veni si banii.

La momentul asta trebuie numai sa demonstrati ca o lanseta cu doua litere pe ea este la fel cu una care nu are literele alea. Asta, cu toata sustinerea din partea mea, a produsului in sine, cat si a furnizorului Hakuyo.
Si asta va este greu ? Credeti ca daca nu va asculta lumea ce spuneti, cand aveti la indemana toate argumentele, am eu vreo vina sau Hakuyo ?
Amenintarile ca nu mai distribuiti lansete Hakuyo, daca nu au pe ele DM, este tot ce puteti ?
Cine v-a cerut lanseta MTX8 cu DM pe ea, oricum o cumpara de undeva, ca stiu oamenii ca este buna, ca de aceea intreaba de ea. Credeti ca nu o cumpara din alta parte, eventual de la mine, ca sa va ajunga la suflet asta ? :)

Si asa, impartim munca mea de recomandare a produsului, in care imi pun la bataie multi ani de incredere in fata oamenilor, plus multe altele. Nu va ajunge? Trebuie sa si repar dupa voi ?
Dati-mi voie, ca in urma lipsei totale de respect pe care o aveti legata de situatie, de munca mea de care beneficiati, fara sa am niciun avantaj din partea voastra, ba din contra, sa ma retrag din a mai munci pentru voi.

Precizez, pentru a nu se intelege gresit, mesajul este pentru trei magazine, nu pentru toate magazinele partenere Hakuyo.
Am tot respectul pentru magazinele ce-mi sunt alaturi in promovarea produselor Hakuyo, care apreciaza beneficiile aduse de acest brand ( poate si munca mea) si care inteleg situatia asa cum este, ca fiecare cat munceste, atat este normal sa si primeasca.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”