SFAT AVERTIZORI

Moderator: Dan Mitranescu

sebyy
Mesaje: 277
Membru din: Sâm Oct 16, 2010 13:17
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: SFAT AVERTIZORI

Mesaj de sebyy »

Dane ai idee de ce la unul din avertizori, cateodata, clipeste un led ? Am schimbat si bateria si tot asa face :). Ideea e ca nu face mereu..

Avatar utilizator
cristi.rusu
Mesaje: 24
Membru din: Joi Sep 22, 2016 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SFAT AVERTIZORI

Mesaj de cristi.rusu »

A disparut Dan ,l a mai vazut cineva? :lol:
Avertizorii 2017,cei cu modificarea pt stand by?

Marian Blondu
Mesaje: 625
Membru din: Mar Noi 04, 2014 11:27
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: SFAT AVERTIZORI

Mesaj de Marian Blondu »

Am avut 2 seturi de avertizori hakuyo 2013 și am făcut greșeala sa ii vând ca sa îi cumpăr pe cei 2014, iar după nici 5 partide sau cojit și sau făcut lipicioși. M-am dus cu ei la d-na Ioana la magazin și am fost sfătuit sa îi șterg cu un burețel cu triumf, rezultatul a fost dezastruos, iar când m-am dus înapoi la magazin sa îi arat am primit răspuns ca nu are ce sa îmi facă la ei pentru ca am dat cu ceva pe ei. Dacia cred ca o sa ocolesc acești senzori chiar dacă se fac fel și fel de modificări la ei.

Avatar utilizator
Eduard Sutu
Mesaje: 535
Membru din: Mie Apr 03, 2013 9:07
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: SFAT AVERTIZORI

Mesaj de Eduard Sutu »

Marian Blondu scrie:Am avut 2 seturi de avertizori hakuyo 2013 și am făcut greșeala sa ii vând ca sa îi cumpăr pe cei 2014, iar după nici 5 partide sau cojit și sau făcut lipicioși. M-am dus cu ei la d-na Ioana la magazin și am fost sfătuit sa îi șterg cu un burețel cu triumf, rezultatul a fost dezastruos, iar când m-am dus înapoi la magazin sa îi arat am primit răspuns ca nu are ce sa îmi facă la ei pentru ca am dat cu ceva pe ei. Dacia cred ca o sa ocolesc acești senzori chiar dacă se fac fel și fel de modificări la ei.
Ai de unde alege ! Uite un exemplu : http://www.crapmania.ro/forum/marele-ba ... 48222.html
Pescuitul nu este o " moda ", este pur si simplu placere si relaxare intr-o lume foarte agitata.

Marian Blondu
Mesaje: 625
Membru din: Mar Noi 04, 2014 11:27
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: SFAT AVERTIZORI

Mesaj de Marian Blondu »

Eduard Sutu scrie:
Marian Blondu scrie:Am avut 2 seturi de avertizori hakuyo 2013 și am făcut greșeala sa ii vând ca sa îi cumpăr pe cei 2014, iar după nici 5 partide sau cojit și sau făcut lipicioși. M-am dus cu ei la d-na Ioana la magazin și am fost sfătuit sa îi șterg cu un burețel cu triumf, rezultatul a fost dezastruos, iar când m-am dus înapoi la magazin sa îi arat am primit răspuns ca nu are ce sa îmi facă la ei pentru ca am dat cu ceva pe ei. Dacia cred ca o sa ocolesc acești senzori chiar dacă se fac fel și fel de modificări la ei.
Ai de unde alege ! Uite un exemplu : http://www.crapmania.ro/forum/marele-ba ... 48222.html
Mulțumesc, dar vreau sa achiziționez Fox MXR plus.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SFAT AVERTIZORI

Mesaj de Dan Mitranescu »

cristi.rusu scrie:Buna ziua,
Cand credeti ca intra pe stoc avertizorii Hakuyo model 2017?
Multumesc
Din cate stiu eu mai sunt pe stoc 3 seturi.
Lotul urmator apare in iarna- primavara.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re:

Mesaj de Dan Mitranescu »

osc1or scrie:Se poate monta functia asta si pe avertizorii 2014 vanduti acum ceva vreme?
Eu ii am din 2014 si cred ca mi ar fi utila functia cu 30sec mute.
Cam cat ar costa?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Nu se poate monta o functie noua pe avertizorii existenti.
Totul o sa se faca in fabrica pe loturile urmatoare.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SFAT AVERTIZORI

Mesaj de Dan Mitranescu »

sebyy scrie:Dane ai idee de ce la unul din avertizori, cateodata, clipeste un led ? Am schimbat si bateria si tot asa face :). Ideea e ca nu face mereu..
Bateria trebuie schimbata cu una buna. :D
Ledul acela este pentru "baterie slaba ".
Se poate activa si pe vreme rece. Asa pateam la 2014.
Mai incearca si cu alta baterie.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SFAT AVERTIZORI

Mesaj de Dan Mitranescu »

stasgutu scrie:parerea mea este ca ar fi un pas inainte mai ales ca vrei sa faci automat la asezarea lansetei pe senzor. eu am JRC DSi si nu prea folosesc optiunea pt ca trebuie sa apesi de fiecare data butonul la fiecare senzor. bafta!
Exact asa am primit si eu mostra. Trebuie apasat butonul "T" pentru o intarziere de 30 secunde.
Nu au inteles in fabrica exact ce le-am spus. Chineza mea lasa de dorit. :D
Mai mare daraua sa cauti butonul ala, mai ales la 2017.
In trei saptamani voi primi o alta mostra. Sper ca acum vin cum le-am cerut.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SFAT AVERTIZORI

Mesaj de Dan Mitranescu »

https://youtu.be/Xt-EGTp4NbU

Am primit un filmuleț cu noua funcție, o inovatie brevetata la Ohim Crapmania România. :)

Avertizor după apăsarea lunga a butonului T intra în aceasta funcție care oprește sonorul timp de 30 secunde, de fiecare data când lanseta este pusa pe suport.
La modelele anterioare butonul trebuia apăsat de fiecare data când se punea lanseta pe avertizor. Acum nu mai este nevoie.
La o noua apăsare a butonului T avertizorul iese din aceasta funcție și suna normal de la prima atingere a firului. Nu știu cine o sa mai aibă nevoie de aceasta revenire, dar am considerat ca este bine sa rămână ca opțiune.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”