15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de gabi1 »

iulius_gherase scrie:ca daca posta gabi poza nu era asa mare tambalau
Meltene, de unde ma stii tu pe mine? Bah nebunule, de-alde tine cand dau mana cu mine nu se mai spala cate o luna!
ps. Te-a "smecherit" bazarul de la Suceava, unde mananci 2 mititei, bei o bere la halba si ragai a paguba...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de iulius_gherase »

gabi1 scrie:
iulius_gherase scrie:ca daca posta gabi poza nu era asa mare tambalau
Meltene, de unde ma stii tu pe mine? Bah nebunule, de-alde tine cand dau mana cu mine nu se mai spala cate o luna!
ps. Te-a "smecherit" bazarul de la Suceava, unde mananci 2 mititei, bei o bere la halba si ragai a paguba...
Cine striga...care prajeste 2 oua pe bordura dintre betoane si zice ca mananca pizza...care mananci carne doar de Craciun si de Paste...si atunci ca esti in vizita la rude...daca iti arunc un cartof,te inchini la el si faci cumatrie de chemi toti vecinii la masa..te-ai gasit tu din spatele betonului sa te dai rotofei
Ultima oară modificat Joi Oct 01, 2015 20:26 de către iulius_gherase, modificat 1 dată în total.
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de ionut72 »

.ca daca posta ionut72 sau gabi poza nu era asa mare tambalau
Papleaca, cand eu promovam C&R in Romania si eliberam pesti in Delta, cu sutele de kg la o iesire, repet, tu nu stiai nici de care parte se tine lanseta corect. Idioti aia din vest, niste melteni, manaca cu miile de tone peste oceanic, in loc sa practice un C&R sanatos.
crapul e specie invaziva,nu-i specie nativa
Exceptand extremul Orient, de unde provine, crapul e specie invaziva in toata lumea. ln Europa l-au adus, se pare, romanii. Habar n-ai despre ce vorbesti, dar tooot turui ca o moara stricata aceleasi gugumanii.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de gor965 »

Am rugamintea sa incetati cu jignirile ! Chiar nu puteti discuta ca niste oameni cu bun simt ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de iulius_gherase »

ionut72 scrie:
.ca daca posta ionut72 sau gabi poza nu era asa mare tambalau
Papleaca, cand eu promovam C&R in Romania si eliberam pesti in Delta, cu sutele de kg la o iesire, repet, tu nu stiai nici de care parte se tine lanseta corect. Idioti aia din vest, niste melteni, manaca cu miile de tone peste oceanic, in loc sa practice un C&R sanatos.
crapul e specie invaziva,nu-i specie nativa
Exceptand extremul Orient, de unde provine, crapul e specie invaziva in toata lumea. ln Europa l-au adus, se pare, romanii. Habar n-ai despre ce vorbesti, dar tooot turui ca o moara stricata aceleasi gugumanii.
Auzi la asta...idiotii aia din vest...de aceia au aia crapi in toate raurile si lacurile si la noi pe raurile noastre prinzi 2 cleni si un scobar si aia e o partida buna...zi-mi si mie cand ai prins tu ultimul crap pe rau in Romanica noastra(exceptand Dunarea si Delta)...nu zic ca e vina pescarilor,e clar ca nu ei sunt principalul factor,dar au si ei contributia lor...traieste-ti tu amintirile sanatos si vezi-ti de spondiloza ta in pace si lasa generatia tanara sa-si vada de viitorul lor...macar bine ca folosesti timpul trecut...eliberam,promovam...fiindca e trecut ca tine
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de iulius_gherase »

gor965 scrie:Am rugamintea sa incetati cu jignirile ! Chiar nu puteti discuta ca niste oameni cu bun simt ?
Scuze...nu ai cu cine...eu am terminat oricum...nu se respecta parerea
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de ionut72 »

eliberam,promovam...fiindca e trecut ca tine
Iar vorbesti ca sa te auzi: numai anul asta am eliberat peste cat nu prinzi tu nici intr-un deceniu.
idiotii aia din vest...de aceia au aia crapi in toate raurile si lacurile
Aia au crapi in toate raurile si lacurile pentru ca nu-l consuma, la ei e considerat peste cu carne inferioara. Spre deosebire de Romania, unde 99,99% din indivizi consuma crap.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de ionut72 »

zi-mi si mie cand ai prins tu ultimul crap pe rau in Romanica noastra
Nu meriti, ca te-as duce pe Olt sa vezi cum se prinde crapul pe rau! :) Dar alea-s partide si locuri pentru premianti, nu pentru rataciti care, din tastatura peroreaza despre C&R si, cand ajung acolo, isi umplu portbagajele.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de gabi1 »

iulius_gherase scrie:
gor965 scrie:Am rugamintea sa incetati cu jignirile ! Chiar nu puteti discuta ca niste oameni cu bun simt ?
Scuze...nu ai cu cine...eu am terminat oricum...nu se respecta parerea
Deh, ne apasa reminiscentele tatucului de la rasarit,-harashpinca,incestul,adulterul si violul(statisticile o confirma). Cu scoala si munca mai subtire, ca viata-i lunga... Davai ceas, davai palton! Davai ursul campion! :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de iulius_gherase »

ionut72 scrie:
eliberam,promovam...fiindca e trecut ca tine
Iar vorbesti ca sa te auzi: numai anul asta am eliberat peste cat nu prinzi tu nici intr-un deceniu.
idiotii aia din vest...de aceia au aia crapi in toate raurile si lacurile
Aia au crapi in toate raurile si lacurile pentru ca nu-l consuma, la ei e considerat peste cu carne inferioara. Spre deosebire de Romania, unde 99,99% din indivizi consuma crap.
Stii tu cat peste eliberez eu...tipic sudistilor...au 3 perechi de coaie...niste supermani toti...se plimba cu x6 si stau in chirie la o garsoniera in Ferentari...dar sunt smecheri
Tu poate eliberezi...majoritatea nu elibereaza,iau totul acasa...nu ii ajunge o viata de om sa-l termine...oare idiotii aia din vest sunt asa de prosti cand considera crapul un peste cu carne inferioara...oare spre ce tindem...nu zic :la noi e foamete si saracie mare...dar vad oameni cu bani carora nu le mai ajunge...Baga tot la portbagaj,cu mic cu mare,nu conteaza...aia sunt cea mai mare problema...
Cu asta am incheiat discutia,ca nu se ajunge nicaieri...fiecare cu aia a masii
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”