acte necesare 2012 ptr BRATUL CERNOVCA

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sobi
Mesaje: 24
Membru din: Joi Aug 09, 2012 11:09
Puncte: 0
Localitate: TARGU MURES
Contact:

acte necesare 2012 ptr BRATUL CERNOVCA

Mesaj de sobi »

daca se poate as vrea sa ma lamureasca cineva cu privire la documentele necesare pentru a putea sa pescuiesc pe bratul cernovca si cat dureaza procurarea acestora!!!
am inteles ca e nevoie de :
1. permis de intrare
2. permis de pescuit
3. aviz PG(cat costa?)
pot obtine toate aceste acte in 2-3 ore??? eu sunt din TARGU MURES si legaturile de transport sunt extraordinar de proaste.ajung la ora 11 in TULCEA ,iar la ora 13:30 am deja cataraman pana in CHILIA VECHE(daca il pierd nu e altul decat dupa 2 zile).oare pot sa rezolv toate aceste documente intr-un timp atat de scurt???

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: acte necesare 2012 ptr BRATUL CERNOVCA

Mesaj de Vladut Mateianu »

GREU CU BIROCRATIA ASTA, IDEAL AR FI FOST SA SE POATA REZERVA ONLINE !

PS Eu m-as risca sa ma duc fara nimic si platesti pe loc la agentul local.... o ia sigur ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: acte necesare 2012 ptr BRATUL CERNOVCA

Mesaj de pharaoh »

Rezolvi. Sediul ARBDD, de unde scoti permis de intrare si de pescuit, e chiar pe faleza. Te costa 30 de lei fiecare, pentru 1 an. Si Politia de Frontiera e pe langa. Intreaba pe cineva si o sa gasesti imediat. PG-ul e gratis, doar ca nu ti-l elibereaza decat daca ai permis ANPA.
Toate astea sunt valabile daca mergi in cursul saptamanii. In weekend e inchis la ARBDD. Daca ai prieteni in Tulcea iti pot obtine permisele mai din timp, in numele tau. Nu stiu daca se aplica si pentru PG.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
sobi
Mesaje: 24
Membru din: Joi Aug 09, 2012 11:09
Puncte: 0
Localitate: TARGU MURES
Contact:

Re: acte necesare 2012 ptr BRATUL CERNOVCA

Mesaj de sobi »

pharaoh scrie:Rezolvi. Sediul ARBDD, de unde scoti permis de intrare si de pescuit, e chiar pe faleza. Te costa 30 de lei fiecare, pentru 1 an. Si Politia de Frontiera e pe langa. Intreaba pe cineva si o sa gasesti imediat. PG-ul e gratis, doar ca nu ti-l elibereaza decat daca ai permis ANPA.
Toate astea sunt valabile daca mergi in cursul saptamanii. In weekend e inchis la ARBDD. Daca ai prieteni in Tulcea iti pot obtine permisele mai din timp, in numele tau. Nu stiu daca se aplica si pentru PG.
multumesc mult pentru raspuns

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: acte necesare 2012 ptr BRATUL CERNOVCA

Mesaj de pharaoh »

Cu placere!
Marius Sârbu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”