Concesiune Chilia, valabila?

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Concesiune Chilia, valabila?

Mesaj de bogdanpesc »

Si mai sunt doi in cort sau plecati dupa bere in sat...sunt harshit prin delta si stiu ce zic...e greu sa dai singur dupa mal cu mai mult de 4 bete...vine iarba si trebuie sa le muncesti din ora in ora sau chiar mult mai des la 10 minute...deseori si din barca se intampla acelasi lucru

sa nu intelegi ca nu am vazut si eu multe bete insirate si m-am minunat...dar cum spuneam in 90% din cazuri sunt mai multi pescari pe unditile alea si pescuiesc la un loc....de ce ?..nu stiu...poate din comoditate ca practic nu este corect si nici eficient.
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Concesiune Chilia, valabila?

Mesaj de eugen dragnea »

shahjaban scrie:Asta este parerea ta ( partial este adevarat , dar daca socotesti tot cu virgula da ) .... pe Tataru daca mergi o sa vezi 40 de undite si 3 pescari ....
Cu cat ai mai multe bete in apa cu atat mai putin peste prinzi (pana la limita minima de 2-3 bete functie de activitate si peste vizat)...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Concesiune Chilia, valabila?

Mesaj de GNicolae »

Am fost pe acolo la pescuit , concesiunea nu mai exista nimeni nu mai cere bani , barci ceva mai multe ca la Murighiol , Uzlina etc , cam 20m si barca :)
CS SENZOR

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concesiune Chilia, valabila?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu este nimic rau in asta cat timp se respecta legea. Delta Dunarii este a romanilor, nu a lui Raduta !
Cine stie sa pescuiasca, prinde si peste ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”