Delta Dunarii 2018

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

Scrie răspuns
Manea Mihai Andrei
Mesaje: 1
Membru din: Vin Aug 25, 2017 9:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Delta Dunarii 2018

Mesaj de Manea Mihai Andrei »

Stimati colegi de pescuit,

Am ajuns pe Dunarea Veche Miercuri seara. Apa era foarte foarte curata in comparatie cu Bratele principale. Partida s-a desfasurat in stilul '' clasic '' pentru aceasta zona ( nadire grea cu bulgari, bile solubile si tari in primele 2 zile, iar un ultimele 3 zile numai bile tari, productie proprie, dar cu ingrediente de calitate ).
Am pescuit de pe mal, dar si din barca.
A fost o partida de vis, asa cum numai Delta Dunarii stie sa ofere!
In cele 4-5 zile de pescuit, cota la Tulcea a scazut de la 235 cm la 215 cm iar la Sulina variatia a fost aproape 0, cota in jur de 80 cm.
Din pacate, Duminica dimineta, cand au intrat crapii mari pe vad, a trebuit sa ne apucam sa strangem bagajele si sa ne indreptam spre casa!
Asteptam cu nerabdare urmatoarea aventura!

PS: Singurul gust amar a fost '' mizeria '' pe care am gasit-o cand am ajuns pe locul de campare. La final am incercat sa strangem si gunoaiele existente, dar erau foarte foarte multe...cred ca ne-ar trebui 2-3 zile doar sa adunam gunoaiele....
Iar intr-una din zile, au campat si pescuit langa noi niste ''turisti'' care in cateva ore au lasat gunoaie cum nici nu va imaginati. Din pacate nu stim sa pretuim bogatia naturii pe care ne-a lasat-o Dumnezeu!
Fişiere ataşate
40.jpg
40.jpg (220.6 KiB) Vizualizat de 1328 ori

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”