Expeditie in delta septembrie 2013-INCEPATOR

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dragoi Adrian
Mesaje: 612
Membru din: Mie Noi 03, 2010 16:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Expeditie in delta septembrie 2013-INCEPATOR

Mesaj de Dragoi Adrian »

Va salut baieti, mi-am propus ca anul acesta sa fac o expeditie de 7-10 zile(in septembrie dupa 15) in delta in special in zona chilia-dunarea veche(am fost acum cativa ani acolo dar nu special pt pescuitul crapului), si as dori sa pot sta cu cortul si daca se poate si cu masina ar fi ideal dar nu e obligatoriu. Daca stie cineva vreun traseu si anumite locatii cu localizare exacta pe harta astept aici orice sfat/comentariu chiar si posibili parteneri sau nr de telefon ale unor persoane de acolo care ma pot ajuta sa am o saptamana cu ceva crapi de dunare. sper ca m-am facut inteles.
CARP MANIACS TEAM

Avatar utilizator
ciupac
Mesaje: 359
Membru din: Joi Aug 18, 2011 9:11
Puncte: 0
Localitate: ROMAN

Re: Expeditie in delta septembrie 2013-INCEPATOR

Mesaj de ciupac »

Daca mergi pentru pescuit vei fi foarte dezamagit de rezultate,tu pescuiesti cu bete iar langa tine localnicii intind plase si noaptea vei auzi bazaitul aparatelor de curentat,daca mergi sa vezi pasaretul e ok.Asta e realitatea,sorry!
Botoc Ciprian-Pescar de ocazie!!!

nikalai
Mesaje: 264
Membru din: Mar Iun 29, 2010 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Expeditie in delta septembrie 2013-INCEPATOR

Mesaj de nikalai »

nu stiu unde ati vazut dv,localnici cu plase la chilia, :roll: eu am stat aproape 12 zile si nu am vazut nicio barca a localnicilor doar a politiei de frontiera care trecea o data la 3-4 ore si a ucrainienilor. :wink:

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Expeditie in delta septembrie 2013-INCEPATOR

Mesaj de Albert »

nikalai scrie:nu stiu unde ati vazut dv,localnici cu plase la chilia, :roll: eu am stat aproape 12 zile si nu am vazut nicio barca a localnicilor doar a politiei de frontiera care trecea o data la 3-4 ore si a ucrainienilor. :wink:
E o maaare diferenta intre Chilia si restul bratelor.Practic doar Chilia mai inseamna Delta..restul e strand.

Avatar utilizator
ciupac
Mesaje: 359
Membru din: Joi Aug 18, 2011 9:11
Puncte: 0
Localitate: ROMAN

Re: Expeditie in delta septembrie 2013-INCEPATOR

Mesaj de ciupac »

In afara de bratul Chilia care din cauza ca este pe granita cu Ukraina nu este braconat,restul e jale!
Botoc Ciprian-Pescar de ocazie!!!

nikalai
Mesaje: 264
Membru din: Mar Iun 29, 2010 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Expeditie in delta septembrie 2013-INCEPATOR

Mesaj de nikalai »

adevarat graiesti :D

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Expeditie in delta septembrie 2013-INCEPATOR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Albert scrie:
nikalai scrie:nu stiu unde ati vazut dv,localnici cu plase la chilia, :roll: eu am stat aproape 12 zile si nu am vazut nicio barca a localnicilor doar a politiei de frontiera care trecea o data la 3-4 ore si a ucrainienilor. :wink:
E o maaare diferenta intre Chilia si restul bratelor.Practic doar Chilia mai inseamna Delta..restul e strand.
100% corect, dar poti prinde crapi multi si mari si in "strand" , doar ca trebuie sa te pricepi putin.... :wink:

in rest, si eu recomand bratul chilia celor care vor sa aiba parte de o delta adevarata si salbatica !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
ciupac
Mesaje: 359
Membru din: Joi Aug 18, 2011 9:11
Puncte: 0
Localitate: ROMAN

Re: Expeditie in delta septembrie 2013-INCEPATOR

Mesaj de ciupac »

Adevarat Vladut,in afara de pricepere mai trebuie vreo 100 kg de bile,vreo 5 zile de asteptare sa treaca crapii prin fata ta ceea ce inseamna si mult noroc.Fiecare dupa posibilitati dar eu cel mai mare crap tot la interceptie l-am luat la groapa,la asteptare intra crapceni de 2-3 kg,pacat de ei!
Botoc Ciprian-Pescar de ocazie!!!

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Expeditie in delta septembrie 2013-INCEPATOR

Mesaj de Albert »

Vladut Mateianu scrie: 100% corect, dar poti prinde crapi multi si mari si in "strand" , doar ca trebuie sa te pricepi putin.... :wink:
Pai daca nu te deranjeaza strandul mergi pe MV si iti faci damblaua.Poate mai scump decat in Delta da' nah. D-aia n-am mai fost eu pe la Mila 23, Sulina sau sefe Gheorghe de vreo 8 ani....si cand ma duc in Delta caut zone de frontiera..oriunde-ar fi alea.Si asta pentru senzatia aia de Delta... :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”