locuri de pescuit in DELTA

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de gabi1 »

pontonieru" e mai betiv ca mine
...normal, pe acolo si femeile beau de la Diana pana la acid sulfuric. :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

multumesc Pharaoh

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

stie cineva cat e taxa de pescuit la zi pe Cernovca?si unde trebuie platita?multumesc

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de bogdanpesc »

anul trecut a oscilat intre 30-50 de ron /zi,nu trebuie sa te duci nicaieri ,vin ei dupa tine :) sau daca insisti sa platesti in avans te duci la hotel la Raduta :twisted:
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

pfff mare magarie si cu concesiunea asta...maine poimaine nu o sa mai poti sta nicaieri linistit la un pescuit..

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de gabi1 »

ingerasdefoc scrie:pfff mare magarie si cu concesiunea asta...maine poimaine nu o sa mai poti sta nicaieri linistit la un pescuit..

"Linistit" este uneori perceput ca "inert & impaiat" ...tendinta este spre "Tanar si nelinisit". :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

mdap..deci e clar..Cernovca sare din schema...decat sa le dau alora cate 200 de lei de om pt o sapt de pescuit in 4 oameni mai bine de luam un cort de banii aia :))daca ar fi fost 50 de lei ziua de pescuit pt toti 4 da,se merita.dar 200 de lei e prea mult.
ar ramane pe lista Tataru,Sontea si Olguta.nu stiu nimic de ultimele doua..daca imi poate da cineva niste detalii i-as fi recunoscator.ma intereseaza in primul rand daca se mai prinde peste(caras si crap)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ti-am zis sa stai linistit, te voi trimite pe locurile Senzor din zona Crisan....si nu vei regreta ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

da Vladut..apreciez..dar eu nu am cum sa trec si prin Bucuresti si pe urma sa merg in delta...ocolesc o groaza...pe google earth poti sa marchezi exact locurile si sa salvezi ca o poza.e mai simplu decat sa stai sa desenezi o harta.hai te rog mult cand ai timp arata-mi locurile.multumesc mult

elencu
Mesaje: 34
Membru din: Dum Mar 10, 2013 20:56

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de elencu »

ingerasdefoc scrie:Va salut!
Va rog din suflet sa imi spuneti si mie cateva locuri de pescuit in Delta unde pot ajunge cu masina?Ma intereseaza in mod special pt feeder si match deci nu caut neaparat intinderi mari de ape.vreau sa merg dupa prohibitie cu doi prieteni si intentionam sa stam cu cortul..ideal ar fi un loc unde sa fie si ceva copaci sa nu ne omoare soarele.am tot auzit ba de SONTEA,OLGUTA GORGOVA etc dar nimeni nu spune clar unde sunt locurile.
Va multumesc!
Una din cele mai prolifice zone de pescuit este bucla de Dunare Veche de pe bratul Sf. Gheorghe, care incepe de la 2 km in aval de Mahmudia si se termina in dreptul localitatii Murighiol. Mai mult de jumatate din locurile de pescuit de pe aceasta bucla sunt abordabile cu masina. Pasul1:Se trece Dunarea cu bacul la Mahmudia. Pasul2: Cand debarci pe malul opus vireaza la dreapta si dupa cateva sute de metri incepi sa circuli practic pe malul Dunarii Vechi. De aici nu iti ramane altceva de facut decat sa alegi unul din locurile libere gasite. Cauta apele cu adancimi minime de 5-6m. Intrarea din spre Mahmudia este aproape colmatata cand apele sunt scazute, dar nu te intereseaza. Crapul o ia bine la porumb, dar si la boilies daca vadul e nadit cum trebuie. De caras si platica nu mai are rost sa vorbim ca pe acestia ii vei gasi oricum. Important pentru tine este ca aceasta zona tine aproape intotdeauna crap la inceputul lunii iunie. Pentru aceste locuri este de ajuns o pneumatica cu sonar ca sa poti gasi pragurile si buturugile.Fir intins!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”