locuri de pescuit in DELTA

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

Va salut!
Va rog din suflet sa imi spuneti si mie cateva locuri de pescuit in Delta unde pot ajunge cu masina?Ma intereseaza in mod special pt feeder si match deci nu caut neaparat intinderi mari de ape.vreau sa merg dupa prohibitie cu doi prieteni si intentionam sa stam cu cortul..ideal ar fi un loc unde sa fie si ceva copaci sa nu ne omoare soarele.am tot auzit ba de SONTEA,OLGUTA GORGOVA etc dar nimeni nu spune clar unde sunt locurile.
Va multumesc!

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de osc1or »

daca pescuiesti la match si feeder dupa albitura, cred ca poti prinde peste oriunde...
Cu cat mergi mai departe de Tulcea cu atat e mai frumos.
Eu am fost acum cativa ani in Sulina (dar nu ajungi cu masina, exista transport cu barca pana acolo). E plin in zona Sulina de locuri de match si feeder (canale cu curent mai lin, bazinul mare, bazinul mic)
Critic echilibrat

Avatar utilizator
ciupac
Mesaje: 359
Membru din: Joi Aug 18, 2011 9:11
Puncte: 0
Localitate: ROMAN

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ciupac »

Numai pana la Gorgova poti ajunge cu masina e drumul cam rau dar la iesire din sat este o padure unde poti campa si sunt niste locuri bune de pescuit!Olguta si Sontea sunt departe si nu poti ajunge cu masina si oricum nu mai tin peste ca in anii anteriori!!
Botoc Ciprian-Pescar de ocazie!!!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Te trimit eu pe locurile Senzor, zona Crisan, loc cu umbra si ideal ptr pescuit la feeder si match ! :wink:
Te astept inainte sa pleci pe la Senzor sa-ti fac o harta...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de Cucu Ionel »

Cam greu cu trecutul pe la Senzor Vladut, Petre (adica ingerasdefoc) este tocmai din Bt., m-as mira sa faca un ocol pana prin B. :D Sigur insa, pana pleaca, va afla ceea ce-l intereseaza, cert este ca, daca tot te-ai oferit sa-l ajuti, pe langa un email cu harta locurilor n-ar strica sa-i trimiti si ceva bile bune ptr. locurile respective, eventual si niste porumb din ala bun cu aroma de s.....! :wink: :lol: :lol:
Fir intins

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

ma bag :))

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

Cucu Ionel scrie:Cam greu cu trecutul pe la Senzor Vladut, Petre (adica ingerasdefoc) este tocmai din Bt., m-as mira sa faca un ocol pana prin B. :D Sigur insa, pana pleaca, va afla ceea ce-l intereseaza, cert este ca, daca tot te-ai oferit sa-l ajuti, pe langa un email cu harta locurilor n-ar strica sa-i trimiti si ceva bile bune ptr. locurile respective, eventual si niste porumb din ala bun cu aroma de s.....! :wink: :lol: :lol:
Salut Nelu!!daca ma poti ajuta cu un sfat sunt numai ochi si urechi :mrgreen:
Ultima oară modificat Vin Ian 17, 2014 18:58 de către ingerasdefoc, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

Vladut Mateianu scrie:Te trimit eu pe locurile Senzor, zona Crisan, loc cu umbra si ideal ptr pescuit la feeder si match ! :wink:
Te astept inainte sa pleci pe la Senzor sa-ti fac o harta...
Vlad ai mesaj privat

DAN BERHECI
Mesaje: 218
Membru din: Joi Mai 05, 2011 15:43
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de DAN BERHECI »

Ma scuzati ca ma bag in discutie dar foarte important este nivelul Dunarii in acea perioada cind de obicei este foarte crescut.Mai trebuiesc luati in considerare si "electricienii", care, pe Dunarea Veche sint cita frunza cita iarba.....(asta daca te intereseaza sa ai trofee , daca te multumesti cu peste mic nu trebuie sa-i bagi in seama ).

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

Dane am fost anul trecut in MAI cand inca era prohibitie pe SULINA..am fi vrut sa mergem mai departe dar plouase cu galeata cu o noapte inainte si...iti dai seama cam ce apa era..am ajuns pana un pic mai incolo de Partizani si ne-a primit un domn la el in curtea unde avea pensiunea sa stam la peste..da ce peste sa prinzi ca treceau vaporoaiele alea mari si inundau bucata aia de gradina unde stateam..iti dai seama ca a fost prima iesire in delta si am ramas cu un gust amar..dupa doua zile ne-a dus un lipovan pe SONTEA unde am gasit un singur loc si ala plin de omizi care cadeau pe noi sa ne manance de vii si tot o p...am prins..nu-ti spun cu cata nada m-am dus dupa mine si am prins numai babusti :)))anul asta vreau macar locul sa fie de poveste daca nu prind peste :))

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”