CN 2014!!!

In acest forum pot scrie doar persoanele cu identitatea confirmata.
Încuiat
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CN 2014!!!

Mesaj de Val »

cornel.s scrie:Am 2-3 concursuri pe variantele cunoscute in "Crapmania" tocmai din cauza combinatorilor ca voi care ati facut PRAF sistemul competitional. Nu v-a ajuns ala national ca ati fost dati la o parte si ati inceput sa va bagati nasul si in ala particular, intepand ba pe Vlad, ba pe Victor Oana, ba pe ala sau pe alalalt ca sa va repuneti amprenta iar pe viata competitionala?.
Am un club Pangica. Astept sa-i fac si CIS-ul. De-asta ma bat cu tine, Vladeanu si Popescu pe-aici. Plus de asta eu mai si pescuiesc ceea ce tu nu faci. Ce-ar fi sa ne privezi, atat pe mine cat si pe unii dintre noi care imi mai impartasesc punctul de vedere, de prezenta ta caustica?!
p.s. E posibil sa ne gasim pe vreun site de vanatori si vorbim acolo despre povestile astea ale tale de adormit alt gen de consumatori.
QED . Ma opresc aici si nu vorbesc de patologie ... Inca o data spun si imi cer scuze oricui ar dori un dialog ca sunt atitea de facut , cat timp acest individ scrie pe acest topic eu unul nu mai scriu . Si astept si alte reactii similare . Cu drag .

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2014!!!

Mesaj de miyagi »

Cum nu zic Bogdane?! N-ai vazut ce suma compusa din 6 cifre a avansat Popescu in toamna? Dupa au venit si cu scrisoarea de la MTS cum ca nu s-a bugetat nicio necesitate de la FRPS la Minister. Alocari catre FRPS pe 2014 ) lei. Parca asa scria acolo. Acum insa fac tapaj pe unica forma cu drept legal de reprezentare.
Grabiti-va si afiliativa pana-n Februarie daca n-ati facut-o pana in Decembrie sa ne putem face si noi calculele!!!!!!!!!!!!!!!!
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2014!!!

Mesaj de miyagi »

Val scrie:
cornel.s scrie:Am 2-3 concursuri pe variantele cunoscute in "Crapmania" tocmai din cauza combinatorilor ca voi care ati facut PRAF sistemul competitional. Nu v-a ajuns ala national ca ati fost dati la o parte si ati inceput sa va bagati nasul si in ala particular, intepand ba pe Vlad, ba pe Victor Oana, ba pe ala sau pe alalalt ca sa va repuneti amprenta iar pe viata competitionala?.
Am un club Pangica. Astept sa-i fac si CIS-ul. De-asta ma bat cu tine, Vladeanu si Popescu pe-aici. Plus de asta eu mai si pescuiesc ceea ce tu nu faci. Ce-ar fi sa ne privezi, atat pe mine cat si pe unii dintre noi care imi mai impartasesc punctul de vedere, de prezenta ta caustica?!
p.s. E posibil sa ne gasim pe vreun site de vanatori si vorbim acolo despre povestile astea ale tale de adormit alt gen de consumatori.
QED . Ma opresc aici si nu vorbesc de patologie ... Inca o data spun si imi cer scuze oricui ar dori un dialog ca sunt atitea de facut , cat timp acest individ scrie pe acest topic eu unul nu mai scriu . Si astept si alte reactii similare . Cu drag .
Ia zi mai Priceputule tu ca ma abtin eu. Zi-le p-alea multe care sunt de facut. Provoci lumea ca sa-mi pui cenusa-n cap?!!! Nu-i o problema.
Hai ca nu mai scriu nimic ca oricum stiu ce am de facut. Zi sa vada lumea ce nu te las eu sa scrii!!!!!!!!!! :x
Urban culture.

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: CN 2014!!!

Mesaj de bogdanpesc »

Cornele,nu mai pune si tu la suflet,Val nu e baiat rau,dar cateodata e mai impulsiv la fel ca si tine de altfel
altul e subiectul discutiei....nu cearta dintre voi doi
Ca sa nu zic ,ca live v-ati intelege de minune
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2014!!!

Mesaj de miyagi »

Nu mai conteaza Bogdane. Am zis ca am tacut, asa voi face. Din respect pentru ceilalti.
Urban culture.

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CN 2014!!!

Mesaj de gabisandu »

andrei vladeanu scrie:Pana pe 14 feb trebuie sa:

- completez Subcomisia de Crap
- intocmesc proiectul calendarului anual competitional si BVC-ul aferent
- realizez regulamentele de functionare
- stabilesc responsabilii lotului national si criteriile de alcatuire a acestuia
- stabilesc pistele de concurs

Ma ajuta cineva?

P.S. Biroul Federal si Comisia de Competitii au stabilit ca fiecare Subcomisie va avea autonomie decizionala iar hotararile acestora vor fi supuse aprobarii Adunarii Generale ale FRPS din 15 februarie, 2014.
Sa vorbim concret. Ce propuneri sunt?
1. Cate etape?
2. Ce balti au fost luate in calcul?
3. Daca sunt mai multe etape, exista propunere de regulament si punctaj?

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CN 2014!!!

Mesaj de ionut72 »

@Andrei

Scuze ca intervin, dar o fac in speranta ca interventia mea vine in sprijinul clarificarii unor aspecte. Si e 100% amicala. Pe de-o parte spui asa:
Pana pe 14 februarie trebuie sa:

- stabilesc responsabilii lotului national si criteriile de alcatuire a acestuia

...

Biroul Federal si Comisia de Competitii au stabilit ca fiecare Subcomisie va avea autonomie decizionala iar hotararile acestora vor fi supuse aprobarii Adunarii Generale ale FRPS din 15 februarie, 2014.
Bun. Lasand la o parte evidenta contradictie continuta in ultima fraza (Nu ai nici un fel de "autonomie decizionala in cazul in care deciziile tale sunt supuse votului altora :D ), de aici eu unul inteleg ca sistemul competitional si modul/criteriile de selectie pentru lotul national nu sunt inca stabilite, trebuind supuse aprobarii (in 15 februarie). Daca gresesc, corecteaza-ma!

Pe de alta parte, in alta postare, esti deosebit de categoric cand afirmi ca:
lotul NU va fi desemnat de selectioner, ca sa lamurim si problema asta.
Intrebarea mea e: de unde stii sigur ca lotul pentru CM nu va fi desemnat de selectioner, adica, in 15 februarie, Adunarea Generala nu va respinge propunerea ta si nu va vota in sensul asta? Spun asta bazandu-ma si pe afirmatiile repetate ale "onor presedintelui" cum ca "selectionerul va face lotul"!

Multumesc!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2014!!!

Mesaj de andrei vladeanu »

@ ionut

am sa incerc sa te lamuresc de ce proiectele subcomisiilor ajung in adunarea generala unde sunt aprobate.

in primul rand vorbim de niste bugete de venituri si cheltuieli.

imagineaza-ti ca subcomisia crap ar prezenta un proiect care costa 200.000 euro :D si include 1500 de arbitri.
(am dat un exemplu fortat) :D

adunarea generala trebuie sa fie lamurita care sunt costurile campionatlui national de pescuit la crap si ale lotului national si in ce consta calendarul crapist 2014.

nu alte amanunte - manse, lacuri, standuri, etc

sper ca prin exemplul plastic m-am facut inteles...
The One Team

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: CN 2014!!!

Mesaj de RazvanG »

Eu spun o singura vorba pe acest subiect si vreau sa fie inteleasa asa cum trebuie: S-a demonstrat pe parcursul anilor trecuti,ca pe tot ce a pus mana Vladeanu,a fost transformat in performanta.Echipe,concursuri,afaceri samd.El a devenit o oaie neagra a pescuitului la crap,din cauza faptului ca a fost singurul care a incercat sa duca mai departe ceea ce LV-ul ( d-zeu sa-l ierte ),el si mai multi pescari de competitie,au considerat ca este o cale fireasca a pescuitului de crap din Romania si anume,creearea Federatiei Romane de Pescuit Sportiv,asta implicand scoaterea AGVPS-ului din peisaj si automat stoparea unor venituri destul de insemnate de pe urma carora,unii si-au facut averi fabuloase.Interesele obscure a unor pescari care ulterior au crezut ca din acest demers Vladeanu si compania vor intra in top 300 Capital si ei nu,au facut ca acest lucru sa fie taraganat ba mai mult,sa fie STOPAT.Aici ,cu o abilitate de apreciat pana la urma,a reusit Popescu sa faca ,ceea ce nu au reusit predecesorii sai in acest proiect.Chiar nu se vede ca Vladeanu vrea sa fac ceva bun in acest sens,sau nu vrea sa se vada???
Oare de ce trebuie la noi,sa fie absolut invers decat in alte parti,va duceti si votati de fiecare data in speranta ca va fi mai bine,dupa care incepeti sa injurati ca la usa cortului pe cei pe care tot voi i-ati ales.Hai sa avem putintica rabdare si sa vedem ce va fi dupa ce toate Cluburile vor adera.Nimeni nu va impiedica ,ca la anul ce are sa vina,sa iesiti din acest sistem si sa faceti orice doriti si orice credeti ca este mai bine referitor la club si interesele lui.
Este o parere strict personala si doresc sa fie considerata ca atare.

p.s. nu vreau sa aud pe cineva spunand:te-a imbarligat vladeanu,te-a imbarligat popescu sau ceva de genul,nu am mai vb cu vladeanu la un telefon de ceva luni iar cu popescu nici macar :!:

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2014!!!

Mesaj de cornelserbu »

RazvanG scrie:nu am mai vb cu vladeanu la un telefon de ceva luni iar cu popescu nici macar :!:
inseamna ca te-au imbarligat prin telepatie :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DESPRE COMPETITII FARA CLONE”