CN 2014!!!

In acest forum pot scrie doar persoanele cu identitatea confirmata.
Încuiat
Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CN 2014!!!

Mesaj de ionut72 »

@Andrei
este publicata si a aparut si pe aici pe la mai multe topicuri.
O.k! Voi cauta.

Mai departe, tu ai vazut/stii sigur cat este bugetul "federatiei" pe 2014? Si daca da, ne poti spune de unde vin banii (care sunt sursele)? Ca, daca se ajunge iarasi ... de unde s-a plecat, adica la concluzia ca "federatia" n-are bani nici pentru CN , nici pentru CM si cluburile vor plati singure toata "distractia" se pune intrebarea: la ce bun "federatia" care, in cazul asta, e doar un alt agvps?

Sau ai adoptat o pozitie de genul "nu e treaba mea, eu sunt numit doar intr-o functie, ca sa fac o treaba, daca federatia nu face rost de banii care sa si sustina proiectele propuse de subcomisia condusa de mine, ne despartim"?
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2014!!!

Mesaj de andrei vladeanu »

ionut72 scrie:@Andrei
este publicata si a aparut si pe aici pe la mai multe topicuri.
O.k! Voi cauta.

Mai departe, tu ai vazut/stii sigur cat este bugetul "federatiei" pe 2014? Si daca da, ne poti spune de unde vin banii (care sunt sursele)? Ca, daca se ajunge iarasi ... de unde s-a plecat, adica la concluzia ca "federatia" n-are bani nici pentru CN , nici pentru CM si cluburile vor plati singure toata "distractia" se pune intrebarea: la ce bun "federatia" care, in cazul asta, e doar un alt agvps?

Sau ai adoptat o pozitie de genul "nu e treaba mea, eu sunt numit doar intr-o functie, ca sa fac o treaba, daca federatia nu face rost de banii care sa si sustina proiectele propuse de subcomisia condusa de mine, ne despartim"?
nici una nici alta.

fiecare trebuie sa raspunda pentru ce face. comisia de competitii (prin responsabilii subcomisiilor) isi face treaba ei. persoanele care trebuie sa asigure bugetele, de asemenea. e foarte simplu.
The One Team

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2014!!!

Mesaj de miyagi »

Daca Oskar s-a dovedit a fi Domnul George atunci iata o parere de-a Domniei sale pe care mi-a transmis-o personal!

citez: "O alta solutie ar fi sa faceti o federatie separata. Nu stiu decat ce am vazut pe forumuri dar nu cred in solutia asta, fiindca Fane a facut deja una, completa (de carton, e adevarat, dar cartoane semnate)."

Intrebarea mea ar fi urmatoarea: Daca se dovedeste ca federatia asta de "carton", dupa cum recunoaste si domnul cu pricina, este infiintata ilicit, cum va veti justifica cu totii pozitiile avute fata de "incomodarea" desfasurarii CN-ului si CM-ului si cum va veti pozitiona fata de ea?
Urban culture.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CN 2014!!!

Mesaj de ionut72 »

andrei vladeanu scrie:
ionut72 scrie:@Andrei
este publicata si a aparut si pe aici pe la mai multe topicuri.
O.k! Voi cauta.

Mai departe, tu ai vazut/stii sigur cat este bugetul "federatiei" pe 2014? Si daca da, ne poti spune de unde vin banii (care sunt sursele)? Ca, daca se ajunge iarasi ... de unde s-a plecat, adica la concluzia ca "federatia" n-are bani nici pentru CN , nici pentru CM si cluburile vor plati singure toata "distractia" se pune intrebarea: la ce bun "federatia" care, in cazul asta, e doar un alt agvps?

Sau ai adoptat o pozitie de genul "nu e treaba mea, eu sunt numit doar intr-o functie, ca sa fac o treaba, daca federatia nu face rost de banii care sa si sustina proiectele propuse de subcomisia condusa de mine, ne despartim"?
nici una nici alta.

fiecare trebuie sa raspunda pentru ce face. comisia de competitii (prin responsabilii subcomisiilor) isi face treaba ei. persoanele care trebuie sa asigure bugetele, de asemenea. e foarte simplu.
Andrei, scuza-ma, dar ai ocolit raspunsul. Mai clar: sa presupunem ca se dovedeste ca toata povestea asta e doar continuarea vrajelii popesciene de cativa ani incoace, adica o mare minciuna! Tu, personal, ce vei face in cazul ala? Si raspunsul oferit aici, public, la acesta intrebare nu poate fi decat in avantajul tau (daca e onest bineinteles)!

Ai vazut dovezile despre bugetul "federatiei" pe 2014? Exista bani astfel incat pescarii sa participe gratuit la CN si CM sau nu?

Astea sunt intrebari legitime pe care cineva care-si doreste sa intre in "federatie" (o miscare, odata facuta, care e fara posibilitate de "intoarcere") si le pune ex-ante!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2014!!!

Mesaj de miyagi »

Daca ceea ce zic eu isi va gasi certitudinea in timp si mergand si pe ipoteza lui Ionut, cum ca minciunile lui Popescu se vor bloca undeva, cum se va "imacula" imaginea pescarilor asociati in perioada asta cu politica ilicita popesciana?
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2014!!!

Mesaj de miyagi »

cornel.s scrie:Daca ceea ce zic eu isi va gasi certitudinea in timp si mergand si pe ipoteza lui Ionut, cum ca minciunile lui Popescu se vor bloca undeva, cum se va "imacula" imaginea pescarilor asociati in perioada asta cu politica ilicita popesciana?

Asocierea oricarui nume cu federatia, stiut fiind ca a fost infiintata prin fals si uz de fals a fost un act de proprie vointa realizat in deplinatatea facultatilor mintale personal, independent si nu prin constrangere.
Urban culture.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CN 2014!!!

Mesaj de ionut72 »

Daca ceea ce zic eu isi va gasi certitudinea in timp si mergand si pe ipoteza lui Ionut, cum ca minciunile lui Popescu se vor bloca undeva, cum se va "imacula" imaginea pescarilor asociati in perioada asta cu politica ilicita popesciana?
Pai probabil ca simplu: n-am stiut domn'e, am mers pe mana lui Vladeanu (d'aia i-am si pus lui personal intrebarea despre "care va fi pozitia lui in acest caz")!! Ceea ce nu va dovedi decat, inca odata, pentru a n-a oara, ca "apelul la autoritate" e o eroare evidenta!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2014!!!

Mesaj de miyagi »

Lasa-i sa raspunda ei Ionut ca sunt intrebari retorice. Sa nu spuna dup-aia ca nu (s-)a sesizat nimeni.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2014!!!

Mesaj de miyagi »

Oricum le "coc" in echipa :wink: .
Urban culture.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CN 2014!!!

Mesaj de Vladut Mateianu »

andrei vladeanu scrie:
@ presedinti/reprezentanti cluburi

sunteti interesati de o discutie colocviala in care sa dezbatem acest subiect? eventual undeva in tara, sa zicem la brasov sau sinaia...

.
cine plateste deplasarea, timpul pierdut si restul ? ca suna ca o invitatie sa ajutam federatia sa incaseze bani, dar pe cheltuiala noastra... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DESPRE COMPETITII FARA CLONE”