AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Anti FRPS »

Vedeti aici si ultimele tzepe date de escroc pentru care il cauta lumea prin tribunale :lol:


http://portal.just.ro/176/SitePages/Dos ... d_inst=176


http://portal.just.ro/30/SitePages/Dosa ... id_inst=30


Iar tzeparul mai are tupeul sa faca arogante aici cu voi :lol:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de gabi1 »

Restul cu amenintarile etc... este strict problema lui ce vrea sa faca, dar tineti minte, roata este rotunda.
Nimeni nu a reușit(încă) să oprească timpul, de întors înapoi ce să mai vorbim...
Trenul a plecat și șarlatanul a rămas pe peron cu citația la tribunal în buzunar. Oale și ulcele...! :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Albert »

Alexandru Popescu scrie:Domnilor, din punctul meu de vedere .....
Vad ca esti nou prin zona, nu esti la curent cu personajul. Inainte de-a intra in discutia asta cred ca ar fi mai bine sa te documentezi putin. Gasesti discutii si aici pe forum si pe alte site-uri cu vechime in fenomen.
N-ar trebui sa-ti ia mult sa intelegi ca "discursul" si "argumentele" sunt aceleasi de cand a aparut in zona si sigur ai intelege reactiile pe care le genereaza de fiecare data cand vine cu prostiile astea pe forum.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de gor965 »

Alexandru Popescu scrie: A castigat procese legat de competitiile nationale sau mondiale?
Strict legat de competitii, stiu ca a pierdut procesul prin care dorea interzicerea concursurilor organizate de LRS si AGVPS. Una peste alta, indiferent de cat ne balacarim noi pe forum si cat de tare ne da El Presidente cu legile in cap, faptele vorbesc ... in pescuitul de competitie autohton, federatia cu toti oamenii ei, nu fac cat doua cepe degerate ! Asta e realitatea si o stie toata lumea ...inclusiv cei de la MTS, inclusiv cei de la CIPS ! Ca sa poata sa devina functionala, federatia are nevoie de sportivi de valoare, nu de paznici de parcari licentiati online. Ce nu spune El grande Presidente e ca nu-si poate permite sa primeasca cluburile de crap, de rapitor, de stationar, in federatie, ptr. ca se schimba raportul de forte in Adunarea Generala... asa ca mereu subliniaza faptul ca actualele cluburi din afara federatiei nu indeplinesc cerintele legale si ca daca printre pescari sunt doritori de licentiere sportiva, are el cateva cluburi deja afiliate care-i asteapta cu contractele pe masa. La asa belsug ce atarna in federatia asta nu stiu cum de s-a sarit anul asta peste organizarea campionatului national la crap ... a fost canicula iar, a cazut un steag, si-a rupt unghia arbitrul, s-a pierdut cheia la baza sportiva ...?! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Albert »

gor965 scrie:s-a pierdut cheia la baza sportiva ...?! :lol:
I-a fost luata cheia... :lol:

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Alexandru Popescu »

Albert scrie:
Alexandru Popescu scrie:Domnilor, din punctul meu de vedere .....
Vad ca esti nou prin zona, nu esti la curent cu personajul. Inainte de-a intra in discutia asta cred ca ar fi mai bine sa te documentezi putin. Gasesti discutii si aici pe forum si pe alte site-uri cu vechime in fenomen.
N-ar trebui sa-ti ia mult sa intelegi ca "discursul" si "argumentele" sunt aceleasi de cand a aparut in zona si sigur ai intelege reactiile pe care le genereaza de fiecare data cand vine cu prostiile astea pe forum.

Asta fac Albert, incerc sa citesc si eu pe ici pe colo, dar ma minuneaza ceea ce gasesc,oricum iti multumesc pentru sfat. Deaceea cred ca nu merita sa aruncati cu pietre, sa consumati energia degeaba. Lasati omul sa zica ce vrea, cum vrea. Este liber sa zica ce gandeste, chiar daca este gresit.
...

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Alexandru Popescu »

gor965 scrie:
Alexandru Popescu scrie: A castigat procese legat de competitiile nationale sau mondiale?
Strict legat de competitii, stiu ca a pierdut procesul prin care dorea interzicerea concursurilor organizate de LRS si AGVPS. Una peste alta, indiferent de cat ne balacarim noi pe forum si cat de tare ne da El Presidente cu legile in cap, faptele vorbesc ... in pescuitul de competitie autohton, federatia cu toti oamenii ei, nu fac cat doua cepe degerate ! Asta e realitatea si o stie toata lumea ...inclusiv cei de la MTS, inclusiv cei de la CIPS ! Ca sa poata sa devina functionala, federatia are nevoie de sportivi de valoare, nu de paznici de parcari licentiati online. Ce nu spune El grande Presidente e ca nu-si poate permite sa primeasca cluburile de crap, de rapitor, de stationar, in federatie, ptr. ca se schimba raportul de forte in Adunarea Generala... asa ca mereu subliniaza faptul ca actualele cluburi din afara federatiei nu indeplinesc cerintele legale si ca daca printre pescari sunt doritori de licentiere sportiva, are el cateva cluburi deja afiliate care-i asteapta cu contractele pe masa. La asa belsug ce atarna in federatia asta nu stiu cum de s-a sarit anul asta peste organizarea campionatului national la crap ... a fost canicula iar, a cazut un steag, si-a rupt unghia arbitrul, s-a pierdut cheia la baza sportiva ...?! :lol:

Multumesc George.
...

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de Albert »

Nu consum(am) nimic, pur si simplu userul si le cere. E deja reflex, dezvoltat si perfectionat in ani de zile si sute de postari pe forum. De aia te sfatuiam sa studiezi putin sa nu cazi in plasa sa crezi ca ai de-a face cu ceva user serios sau care are habar despre ce vorbeste si e luat la misot gratuit.
Rezumat: cand vine iarna(si are acces pe forum) userul popescu stefan incepe sa scrie cu legi si alte elucubratii cum ca el e haznaua pescuitului sportiv. Noi radem de el pana primavara si gata, toata lumea-i multumita.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de ionut72 »

Alexandru Popescu scrie:
Lasati omul sa zica ce vrea, cum vrea. Este liber sa zica ce gandeste, chiar daca este gresit.
Zice ce "gandeste", aceleasi aberatii, an de an cand se apropie iarna. O fi liber sa zica, dar si noi suntem la fel de liberi sa zicem ce gandim despre el, nu? Si suntem la fel de liberi sa-l luam la misto. Nu-i bai, pigulici duce, ba, mai mult, se pare ca-i place in mod special. Sufera de-o forma aparte de masochism, cred ca e metoda lui de a se simti important, in sinea lui stiind ca, in realitate, e un nimeni trist. Sunt clipele lui de glorie, cand si-o ia prin gurita de la toata suflarea crapista, de ce sa i le rapim?

Ca, in sezon, cand trebuie sa arate ce poate el si srl-ul lui, brusc se intampla calamitati: ba e canicula, ba e vant, ba pescarii din cluburile afiliate sunt plecati in concediu sau sunt suferinzi, ba salvarea are pana etc. Si uite asa, se tot amana marile competitii oficiale organizate de "federatie".
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: AFILIERI CLUBURI SPORTIVE

Mesaj de bogdan5 »

Alexandru Popescu scrie:Domnilor, din punctul meu de vedere si din ceea ce vad pe forum, va dati seama daca omul acesta reuseste sa fie acreditat de FIPS si sa organizeze cn etc... ce o sa faca el cu voi ? Eu nu vreau sa iau apararea nimanui, in general sunt impartial si incerc sa fiu cat mai corect. Cativa din voi m-au cunoscut asa putin pe ici pe colo si cred ca si-au facut o idee. Daca omul Stefan Popescu are probleme sau nu, lasati-l in pace, raspundetii la subiect si atat, doar daca simtiti nevoia. Jignirile acestea aduse la adresa lui si invers nu duc nicaieri, ba mai mult aduc lucruri negative, din punctul meu de vedere. In fine, din cate am observat, singurul lucru ce il pot confirma la el, este diplomatia care lipseste. Restul cu amenintarile etc... este strict problema lui ce vrea sa faca, dar tineti minte, roata este rotunda.
Se vede ca-ti place sa scrii mult...nu mai bine te inscrii pe un forum de povesti? Cred ca ai fi mai util acolo unde nu conteaza experienta ci doar "parerea". :wink:
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”