Escrocheria GETZEM merge mai departe.

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

mikey
Mesaje: 8
Membru din: Vin Apr 21, 2017 10:52

Re: Escrocheria GETZEM merge mai departe.

Mesaj de mikey »

Vladut Mateianu scrie:La cata prostime exista, bravo celor care au avut ideea ! Si fac bani pe spatele celor nascuti fara creier.... :D

Ps. Ce sa mai zicem de cel care a inventat religia si notiunea de Dumnezeu ? :wink:
Salutare,
Nu mi se pare tocmai corect cele impartasite.

Se numea "omenie" in trecut, cand hotia era pedepsita si mai putin ridicata in slavi. Iar naivitatea iti aducea fratii de o viata...
"bravo" nu cred ca e cuvantul potrivit pentru o escrocherie. Vorbind la rece acum, multi "nascuti fara creier" sustin deja de cativa ani si in continuare ora exacta in pescuit. Poate ar trebui sa le multumim. Prindeam peste si la paine si la mamaliga si la rame. Sarac, bogat ne intalneam acolo pe "balta" si nu era rau. Dar ceasul ticaie iar saracul acum isi aduce aminte de cum era pe vremuri la pescuit; atat isi permite.

Iar despre Dumnezeu...cred ca inca nu l-ai vazut pe diavol... si nici nu-ti doresc... Ai sa te inchini cu doua maini. Exista o diferenta intre biserica si Dumnezeu; biserica este condusa de oameni. Chiar si asa, poate nu sti dar crestinismul a adus cartile in Romania dar multi dintre noi am ales insa sa ne inchinam la bani... Si uite, usor usor, Romania se depopuleaza! Le creste oamenilor creierul! Cer dreptate, corectitudine, timp pentru familie...omenie.

O fi bine, o fi rau... vom vedea.


Toate cele bune!

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Escrocheria GETZEM merge mai departe.

Mesaj de eugen dragnea »

mikey scrie:...poate nu sti dar crestinismul a adus cartile ...
S-ai spui asta lu' Giordano Bruno si Ioanei d'Arc...
Cat despre "momeala minune",un fost detinut politic in perioada comunismului mi-a spus: "De prosti si de lenesi sa nu-ti fie mila nicidata..."
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”