Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
pilgrim
Mesaje: 36
Membru din: Mar Dec 30, 2014 2:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de pilgrim »

gabi1 scrie:Chestia cu biletul de intrare tine de principii, as plati cu mare placere 50 lei pe bilet sa vina Bendeac 10' sa faca caterinca (ar fi subiecte cacalau), decat sa primesc o teava si o sapca.
Tine de principii matematice. Organizatorii fac urmatorul calcul: cat primesc minus cat dau. Publicul face alt calcul: cat dau minus cat primesc. Singura varianta de win-win este sa dea zero la amandoi, ceea ce este economic imposibil. Asa ca publicul primeste si chestii intangibile, cum ar fi prezentarile, socializarea, x expozanti intr-un singur loc... sau umorul lui Bendeac.

Legat de discutiile generale de pe topic, cea despre cei 30 de lei nu prea stiu de ce exista, mai ales intr-un sport in care primul lucru pe care il faci cand ajungi pe balta este sa arunci banii in apa.

Referitor la program, vad ca speech-urile de vineri sunt repetate sambata si duminica, pare-se organizatorii au luat in calcul si oamenii muncii. Vineri e avanpremiera pentru someri.

Pentru mine va fi o prima experienta cu acest targ. Daca magazinele prezente au si produse care de regula apar ca "stoc epuizat" pe site-urile lor si daca nu uita ca optiunea de plata prin card e de bun simt, o sa fie bine.
Ca o paranteza, asta cu stoc epuizat/indisponibil/la comanda/la precomanda poate ar necesita ceva mai multa atentie din partea proprietarilor de magazine online. Sa pui mii de produse doar pentru SEO in final nu te avantajeaza, asta e garantat. Daca dau peste un produs pe care chiar il vreau si pe un site imi apare indisponibil, primul lucru pe care il fac este sa ma duc pe Google sa vad unde il gasesc. Asa ca tu, ca magazin online, iti omori produsele pe care chiar le ai pe stoc prezentandu-mi altele si trimitandu-ma sa le caut in alta parte.
(tariful de consultanta pentru e-commerce vi-l trimit in pm)

deusex
Mesaje: 215
Membru din: Joi Feb 05, 2015 16:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de deusex »

Parcarea la romexpo tot 3ron pe ora a ramas? ,,Vineri e avanpremiera pentru someri " doare rau invidia .

pilgrim
Mesaje: 36
Membru din: Mar Dec 30, 2014 2:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de pilgrim »

deusex scrie:Parcarea la romexpo tot 3ron pe ora a ramas? ,,Vineri e avanpremiera pentru someri " doare rau invidia .
Nu stiu cine ar trebui sa fie invidios si din ce motiv, eu facusem o glumita, pentru ca cineva se plangea ca, din cauza serviciului, nu poate ajunge la conferinte. Si ii atrageam atentia ca targul este in weekend, iar conferintele de vineri se repeta in zilele de sambata si duminica, deci cei cu serviciu cu program normal nu pierd nimic. De unde si concluzia din glumita. Care nu poate fi luata in serios, evident. Eu cel putin sigur nu am luat-o, drept pentru care o sa ma duc chiar vineri, desi nu ma inscriu in categorie.
Data viitoare o sa pun un emoticon, desi s-ar putea sa vina altcineva si sa interpreteze emoticonul ca un semn ca rad de someri.

Si ca sa ramanem in tema: sper ca ziua de vineri sa fie tratata la fel ca cele de weekend, desi traficul clar va fi mai mic. Adica sa nu fie ziua in care mai bati un cui, mai aranjezi mocheta, indrepti tablourile etc.
Mda, si uite-asa am devenit si eu carcotas, m-ati convertit!

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de pescarusull »

Eu am sa dau sapca si varga unui nepotel care cu siguranta se v-a bucura de ele.
E posibil ca sapca sa-l "stranga".. dar asta e. :))
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
Mihai_1981gr
Mesaje: 250
Membru din: Mie Ian 08, 2014 8:10
Puncte: 0
Localitate: Giurgiu

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Mihai_1981gr »

pescarusull scrie:Eu am sa dau sapca si varga unui nepotel care cu siguranta se v-a bucura de ele.
E posibil ca sapca sa-l "stranga".. dar asta e. :))
Si eu am de gand sa fac acelasi lucru :?

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de osc1or »

Daca ajung la targ pun un anunt aici dupa, si donez si eu undita primita.
Critic echilibrat

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de pescarusull »

osc1or scrie:Daca ajung la targ pun un anunt aici dupa, si donez si eu undita primita.
Asa bre.
Sa stii ca stiu persoane care vor merge la targ si care sunt, cum sa-ti zic, incepatori ar suna cam avansat deja.
Mergem si noi sa belim ochii, sa mancam ceva pe acolo (se lauda ca vom fi surprinsi de organizarea gastronomica), poate o bere. Ca doar e targ. Si uite asa o sa avem ce discuta cel putin pana la sosirea primaverii.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
Ursu Florin
Mesaje: 263
Membru din: Mar Apr 14, 2015 23:36
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Ursu Florin »

Nu stiu daca careva din noi are nevoie de undita respectiva, dar vorba voastra, mergi mai casti ochii pe acolo, mai o bere, un mic. 90% venim 3 persoane din Brasov. Ma incanta oferta celor de la Senzor 2+1, sau am mai vazut ceva oferte pe aici, cumperi de 150 lei si 50 lei ii primesti inapoi. Probabil ca o sa fie foarte multe produse noi ( ma refer la nada/momeli )
Din om "faci" pescar usor, dar din pescar nu mai ai cum sa "scoti" om.

Marian Tomescu
Mesaje: 321
Membru din: Lun Noi 12, 2012 17:49
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Marian Tomescu »

Daca vrea cineva,din Brasov, sa mearga la targul Fishing& Hunting, la Bucuresti mai am doua locuri libere in masina.
Plecam duminica 14.02, dimineata.
Ne auzim la 0788262660, daca sunt doritori.




Sent from my iPhone using Tapatalk
I don't need GOOGLE, my wife knows everything!

Avatar utilizator
SENZOR PLANET
CS SENZOR
Mesaje: 784
Membru din: Lun Feb 14, 2011 14:23

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de SENZOR PLANET »

Cum ajungi cel mai usor la standul Senzor Planet?

Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”