Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Dan Serban »

Iulica, daca e ceva..inchide ca te sun eu. :lol: :lol:
Pescar de rând

pilgrim
Mesaje: 36
Membru din: Mar Dec 30, 2014 2:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de pilgrim »

Dan Serban scrie:
pilgrim scrie:
Dan Serban scrie: Nu vreau sa fiu rautacios, dar cred ca este in firea noastra ca natie sa fim pricinosi..
Nu exista comerciant in Romania care sa nu fi gandit asta la un moment dat. Pe de alta parte, sansele de succes ale oricarui comerciant cresc proportional cu stapanirea de sine si puterea de a NU spune niciodata fraza de mai sus vreunui potential client. Exista moduri mult mai elegante de a ii spune ca greseste, mai ales pe un forum, unde creezi ocazia de a se si comenta, amuzant, de altfel, dar deloc in avantajul tau de negustor.

Si ca sa nu se creada ca sunt neconditionat de partea clientilor, ii invit pe cei care se simt "cu musca pe caciula" sa reciteasca comentariile din primele 8 pagini ale acestui topic, in care era inghesuiala mare intre clienti in a prevesti esecul acestui targ.
Bravo organizatorilor, bravo majoritatii expozantilor, bravo publicului entuziast!

Salut,

Intrucat am participat la acest targ/expozitie din pozitia de pescar al echipei The One Romania, neavand niciun interes comercial, raspunsul meu a fost pe masura afirmatiei domnului.
Si te rog sa ma corectezi daca nu am avut dreptate, ca de la pescar la pescar vorbind.

Mersi,
Dan.
Nu am de ce sa te corectez, indirect iti spuneam ca ai perfecta dreptate, clientul roman este, in general, unul dificil. In cele mai multe cazuri, "defectul" lui major este ca intai te injura, te ameninta, uneori chiar iti face reclamatie oficiala, si abia apoi asteapta explicatii. Pe modelul vestului salbatic: intai tragi, apoi pui intrebari. Daca esti comerciant, trebuie sa treci pe asta, sa ai rabdare suficienta, cu avantajul ca, dupa ce ii demonstrezi ca ai dreptate, il ai drept client pe termen lung.

Ca pescar... poti sa il agati intr-un Abisfer si sa-l lansezi la 200 de metri :) N-ai de ce sa ii suporti injustetea.

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Daniel Ene »

petre iulian scrie:
`domnu , cum e pozitia asta "de pescar " ?
Eu cred ca-m imbatranit si-am ramas in urma :oops: :oops:
Pozitia pescarului: El arunca si ea o mushca!
La batranete Iuliane, arunci de mai multe ori...
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de petre iulian »

oare daca ma duc la Big Fish i-mi da si mie un bat sa-l testez pe balta ? (e vorba de modelul nou )
Sambata vreau sa fac o iesire pe Greaca si-as testa noul bat in aruncare si drill :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”