Fishing & Hunting Expo 2019 - 28-31 martie

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2777
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Fishing & Hunting Expo 2019 - 28-31 martie

Mesaj de Alin Galbenu »

florinalin scrie:
Sâm Mar 30, 2019 18:01
O mare dezamăgire acest târg. Preturi mai mari decât în magazine. Nu voi mai participa la el......

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
Daca plecai cu un Logan, era mai bine :D
Imagine

Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Fishing & Hunting Expo 2019 - 28-31 martie

Mesaj de florinalin »

Da da... Era

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

A bad days fishing is better than a good day at work...

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2777
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Fishing & Hunting Expo 2019 - 28-31 martie

Mesaj de Alin Galbenu »

La fel ca si in anii trecuti, targul s-a terminat foarte repede, sau cel putin asa am simtit noi. Am gasit o gramada de reduceri si o gramada de producatori noi, ceea ce este bine. Oamenii erau dispusi la socializare, nu s-a vazut disperarea de a vinde (doar de a cumpara).
Multumesc tuturor ce ne-au vizitat, si va asteptam si la editiile urmatoare!
Imagine

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Fishing & Hunting Expo 2019 - 28-31 martie

Mesaj de nicuB »

Am "zburat" si eu pana la Bucuresti sa vad expozitia. A fost o iesire reusita, mi-a placut ..... pranzul luat in centrul vechi, plimbarea prin Cismingiu, vizita la Capsa.
Despre expozitie nu am ce sa spun, ca sa fiu politicos spun ca a fost slabuta. Anii trecuti am fost la expozitiile organizate de vecinii unguri. Asa voi face si de acum incolo.

danicos
pescar de competitie
Mesaje: 1025
Membru din: Mie Noi 17, 2010 17:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting Expo 2019 - 28-31 martie

Mesaj de danicos »

Salutare,

Din pacate, si eu, fac parte din grupul persoanelor dezamagite de preturile afisate la produsele de pescuit (exceptand nadele). Ca un exemplu, pretul la produsele Fox din cadrul standului Fishing Mall, au fost cu 20-30% mai mari decat preturile afisate de magazinele on-line, in aceea perioada. Drept urmare: Ignore :shock: .
La standul celor de la SipCarp, dealtfel foarte cochet, majoritatea produselor care ma interesau erau in cantitate insuficienta sau erau doar de prezentare, urmand sa intre in stocul fizic al magazinului in luna mai. :?
Si exemplele pot continua. Noroc ca a fost cald afara si a mers berea si gratarul de dupa. :)
Acum poate gresesc eu si asteptam reduceri la produsele de pescuit, ca de asta-i targ. In afara de producatorii de nada, care s-au prezentat la inaltime, restul, sincer, nu meritau banii de intrare. Parerea mea.

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Fishing & Hunting Expo 2019 - 28-31 martie

Mesaj de nicuB »

Pe mine nu m-a interesat pretul deoarece eu niciodata nu ma duc la o expozitie cu gandul de a cumpara ceva. Eu am fost dezamagit de produsele prezentate. N-am gasit nimic din ce am vrut sa vad. Multa nada si haine (de vanatoare), in rest, dezamagire maxima. Mult laudatul stand F&H avea pe partea de feeder cateva lansete de la Matrix si niste cosulete. In schimb, am vazut la mai multe standuri ca partea de spinnig a fost bine reprezentata (cel putin asa mi s-a parut).
Probabil ca e mai bine fata de anii trecuti, dar sunt departe rau de tot fata de ce se intampla la unguri. Si ungurii nu sunt nici pe departe in top cand vine vorba de expozitii pescaresti.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting Expo 2019 - 28-31 martie

Mesaj de Florin Pata »

Am fost si eu si la Fishing&Hunting si la Salonul Nautic !
La fishing&hunting a fost bine pentru cei care cautau nada , cutite si ...haine de camuflaj :lol: !
Nu stiam ca sunt atati producatori romani de nada si cred ca niciodata nu am vazut atatea cutite si haine in ''frunze'' !
Desi spatiile de prezentare au fost destul de mari...nu am vazut noutati prezentate , cam asta ar face diferenta intre targ si talcioc ! Cu exceptia Normark , s-a vazut faptul ca pe marii producatori inca ii doare in basca de targul din Romania .
Mi-a placut standul de la Total Fishing .
Erau si cateva barcute frumoase si navomodele !
Desi per ansamblu eu nu am fost multumit , nu exista nici o comparatie cu targurile din lumea buna , cred ca a fost un salt mare fata de editiile trecute . Un alt lucru important , s-a facut trecerea de la simpli vanzatori la consultanti...cred ca asta a fost unul dintre punctele forte ale targului . Daca in trecut majoritatea personalului , statea in spatele tejghelei cu...''ce doriti sa cumparati'' , acum marea majoritate a expozantilor au avut consultanti...care cu adevarat au oferit suport tehnic vizitatorilor .
In schimb Salonul Nautic a fost un dezastru ! 80% plin de autorulote si tot felul de agentii de turism , un magazin de rulote&camping si cred cateva barci si motoare...sub 10% din targ .

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting Expo 2019 - 28-31 martie

Mesaj de Albert »

Salut
Mie mi s-a parut slaba expozitia fata de alti ani.
La Totalfishing&Normark nu aveau TX Ultra, de exemplu. Bagajeria Shimano pe sarite si cam atat.
Nu inteleg de ce Arrow nu a participan nici anul asta.
La standul F&H o struto-camila Fox si Nash.
Niste Traker la WLC.
Mi-au placut cei se la RidgeMonke,Mivardi si Decathlon.

marius25
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 18, 2018 14:24
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Fishing & Hunting Expo 2019 - 28-31 martie

Mesaj de marius25 »

Salut.

Producatori romani de nada s-au prezentat bine in rest fara cuvinte.... ,mult zgomot pentru nimic .

RamRaz67
Mesaje: 3
Membru din: Joi Feb 28, 2019 12:57

Re: Fishing & Hunting Expo 2019 - 28-31 martie

Mesaj de RamRaz67 »

Am ajuns si eu in ultima zi, baietii erau foarte obositi dar amabili si sociabili, noroc ca nu-mi facusem sperante prea mari in legatura cu reducerile asa ca am fost placut surprins de producatorii de nada.Echipamentul asa cum m-am asteptat preturi fara reduceri, parca ceva mai multe chestii de camping si navomodele.Per total un plus fata de anii anteriori si un like din partea mea. Incet,incet o sa ajunga un eveniment anual de la care nu voi putea lipsi.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”