Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de cornelserbu »

...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de gabi1 »

...

"Un vechi coşmar îmi dă fiori
Căci traversăm o eră grea:
Pe lângă-atâţia impostori...
Mă simt intrus în ţara mea!"
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Alexandru Mihai »

Stefan Popescu scrie:
petre iulian scrie:trebuie schimbat titlul acestui topic in "Amenintari de la Federatie "

Face ce face si tot amenintza Popescu ..... Pana acum am incercat sa fiu mai diplomat si-am discutat pe un `ton civilizat .

L-am rugat sa ne lase in pace (cluburile ) si cand o sa fie recunoscut international sa ne `deranjeze atunci ....Sa organizeze si el "adevaratul campionat national" , sa organizeze si el "adevaratele concursuri de crap " , sa organizeze si el ceva .... In loc sa ne arati ca esti capabil sa organizezi ceva , doar ne arati ca esti capabil sa faci sute de procese si sa ne ameninti .

In stilul asta nu o sa vina niciodata vre-un club in Federatie ... arata ce poti sa organizezi , pune un progam al competitiilor organizate de federatie , arata ca functionezi real ..... la MTS merge un praf in ochi ca le arati pe hartie ca ai facut un campionat pe Dambovitza ... la noi e mai greu de pacalit :wink:

Arata ce poti , arata ca e capabila Federatia sa faca ceva .... Sigur ca Federatia ar fi capabila sa organizeze ceva frumos dar nu are cine din interior s-o faca . Organizeaza un concurs frumos si trimite invitatii la toate cluburile sa participe . Cu amenintari nu faci decat rau .... Nu asa se `curteaza cluburile sa vina la federatie ! Eu am infintat un club si-mi doresc sa intram in normalitate cu o federatie care-mi poate apara interesele clubului .

in concluzie treci la treaba Popescule si arata ce poti in organizare nu in procese ....
Petre Iulian,
Te rog sa-mi raspunzi sincer la 3 intrebari:
1. Daca AGVPSR a cerut Curtii de Apel Bucuresti sa retraga federatiei Certificatul de Identitate Sportiva si sa-i recunoasca dreptul de organizare a competitiilor de pescuit sportiv pe care le organizeaza de peste 50 de ani, iar cererea a fost respinsa definitiv, mai poate organiza Campionate de pescuit sportiv?
2. Daca AGVPSR a cerut anularea Autorizatiei de afiliere la CIPS motivand ca este membru din 1957, mai poate ea reprezenta pescuitul sportiv din Romania la CIPS atata timp cat Statutul CIPS prevede ca in tarile in care pescuitul sportiv este recunoscut ca sport afilierea se face in conformitate cu legislatia nationala relevanta?
3. Consideri ca incalcati Legea participand la niste competitii organizate ilegal?

Multumesc.

PS Federatia organizeaza competitiile oficiale doar cu membri afiliati. Nu crezi ca sportivii care sunt recunoscuti de tara lor ca fiind Campionii Romaniei sa mearga la Campionatele Mondiale?
Esti un dobitoc care cand nu are raspuns la intrebari raspunde cu alte intrebari, la fel de bine esti si un tampit care cand nu are raspunsuri raspunde cu citate din legi, esti un jeg de om care cand nu are raspunsuri la intrebari ocoleste raspunsurile ....

Am tot evitat sa te jignesc dar cand vad cat de impasibil treci peste ceva in care cineva te ajuta sau macar incearca sa te ajute nu ma pot abtine.

Te rog sa nu imi raspunzi ca nu imi face placere sa iti citesc aberatiile.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Lucian SV scrie:
Stefan Popescu scrie:Petre Iulian,
Te rog sa-mi raspunzi sincer la 3 intrebari:
1. Daca AGVPSR a cerut Curtii de Apel Bucuresti sa retraga federatiei Certificatul de Identitate Sportiva si sa-i recunoasca dreptul de organizare a competitiilor de pescuit sportiv pe care le organizeaza de peste 50 de ani, iar cererea a fost respinsa definitiv, mai poate organiza Campionate de pescuit sportiv?
2. Daca AGVPSR a cerut anularea Autorizatiei de afiliere la CIPS motivand ca este membru din 1957, mai poate ea reprezenta pescuitul sportiv din Romania la CIPS atata timp cat Statutul CIPS prevede ca in tarile in care pescuitul sportiv este recunoscut ca sport afilierea se face in conformitate cu legislatia nationala relevanta?
3. Consideri ca incalcati Legea participand la niste competitii organizate ilegal?

Multumesc.

PS Federatia organizeaza competitiile oficiale doar cu membri afiliati. Nu crezi ca sportivii care sunt recunoscuti de tara lor ca fiind Campionii Romaniei sa mearga la Campionatele Mondiale?
Mai sus ți-am pus niște întrebări punctuale dar nu vrei să răspunzi! Iulian te-a sfătuit prietenește să -ți vezi de treaba ta și să pui osul la treabă nu l-a întins mâna!
Iar la întrebările pe care le-ai pus o să-ți răspund cu subiect și predicat odată pentru totdeauna:
1. -art. 23 alin.(6) din OUG 23/2008 „ Asociaţiile de pescari sportivi legal constituite, înscrise în Registrul sportiv, în conformitate cu prevederile Legii educaţiei fizice şi sportului nr. 69/2000, cu modificările şi completările ulterioare, pot organiza competiţii cu caracter sportiv”. Este deajuns ca o singură asociație - club cu CIS să fie afiliată la AGVPSR ca să-i poată organiza competițiile cu caracter sportiv, oricare ar fi scopul acestora (să desemneze cei mai bețivi de pe baltă, etc. inclusiv să desemneze un lot care să reprezinte gașca de pescari (crapiști, federiști, spinangii, etc.) la CM.
2. Din moment ce AGVPSR este afiliată de când era lupul cățel este normal să-și apere statutul în cadrul CIPS și palmaresul. Ți-o fi dat ție MTS-ul autorizația de afiliere dar cei de la CIPS nici nu vor să audă tine, nu de federație. Legislația aia relevantă pe care o tot invoci nu se aplică și asupra faptului împlinit, fiindcă CIPS nu exclude membrii cum vrea Popescu.
3. Consider că nu încălcăm legea fiindcă așa cum ți-am explicat la punctul 1, legea ne permite să avem jucăria noastră, iar tu nu ai decât să zgârii gardul în continuare.
ps. AGVPSR ar putea să dea lotul național la orice CM apă dulce organizat de CIPS fără nici un concurs! Numai că de aia organizează, fiindcă cei care câștigă au respectul și susținerea tuturor pescarilor din România, mai puțin al tău!
Vezi ca articolul respectiv tocmai a fost abrogat prin cererea expresa a lui Selaru. Gasesti forma trimisa la promulgare daca dai o cautare pe google cu termenul Plx 132/2017

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Alexandru Popescu »

Vorba lui Chelu de la parazitii, o bataie costa doar 3000 de eur. Incep sa iau in calcul si asta. Dar aia gen in gura ca pe coasa.
Cum p... mea sa fi atat de inapt sa nu poti sa raspunzi la cateva intrebari? Le iei pe alese sau incepi cu celebra replica "alta intrebare" pe mute gen Stefan Syle?
...

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Alexandru Popescu scrie:Vorba lui Chelu de la parazitii,....
Eu mai bine o să mă iau după Nea Costel Drojderu....

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de gabisandu »

Mai baieti...el se hraneste din comentariile voastre.:D
Cand nu e bagat in seama, moare de "foame".

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de ionut72 »

Stefan Popescu scrie: 2. Daca AGVPSR a cerut anularea Autorizatiei de afiliere la CIPS motivand ca este membru din 1957, mai poate ea reprezenta pescuitul sportiv din Romania la CIPS atata timp cat Statutul CIPS prevede ca in tarile in care pescuitul sportiv este recunoscut ca sport afilierea se face in conformitate cu legislatia nationala relevanta?
3. Consideri ca incalcati Legea participand la niste competitii organizate ilegal?

Multumesc.

PS Federatia organizeaza competitiile oficiale doar cu membri afiliati. Nu crezi ca sportivii care sunt recunoscuti de tara lor ca fiind Campionii Romaniei sa mearga la Campionatele Mondiale?
2. DA! AGVPSR este membru CIPS, atata timp cat vrea CIPS. Tu poti sa ai orice "autorizare" de la MTS, cata vreme n-ai acceptul CIPS, vei sta pe margine. In plus, ai obtinut si autorizarea fraudulos, srl-ul de la ALBA neinsemnand nimic in pescuitul din Romania, neputand, nici macar, sa organizeze un campionat national anual.
3. Competitiile alea sunt organizate ilegal doar in mintea ta.

P.S. Campionii Romaniei sunt cei care au reprezentat Romania la CM, organizat de CIPS, al carei membru este AGVPSR. Campioni ai Romaniei pe care tu ii jignesti si carora le faci plangeri penale. Atat de cretin esti.

Esti si tembel, cata vreme ai pretentia ca CIPS-ul habar n-are ce face si ca trebuie sa le explici tu ce scrie in statutul lor. Tu habar n-ai ce scrie in statutul srl-ului tau, de esti gata sa patronezi braila de pe Sarulesti.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Madalin Dirla »

:lol: :lol: :lol:
:lol: Esti un dobitoc care cand nu are raspuns la intrebari raspunde cu alte intrebari, la fel de bine esti si un tampit care cand nu are raspunsuri raspunde cu citate din legi, esti un jeg de om care cand nu are raspunsuri la intrebari ocoleste raspunsurile ....

Am tot evitat sa te jignesc dar cand vad cat de impasibil treci peste ceva in care cineva te ajuta sau macar incearca sa te ajute nu ma pot abtine.

Te rog sa nu imi raspunzi ca nu imi face placere sa iti citesc aberatiile.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Am zis că îmi bag ..., dar cretinul ăsta e de belea! El sâmbătă la coșmelie avea AGA
și a anunțat că se amână toată treaba pe 11.04.18 adică de Paște că a plouat cu rahat pe el în ultimul timp! Tâmpitul chiar nu știe că AGA ordinară indiferent de condițiile meteo se face în trim. I al anului următor pt. anul precedent?
Pe surse nea „muci în popou=fane” va veni în ciuda condițiilor meteo la F&H 2018 călare pe un câcat la fel de mic ca el drept în mijlocul parcării. Tot pe surse se aude că sunt pe acolo niște flăcăi din SV, IS, IF, CT B,B,B etc. care nu sunt de acord cu accesul acestui gunoi la sărbătoarea pescarilor și au niște „glume” în program! Ar fi mai bine ca organizatorii să ia masuri în acest sens, adică să nu permită „regelui tâmpiților” accesul la târg.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”