Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Da, asa cred. Sportivii vin și pleacă. Clubul rămâne.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CNů

Mesaj de Stefan Popescu »

ionut72 scrie:
Stefan Popescu scrie:Ce poți să ceri de la un idiot care nici acum, după ani de discuții nu a înțeles că în federație nu intra sportivi, ci cluburi sportive?
Frustrarea se simte în fiecare cuvânt din text. Te regăsești ionut72?67
Pigulici, sarman idiot, in mintea-ti creata, cluburile alea sportive, ce crezi ca sunt? Niste fiinte SF, cu vointa si existenta proprie, independente de sportivii care le formeaza?
Da, așa cred. Sportivii vin și pleacă. Clubul rămâne, chiorule. Cei care se dau granguri pe aici au trecut pe la toate cluburile. Vezi cazul Max. Nici el nu mai știe pe la câte cluburi a trecut. În realitate, nu a fost la niciunul. Mai țineți minte clubul profesionist Claumar Insoft? Mai știe cineva ceva despre el?

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de ionut72 »

Stefan Popescu scrie:Hai sa te lămuresc.
În primul rând, prin federație poți participa la competițiile oficiale ale României. Pentru asta, federația nu percepe taxe de participare.
Titlurile obținute sunt recunoscute și recompensate de statul român.
După ultimele modificări aduse legii sportului, sportivii de performanță este obligatoriu să fie autorizați de federație. În baza autorizației se pot legitima la cluburi sportive și pot încheia contracte de activități sportive și pot realiza venituri.
De ce nu vin sportivii la cluburile din federație? Este simplu. Cineva le bagă în cap că nu pot merge la Campionate mondiale decât prin agvpsr. Și mitul ăsta se va volatiliza cât de curând.
Despre specialiști? Federația are deja 42 de arbitrii atestați conform legii. Am deschis cursuri de antrenori pe care unii le-au și absolvit și sunt deja atestați, având carnete de antrenori. Singurul repetent este chiar Andrei Vladeanu, care nu a reușit să termine școala, deși l-am trimis la școală fără să dea examen de admitere.
Cam asta am făcut eu.
1. >În primul rând, prin federație poți participa la competițiile oficiale ale României.

La care competitii oficiale ale Romaniei, pigulici, poti participa "prin federatie"? Ca CN nu e in stare sa organizeze si la cele organizate de FIPS-CIPS, la toate disciplinele, n-are (si nu va avea acces niciodata) acces.

2. >După ultimele modificări aduse legii sportului, sportivii de performanță este obligatoriu să fie autorizați de federație.

Care sportivi de performanta, ca aia de participara la CM-urile organizate de FIPS, sunt niste simpli bagatori de seama, niste nimeni in pescuit!

3.>În baza autorizației se pot legitima la cluburi sportive și pot încheia contracte de activități sportive și pot realiza venituri.

POT, pigulici, daca VOR! Nu vor. Te oftici?

4.>Cineva le bagă în cap că nu pot merge la Campionate mondiale decât prin agvpsr.

Nu le baga nimeni in cap, in afara de FIPS-CIPS, organizatia al carei membru este AGVPSR, si care le organizeaza.

5.>Despre specialiști? Federația are deja 42 de arbitrii atestați conform legii. Am deschis cursuri de antrenori ...

:D :D :D

Ce-ai deschis, ma? Cursuri de antrenori? Cine le tine, pigulici, si pe baza caror rezultate si competente in pescuit? Ai atestat arbitri, cand tu nu stii de ce parte se tine lanseta, ce e ala spomb, sau twister? Daca tastez jig offset, asa-i ca te uiti ca curca-n lemne?

6.>Titlurile obținute sunt recunoscute și recompensate de statul român.

Care titluri, pigulici? Visezi noaptea titluri obtinute de sportivii "federatiei" si recompense de la statul roman? S-a terminat reteta de medicamente si esti in sevraj? Visezi si dragoni? Noaptea trecuta cine ai fost, Napoleon sau Vasco da Gama?
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Stefan Popescu scrie:Și care este problema? Nu am dreptul la opinie .....?
Tu nu mai ai dreptul la nimic pe aici, rege al tâmpiților! Nu mai bine că toată lumea te-a banat și au liniște? Doar aici mai zvârli cu rahat pe tine, un spectacol ieftin! :)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Intrebari despre CNů

Mesaj de ionut72 »

Stefan Popescu scrie:
ionut72 scrie:
Stefan Popescu scrie:Ce poți să ceri de la un idiot care nici acum, după ani de discuții nu a înțeles că în federație nu intra sportivi, ci cluburi sportive?
Frustrarea se simte în fiecare cuvânt din text. Te regăsești ionut72?67
Pigulici, sarman idiot, in mintea-ti creata, cluburile alea sportive, ce crezi ca sunt? Niste fiinte SF, cu vointa si existenta proprie, independente de sportivii care le formeaza?
Da, așa cred. Sportivii vin și pleacă. Clubul rămâne, chiorule. Cei care se dau granguri pe aici au trecut pe la toate cluburile. Vezi cazul Max. Nici el nu mai știe pe la câte cluburi a trecut. În realitate, nu a fost la niciunul. Mai țineți minte clubul profesionist Claumar Insoft? Mai știe cineva ceva despre el?
Pigulici, nu confunda cluburile sportive cu srl-ul ala fantoma, de-i zici tu "federatie"! :D

Sportivii vin si pleaca si ... vin altii. Daca nu vin, clubul isi inceteaza, de facto, si existenta si ratiunea de a exista. Ghici ce: nici astia, noii-veniti, nu vor in srl-ul din garsoniera! :D :D :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de ionut72 »

Stefan Popescu scrie: PS. Știu că nu vă place că numai sunteți la butoane.
Gura pacatosului adevar graieste! :D :D

Pigulici, noi, pescarii, am fost, suntem si vom fi tot timpul la butoane! Te oftici?

Maria-Ta, eliberator al pescuitului sportiv din Romania, facator de istorie, mars la cotet si ia-ti medicamentele, ca, altfel, la noapte, iar visezi cai verzi pe pereti! :D :D :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

elgreco
Mesaje: 32
Membru din: Dum Sep 11, 2011 20:13

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de elgreco »

Bai presedinte de carton, nu le zici si astora de ce esti atat de turbat pe-aici? :twisted:

Cretinoidu a primit finantare de la MTS in primavara asta... stie el cum dar stim si noi.
Dupa ce i-a fost suspendat CIS-ul pentru o perioada, a fost la un pas sa fie suspendat si a doua oara dar a avut noroc cu gunoiul de la MTS (ala care ii asigura spatele si ii acopera ilegalitatile din federatia de carton). Cei de la MTS si-au dat seama ca au un gunoi care-i face poftele lu fane si gunoiul a inceput sa se cam dea lovit. MTS-ul a dat un ultimatum federatiei de carton... afilierea la CIPS si organizarea campionatului national asa cum l-a prezentat el ca il va face anul asta. Da, ati ghicit. De la CIPS a primit ce-a primit si anii trecuti adica, asa cum ii place lui sa spuna, o mare m u i e. Calendar competitional pentru anul asta nu are, sportivii lui s-au evaporat, banii/finantarea de la MTS s-a evaporat si ea si ghiciti voi ce il paste pe fane, da da, retragerea CIS-ului. De asta e turbat cretinu.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stefan Popescu scrie:
Vladut Mateianu scrie:
Stefan Popescu scrie:
De ce nu vin sportivii la cluburile din federație? .
Daca ar fi alt presedinte te asigur ca ar veni in masa. Cineva din randul nostru. Pescar.
Ia incearca sa-ti dai demisia si vezi daca am dreptate... :D
Nu ai dreptate. La ora asta nu există nimeni care să-și asume o asemenea responsabilitate. Vladeanu chiar mi-a spus să-l pun pe el președinte și aduce toți pescarii. Asta dovedește cât este de habarnist. Voi nu vedeți pescuitul sportiv în ansamblul său, ci doar prin prisma pescuitului la crap. Nu cred că veți întra vreodată în federație. Sunteți prea superficiali. Nu știți ce înseamnă sportul de performanță.
Poate nici nu ne intereseaza. Pescuim de placere, nu suntem sportivi. Bem pana la epuizare, suntem plini de colesterol si cu ficatul facut praf. Ne place sa facem Braile si sa dam la Botosani pe balta. Ne place sa scoatem fum. Si sa ne simtim bine impreuna cu prietenii.
Recunosc. Nu suntem sportivi si nici nu vom fi. De ce nu ne lasi in pace ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Dintr-un motiv foarte simplu. Intr'adevar, sunteți așa cum zici, însă vă erijati în reprezentanții României pe la Campionatele mondiale, iar acolo trebuie să participe reprezentativa României, nu orice cetățean.

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Alexandru Mihai »

Stefan Popescu scrie:Dintr-un motiv foarte simplu. Intr'adevar, sunteți așa cum zici, însă vă erijati în reprezentanții României pe la Campionatele mondiale, iar acolo trebuie să participe reprezentativa României, nu orice cetățean.
Exact la fel este si la tine, NU orice cetățean poate conduce federația de la Alba Iulia.
Nu te recomanda nimic si nimeni.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”