Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de Bogdan Timis »

Avem schimbari de cand dnul Malin a fost instalat in functie?
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de Dan Mateianu »

https://www.facebook.com/malin.musatescu?fref=ts

Pagina lui Malin Musatescu de facebook.
Gasesti acolo videoclipuri din Delta, actiuni, etc.

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de kelu84 »

M-am uitat si eu pe pagina.... Nu sunt carcotas dar astept video cu actiun serioase la smecherii din jurilovca, sarichioi, navodari etc care au angajati zeci de amarati si au flote serioase de barci dotate cu statii, motoare de 300cp....Daca nu vedeam cu ochii mei as fi tacut. Dar si acum 2 ani cu elicoptere au confiscat GONFLABILA unui amarat care avea 3 plase si pe langa ei treceau in viteza 5 barci de mre putere burdusite cu saci...

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de gabi1 »

Fiecare om are un preț! Să nu fim naivi.
http://stirileprotv.ro/stiri/actualitat ... locul.html
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de Dan Mitranescu »

5 kg pe sejur pentru pescarii sportivi si liber la pescuitul industrial.
Trebuia sa vina si vremea mea ! :D

http://www.obiectivtulcea.ro/malin-muse ... tiei-omul/

POMOL
Mesaje: 116
Membru din: Vin Apr 24, 2015 20:56
Puncte: 0
Localitate: Podu Turcului , judetul Bacau
Contact:

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de POMOL »

Speram sa faca lucruri bune dar ca orce lucru frumos se termina repede. In loc sa starpeasca braconierii cu ale lor plase monofilament si curent el se leaga de pescari , care nu toti or fi curati si cinstiti dar totusi . Daca un pescar cu undita prinde in o saptamana de stat in balta 100 de kile de peste e considerat braconier dar cel care prinde 300 de kile de peste in 1 ora avand curent electric trebuie incurajat ca el e omul deltei. Penibil !

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de shahjaban »

POMOL scrie:Speram sa faca lucruri bune dar ca orice lucru frumos se termina repede. In loc sa starpeasca braconierii cu ale lor plase monofilament si curent el se leaga de pescari , care nu toti or fi curati si cinstiti dar totusi . Daca un pescar cu undita prinde intr-o saptamana de stat in balta,100 de kile de peste e considerat braconier dar cel care prinde 300 de kile de peste in 1 ora avand curent electric trebuie incurajat ca el e omul deltei. Penibil !
Tu ai prins 100 de kg de peste intr-o saptamana de stat in Delta ? .. daca DA , ce ai facut cu el ?
Unde ai vazut tu incurajari ptr pescuit folosind curent ?

p.s. Nu sunt impotriva retinerii de peste, dar cu o anumita masura totusi...
Dragos C. - Brasov

Avatar utilizator
tai_pan28
Mesaje: 238
Membru din: Dum Iul 08, 2012 13:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de tai_pan28 »

@Pomol Ref la pescuitul sportiv nu zice nimeni ca nu ai voie sa prinzi 100kg ci ca se vrea a se introduce o lege care sa-ti permita sa retii maxim 5 kg de peste pe sejur si doar din anumite specii. Poti sa prinzi cat de mult peste poti atata timp cat pescuiesti C&R ceea ce pentru o suma modica de 30 Ron/an cat este permisul de pescuit in rezervatia biosferei Delta Dunarii nu cred ca este exagerat.
Referitor la oamenii Deltei se fac eforturi pentru a trece activitatea de colectare si comercializarea pestelui pe piata locala in legalitate si ca sa poata fi controlata. Ramane de vazut daca va functiona.
Adrian
Friends Carp Team

POMOL
Mesaje: 116
Membru din: Vin Apr 24, 2015 20:56
Puncte: 0
Localitate: Podu Turcului , judetul Bacau
Contact:

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de POMOL »

Am spus "DACA" , nu am spus ca am prins , dar asa ne place sa sarim de popou in sus!

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de kelu84 »

Mafia e mult prea mare, zona este mult prea mare pentru a fi acoperita complet de personal de control. Se invart mult prea multi bani acolo astfel incat sa fie oamenii pusi cu botul pe labe. Atata timp cat comertul cu peste e dus la nivel politic nu se va face nimic. Cand se schimba partidul se schimba inclusiv cei care pazesc stavilarele si sunt angajati ai apelor romane..... Pachetele cu peste vor ajunge la partid cu orice pret. Cand in Navodari carasul e 10 lei la pescarie pentru ca ei il cumpara la buza barcii cu 2 lei, credeti ca nea gigel va inchide pescaria ca sa vanda pescarul cu 10 sau 8 lei? Si daca s-ar intampla asa, vor exploda preturile la peste si probabil se va ajunge sa importam tiruri de caras de la vecinii de peste granita

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”