Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

ionut72 scrie:
Vin Mai 01, 2020 3:35
Tratament? Dacă promiţi că stai tot anul ăsta în casă, îţi spun şi care e tratamentul. Te ţine? :D
Sauna, masaj si multa vodca, l-a zis din februarie Lukasenko😉

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:
Vin Mai 01, 2020 0:34
Dane, este o pandemie de gripa pentru care nu exsista antivirale sau vaccin. Spre norocul nostru nu e atat de agresiva cum se credea initial, desi judecand dupa rapoartele oficiale, numarul de decese se apropie de 10%. Nu inteleg de ce tot pistonezi teorii conspirationiste. De obicei cea mai simpla explicatie e cea adevarata.
Nu exista vaccin nici pentru celelalte gripe. Exista tot o cardeala de luat banii. Lumea raceste la fel si cu vaccin si fara.
Apropo. Nenea doctorul ala din filmulet spune ca cei care au facut vaccin impotriva gripei in ultimii 10 ani sunt depistati fals pozitiv de mangleala 19. Mai spune ca toata lumea medicala stie asta, dar nimeni nu o spune.

Nu pistonez nimic. Discutam amical, iar eu nu ma feresc sa spun ce gandesc. Poate gresesc, dar daca am ajuns sa nu imi dau seama cand incearca lumea sa ma imbarlige cu televizorul, sunt in stare sa pierd orice pentru asta.

Nu mai discut despre virus. Pentru mine este clara treaba din prima secunda in care au incercat sa ma imbarlige.
Acum a inceput sa se sparga treaba la un anumit nivel, asa ca sunt si mai increzator in ce spun.
Daca vrei sa ma ajuti in aceasta "teorie a conspiratiei" facuta pe fapte evidente, cu ce mai stii si tu, iti multumesc.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

sebastian_andone scrie:
Vin Mai 01, 2020 1:22
Dan Mitranescu scrie:
Vin Mai 01, 2020 0:11

Totusi ramane limitata gandirea la faptul ca nu e un virus grav si ca suntem mintiti. Trebuie sa existe si un scop, ca altfel nu riscau statele nenorocirea asta.
si ce ai sa faci daca ai sa gasesti raspuns? :wink:
iti schimbi stilul de viata?
de pescuit?
ai sa mananci alta mancare?
crezi ca ai sa dormi mai bine?
tu nu vezi ca te "incurci" si te "opresti" la tine acasa cu dreptatea in mana?
poti mai mult ...pentru tine - si nu cred ca faci doar motiv de trafic.
Sa auzim de bine
ps: daca te ajuta cu ceva - nu e prea oficial - China a avut aprx 850k decese. De ce oare apar doar 4k?
Somn usor
Apreciez sfatul. Stiu bine ce spui si daca eram numai destept, fara sa fiu tampit, asa procedam.
Totusi, am fost de prea multe ori tampit in viata, iar adrenalina momentului mi-a creat dependenta.
Mai mult de atat, mi-a adus si avantaje. Principalul avantaj este sa nu-mi fie frica de nimic pe dreptatea mea. Si esti unul dintre cei care stiu prin ce am trecut. Nu am lasat capul in jos. Am dat 100 lei si am fost sa-i privesc in ochi.( contestatia aia facuta "fara rost" ) Atat am facut, am stat la bara si i-am privit in ochi ! Este una dintre ele, adevarat, poate cea mai grea.
Am multe, de la interlopii si pana la smecerii cu scoala. Risti mult, dar si respectul castigat este mare.

Nu fac nimic si nu am facut niciodata nimic pentru trafic.

Nu stiu de unde ai tu datele alea, dar la Dong in oras ( jumatate de Romanie ) , din vorba in vorba, nu a murit nimeni. Nici in spitale nu stie cineva de asa ceva si nici printre oameni.
Toata lumea spune ca cifrele sunt trase in sus de autoritati. Inclusiv guvernul italiat a inceput sa se trezeasca.
Nu bag mana in foc pentru cifre si pentru ce mi se serveste.

Am mai spus. Stau in casa si respect decizia autoritatilor, dar nu pentru ce mi se argumenteaza.
Sunt absolut convins ca autoritatile lumii fac un lucru bun pentru omenire si au nevoie de noi sa stam in casa.
Pentru asta stau in casa. ( teoretic :D )
Ultima oară modificat Vin Mai 01, 2020 12:12 de către Dan Mitranescu, modificat 1 dată în total.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

eugen dragnea scrie:
Vin Mai 01, 2020 0:36
PLM...am scris de doua ori in aceasta seara peste 400 de caractere ... cand am recitit si am vazut ca mesajul meu nu va putea ajunge unde trebuie, am sters tot si am decis : NU MA MAI VEDETI PE ACEST TOPIC !!!
Ramaneti cu speranta!
Pentru mine si tot trebuie sa ramai. :D
Daca tot esti cu PLT :D ramai si spune ce crezi, ca asa dai dovada ca ai PLT. :D

Sau ti-a trecut o izoleta prin fata casei ? :D

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de sebastian_andone »

Dan Mitranescu scrie:
Vin Mai 01, 2020 11:44
Nu stiu de unde ai tu datele alea, dar la Dong in oras ( jumatate de Romanie ) , din vorba in vorba, nu a murit nimeni.
am spus...ca daca ar fi asa ar schimba ceva? sunt cifre pentru cititori
Dan Mitranescu scrie:
Vin Mai 01, 2020 11:44
Nu bag mana in foc pentru cifre si pentru ce mi se serveste.
Am mai spus. Stau in casa si respect decizia autoritatilor, dar nu pentru ce mi se argumenteaza.
Sunt absolut convins ca autoritatile lumii fac un lucru bun pentru omenire si au nevoie de noi sa stam in casa.
Pentru asta stau in casa. ( teoretic :D )
mereu cei mai inteligenti se plictisesc repede la cursuri insa profesorul insista sa fie inteles de mare majoritate
"X13"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

sebastian_andone scrie:
Vin Mai 01, 2020 12:08
Dan Mitranescu scrie:
Vin Mai 01, 2020 11:44
Nu stiu de unde ai tu datele alea, dar la Dong in oras ( jumatate de Romanie ) , din vorba in vorba, nu a murit nimeni.
am spus...ca daca ar fi asa ar schimba ceva? sunt cifre pentru cititori
Dan Mitranescu scrie:
Vin Mai 01, 2020 11:44
Nu bag mana in foc pentru cifre si pentru ce mi se serveste.
Am mai spus. Stau in casa si respect decizia autoritatilor, dar nu pentru ce mi se argumenteaza.
Sunt absolut convins ca autoritatile lumii fac un lucru bun pentru omenire si au nevoie de noi sa stam in casa.
Pentru asta stau in casa. ( teoretic :D )
mereu cei mai inteligenti se plictisesc repede la cursuri insa profesorul insista sa fie inteles de mare majoritate
Asta este un exemplu concret de castig al interventiilor mele. :wink:

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de ionut72 »

DumiD scrie:
Vin Mai 01, 2020 8:37
ionut72 scrie:
Vin Mai 01, 2020 3:35
Tratament? Dacă promiţi că stai tot anul ăsta în casă, îţi spun şi care e tratamentul. Te ţine? :D
Sauna, masaj si multa vodca, l-a zis din februarie Lukasenko😉
Păi da, chelului tichie de mărgăritar îi lipseşte, adică tărie şi saună pentru când ai probleme respiratorii! :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »


Avatar utilizator
Rus Bogdan
Mesaje: 96
Membru din: Dum Dec 03, 2017 15:09
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Rus Bogdan »

O intrebare care nu tine de pescuit; oare pot sa merg intr-o alta parte a tarii pentru achizitionarea unui catel?(de la Cluj la o localitate din judetul Suceava care nu este in carantina)

Valerian
Mesaje: 128
Membru din: Lun Iun 12, 2017 19:53
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Valerian »

Daca crezi ca achizitonarea unui caine este un motiv intemeiat ,la un control incearca.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”