Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de freespirit »

1. Astfel, nu va fi necesară o declaraţie pe proprie răspundere în timpul weekend-ului pentru a circula în afara localităţii dar trebuie menționat că terasele vor rămâne închise.
https://www.capital.ro/anunt-despre-dec ... e-ccr.html

2. declarație 15.05.2020 mai
https://static4.libertatea.ro/wp-conten ... alerta.pdf
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

"Peste o sută de persoane au protestat, vineri, în Piaţa Victoriei din Bucureşti, reclamând încălcarea legii prin instituirea stării de urgenţă. Protestatarii nu au purtat măşti de protecţie, au pancarte cu mesaje împotriva autorităţilor şi au cerut dovezi cu privire la existenţa pandemiei de coronavirus."
Adevarul

Dane, parca erai la pescuit? Sau a fost doar Florin?😁😁😁

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de freespirit »

Din câte știu, "competenții" "inteligenți" - care etichetau, drept, proști, pe toți, care nu erau de acord, cu ei, și, cărora, li se tot găsesc scuze - din această perioadă, nu publicaseră în nicio parte din Monitorul Oficial nr. 389/14.05.2020, până la ora 00:00/15.05.2020, nicio modificare a ordonanțelor de până acum, sau, a vreunei legi referitoare la restricțiile de deplasare, așadar, dacă au publicat ceva, azi, ceea ce nu am apucat să caut, este clar, că nu intră în vigoare, tot, de azi, deci, până intră, nu au ce să le facă celor care nu ar respecta o normă care nu a îndeplinit criteriile necesare!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:
Sâm Mai 16, 2020 6:30
"Peste o sută de persoane au protestat, vineri, în Piaţa Victoriei din Bucureşti, reclamând încălcarea legii prin instituirea stării de urgenţă. Protestatarii nu au purtat măşti de protecţie, au pancarte cu mesaje împotriva autorităţilor şi au cerut dovezi cu privire la existenţa pandemiei de coronavirus."
Adevarul

Dane, parca erai la pescuit? Sau a fost doar Florin?😁😁😁
Nu votez, nu fac politica si nu ies la proteste. Nu am asteptat niciodata nimic de la nimeni, dar nici nu-mi spune nimeni ce sa fac. Ma adaptez conditiilor si o joc cu viata din placere, pe regulile ei. Poate gresesc, dar asa sunt eu.

Ma gandesc sa fac si eu un protest, ceva original.
Vreau sa fac un protest ca sunt prost. Nu am mai vazut pe cineva sa faca asa ceva. :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Fac apel la cei care nu cred in acest virus. Priviti la televiziunile voastre favorite cum va mint in fata pentru cele 40 milioane de euro pe care le-au primit sa promoveze treaba asta. Asta le este caracterul. Se vede pe ei ca nu cred ce spun.
La fel procedeaza televiziunea aia cand te face sa te certi cu semeni, cu persoane cu care interactionezi, cu prieteni, cu rude, chiar cu parinti sau frati.
Asa suntem prostiti, asa suntem desbinati, asa suntem condusi.

Tot sper ca aceasta manipulare sa fi fost facuta de statele lumii cu un scop bun. In continuare cred asta.
O fac pentru ei, nu pentru noi, ca ii strange cu usa "mafia" de care spuneam, dar din treaba asta teoretic vom castiga si noi.
Daca este facuta pentru vaccinarea obligatorie, chiar ca ne-am dus ... de suflet.
Mor milioane de oameni tineri de foame si nimeni nu face nimic. Cine crede ca ii pasa cuiva de sanatatea noastra ... sa fie sanatos. Cine crede ca statele lumii au investit atat ca ne poarta de grija ... vai de scolile pe care le-am facut.

Sigi
Mesaje: 109
Membru din: Mar Ian 05, 2016 17:33
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Sigi »

BIG LIKE!
As mai vrea sa adaug: nimeni nu misca un deget cu toate ca noi toti suntem otraviti sistematic cu nitrati, nitriti, fosfati, pesticide, e-uri de se mira si chimistii plus altele de care nici nu stie nimeni. De ce nu sunt obligati producatorii de de-ale gurii sa lucreze curat? O sa ajungem sa mancam cu masca pe gura...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Acum o luna :
Dan Mitranescu scrie:
Sâm Apr 18, 2020 11:22

Parerea mea ramane mai pamanteasca. Toate tarile putin mai afectate de "virus" aveau probleme nationale cu revoltele oamenilor. Am mai spus: Viata "grea" in Franta, Italia, Germania ? Viata "grea" in tara cu cea mai mare crestere economica, respectiv China? Oameni nemultumiti de viata cu telefoane de 1000euro in mana. Asta era.
De aici si ideea mea ca cineva ii imbarliga sa fie nemultumiti. Nu este greu, daca faci o meserie din asta.
Mai ales pe cei care se "informeaza" foarte bine. Se informeaza cu ce li se serveste.
Realitatea din jur nu mai conteaza, ca si in cazul acestui virus :!:
Asta au vrut, asta le-a dat. Informare.

Tot ce se intampla acum consider ca o sa distruga organizatiile care se ocupau cu imbarligatul populatiei, iar mitingurile impotriva guvernelor se vor diminua foarte mult.
Guvernele nu mai puteau lucra. Singura lor preocupare era sa se apere de stirile aparute pe piata. Peste tot.

Aceste mitinguri costau foarte mult tarile, asa ca se sustine si "investitia" facuta cu "virusul".

Repet, este parerea mea care nu are nicio legatura cu gratuitatile oferite in stiri de orice natura.
Concret, pana acum, din "pandemia" asta:

1. Pe langa regula de "maximum 3 pe strada" ieri a fost data LEGE prin care sunt interzise protestele. Tot cu talent facuta si asta. Au scos in strada cativa oameni, dupa care gata: " nu putem sa lasam sa se infecteze oamenii la proteste". :wink: :D
In rest nu au mai vazut nicio situatie prin care oamenii se pot infecta. :lol:

2. De sutele de ong-uri care ne invatau pe internet cine fura in tara si ce gandac moare daca se face o autostrada, mai stie cineva ceva ?! Nu. Au disparut toate din peisaj. :wink:
( Pe Dide l-au arestat ieri, direct de pe strada, singur . :wink: )
https://www.facebook.com/karol.razvan/p ... 4555514910

3. granitele controlate la sange. Trafic ilegal redus la minimum. Combinatorii terminati.

Protestatarii de serviciu se concentreaza pe termometre, masti, daca este sau nu virus, vaccinuri, conspiratii, .... teorii. Au de lucru. Putin mai calmi, pentru ca si statul in casa are beneficiile lui.

Este pentru prima data cand respect faptul ca televiziunile si politicul ma prostesc in fata. :D

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »


Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Eu am "pe concret", nu cardeli, povesti sau lake news ( :wink: :D ) :
https://www.facebook.com/epochtimesro/v ... 994440193/

Altu' saltat. Direct si la obiect. :wink:
In blat, nu se stie nimic, presa este ocupata, populatia are treaba. :wink:

Am inteles ca de Bilica si de Georgel nu mai stie nimeni nimic, dar de zecile de ong-uri de la noi, ... chiar sa dispara toate din peisaj.
Nu le mai f_te si pe ele grija de un gandacel care trece autostrada ? Nu pot sa cred! Nimic ? :D
Ultima oară modificat Mie Mai 20, 2020 15:53 de către Dan Mitranescu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de freespirit »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Mai 20, 2020 0:30
Acum o luna :
Dan Mitranescu scrie:
Sâm Apr 18, 2020 11:22

Parerea mea ramane mai pamanteasca. Toate tarile putin mai afectate de "virus" aveau probleme nationale cu revoltele oamenilor. Am mai spus: Viata "grea" in Franta, Italia, Germania ? Viata "grea" in tara cu cea mai mare crestere economica, respectiv China? Oameni nemultumiti de viata cu telefoane de 1000euro in mana. Asta era.
De aici si ideea mea ca cineva ii imbarliga sa fie nemultumiti. Nu este greu, daca faci o meserie din asta.
Mai ales pe cei care se "informeaza" foarte bine. Se informeaza cu ce li se serveste.
Realitatea din jur nu mai conteaza, ca si in cazul acestui virus :!:
Asta au vrut, asta le-a dat. Informare.

Tot ce se intampla acum consider ca o sa distruga organizatiile care se ocupau cu imbarligatul populatiei, iar mitingurile impotriva guvernelor se vor diminua foarte mult.
Guvernele nu mai puteau lucra. Singura lor preocupare era sa se apere de stirile aparute pe piata. Peste tot.

Aceste mitinguri costau foarte mult tarile, asa ca se sustine si "investitia" facuta cu "virusul".

Repet, este parerea mea care nu are nicio legatura cu gratuitatile oferite in stiri de orice natura.
Concret, pana acum, din "pandemia" asta:

1. Pe langa regula de "maximum 3 pe strada" ieri a fost data LEGE prin care sunt interzise protestele. Tot cu talent facuta si asta. Au scos in strada cativa oameni, dupa care gata: " nu putem sa lasam sa se infecteze oamenii la proteste". :wink: :D
In rest nu au mai vazut nicio situatie prin care oamenii se pot infecta. :lol:

2. De sutele de ong-uri care ne invatau pe internet cine fura in tara si ce gandac moare daca se face o autostrada, mai stie cineva ceva ?! Nu. Au disparut toate din peisaj. :wink:
( Pe Dide l-au arestat ieri, direct de pe strada, singur . :wink: )
https://www.facebook.com/karol.razvan/p ... 4555514910

3. granitele controlate la sange. Trafic ilegal redus la minimum. Combinatorii terminati.

Protestatarii de serviciu se concentreaza pe termometre, masti, daca este sau nu virus, vaccinuri, conspiratii, .... teorii. Au de lucru. Putin mai calmi, pentru ca si statul in casa are beneficiile lui.

Este pentru prima data cand respect faptul ca televiziunile si politicul ma prostesc in fata. :D
Dar, despre protestele din toată lumea, mai ales, din Germania, chiar, în timpul stării de urgență, unde au ieșit câteva sute de mii, de oameni, cărora, evident, n-au avut ce să le facă?
P.S. Chiar, dacă există o suspiciune că ar fi lăsat acele 3 zile, descoperite, în afara stării de urgență, și, a stării de alertă, pentru a testa mulțimea, să vadă, câți ar ieși, pe stradă, și, la noi, eu am fost, sâmbătă, contra obligativității, de orice natură, ar fi, în cazul respectiv, împotriva obligativității vaccinării, când este vorba despre produsele marilor concerne, care nu au ca scop, decât, profitul lor!
P.S. Atenție, subliniez faptul că, nu, neapărat, obiectul protestului meu ar fi fost vaccinarea, ci, OBLIGATIVITATEA, IMPUNEREA, FORȚAREA, NERESPECTAREA DREPTURILOR!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”