Foarte interesant!!! :)

Moderator: Calin Visoianu

Vladutzz
Mesaje: 208
Membru din: Lun Feb 18, 2013 12:21

Re: Foarte interesant!!! :)

Mesaj de Vladutzz »

ionut72 scrie:Doctor Fishing, e adevarat ca ati primit mail de la initiatorul topicului si ca nu ati raspuns la el? Si daca raspunsul e afirmativ, ne puteti explica aici, public, cum se face ca ignorati cu gratie (voit sau ne) mail-urile de la clienti si, in schimb, sunteti foarte atenti si raspundeti mesajelor, aici, pe forum? Multumesc!

Luni, 4 martie 2013, 20:25 UTC de la Doctor Fishing <comenzi@doctorfishing.ro>:Doctor Fishing
Str. Gheorghe Doja nr. 20B

Pitesti,
Multumim pentru ca ati ales sa cumparati de la noi. Urmeaza informatii in legatura cu comanda dvs.
Onoreaza comanda
Informatii comanda
Numarul comenzii: 432
Data comenzii: Luni, 04 Martie 2013
Order Status: Pending
Informatii client
Informatii client
Detalii Livrare
Nume: Florin
Prenume: Sadici
CNP:
Adresa de livrare: Str. Traian nr.96a
Oras: Vaslui
Tara: Romania
Judet: VS
Telefon:
Email: abzatzz@mail.ru
Expedierea la
Porecla adresa: -default-
Nume: Florin
Prenume: Sadici
Adresa de livrare: Str. Traian nr.96a
Oras: Vaslui
Tara: Romania
Judet: VS
Telefon: 0335410123

Produse comandate
Cantitate Nume SKU Pret Subtotal

2 G line Ice blue 0.24mm/1850M (COD: 4751) 1737 RON54,0 RON108,0 ( i-am telefonat, au zis ca nu o au pe asta, i-am rugat s-o schimbe pe Czero Dorado Blaze 0.25mm/1200m)


Nota clientului:
Cash, la primirea produselor.
Payment Information Informatii expediere
Plata la livrare ./.





multumim pentru participare.

Click aici pentru a se vedea comanda.

Intrebari? Probleme?
E-mail: comenzi@doctorfishing.ro

au trecut 3 zile si 2 nopti si fara raspuns

Textul Urmator l-am trimas 18 martie 07:45:

multumesc tare. insa cind am schimbat firul de la ice blue la crezo (portocaliu), ma-ti dezamagit totalment :(
mi-at trimas un fir de calitate foarte rea, si eu doream sa particip la un casting cu el, insa este putred de tot...!!!
este tare dezamagitor, am avut increde in dumnevoastra, oricum mercy...


sper ca vom rezolva intrebare in curind...

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Foarte interesant!!! :)

Mesaj de Calin Visoianu »

Vladutzz scrie:am scris pe mail, raspuns 0... a primit aceasta ca o ignorare si de aia am postat fix aici, apropo cum eu le pot returna, daca sunt in alta tara???... foarte interesant... voi incerca prin posta, evident ca banii nu veti putea returna, insa ca sa nu ramana aceasta doar ca vorbe sau birfe, le voi trimete inapoi la voi, sa vedeti ce marfa va trimet aia, caci se rupe de parca ar fi 0.12 ca un fir pe piescuit iarna
Puteti fi convins ca daca am fi receptionat mesajul dumneavoastra va raspundeam pe loc. Eu nu va acuz ca nu l-ati trimis. Am spus doar ca la noi nu a ajuns.Dar sa ne intoarcem la firul in cauza, pentru ca cu mesaj trimis, sau fara, e limpede ca v-am creat o neplacere, iar acest lucru trebuie indreptat. Drept urmare magazinul nostru doreste sa va trimita in compensare 2 role de monofilament de aceleasi dimensiuni, (sau altele) produse de catre oricare firma o veti alege dumneavoastra si care este existenta pe piata din Romania. Speram sa dati curs ofertei noastre si asteptam sa ne comunicati adresa de livrare. Costul rolelor si al transportului va fi suportat de catre Doctor Fishing indiferent daca livrarea se va face la adresa dumneavoastra din Republica Moldova.

In alta ordine de idei , invitam cu placere orice doritor sa vina in magazinul nostru din str. Lizeanu 25 pentru a testa acest produs. Nu am facut intr-un timp atat de scurt alt import, nu avem alt lot de marfa, asa ca vorbim de aceleasi role. Cred ca ar fi cel mai edificator. In urma postarii acestui topic am facut si noi acelasi lucru si....bineinteles firele nu au nici-o problema.
Doctor Fishing

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Foarte interesant!!! :)

Mesaj de ionut72 »

Drept urmare magazinul nostru doreste sa va trimita in compensare 2 role de monofilament de aceleasi dimensiuni, (sau altele) produse de catre oricare firma o veti alege dumneavoastra si care este existenta pe piata din Romania. Speram sa dati curs ofertei noastre si asteptam sa ne comunicati adresa de livrare. Costul rolelor si al transportului va fi suportat de catre Doctor Fishing indiferent daca livrarea se va face la adresa dumneavoastra din Republica Moldova.
Nota 10+! Bravo! Tineti-o tot asa! Pe mine unul m-ati castigat de client cu postul asta!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Vladutzz
Mesaje: 208
Membru din: Lun Feb 18, 2013 12:21

Re: Foarte interesant!!! :)

Mesaj de Vladutzz »

Calin Visoianu scrie: Puteti fi convins ca daca am fi receptionat mesajul dumneavoastra va raspundeam pe loc. Eu nu va acuz ca nu l-ati trimis. Am spus doar ca la noi nu a ajuns.Dar sa ne intoarcem la firul in cauza, pentru ca cu mesaj trimis, sau fara, e limpede ca v-am creat o neplacere, iar acest lucru trebuie indreptat. Drept urmare magazinul nostru doreste sa va trimita in compensare 2 role de monofilament de aceleasi dimensiuni, (sau altele) produse de catre oricare firma o veti alege dumneavoastra si care este existenta pe piata din Romania. Speram sa dati curs ofertei noastre si asteptam sa ne comunicati adresa de livrare. Costul rolelor si al transportului va fi suportat de catre Doctor Fishing indiferent daca livrarea se va face la adresa dumneavoastra din Republica Moldova.

In alta ordine de idei , invitam cu placere orice doritor sa vina in magazinul nostru din str. Lizeanu 25 pentru a testa acest produs. Nu am facut intr-un timp atat de scurt alt import, nu avem alt lot de marfa, asa ca vorbim de aceleasi role. Cred ca ar fi cel mai edificator. In urma postarii acestui topic am facut si noi acelasi lucru si....bineinteles firele nu au nici-o problema.
Buna dimineata
Toti intelegem ca acest fapt nu e bazat pe bani, insa doar de un pic atentie.
Eu nu caut compensare insa doresc doar sa nu se repete asa ceva, probabil, mesajul nu a ajuns, se poate cita ca voi intelegeti faptul ca acest lucru e posibil si fara mindrie supra-inaltata, mergeti la intimpinare, se primeste ca in cazul dat vom face toti concluzii pozitive, Eu (mi-am restabilit increderea in dumnevoastra), Voi (veti controla marfa inainte de a trimete).


O rugaminte: daca nu aveti ceva marfa pe site, punetii statul "indisponibil" ca nu sa fim dusi in erroare cind facem o comanda, caci persoana de contact din romania, daca il telefonati pe el cu intrebarea: Nu exista asta marfa, punem alta sau lasam asa? el nu are idei ce sa raspunda.

Inainte de a pune o rola cu fir in colet scoate 1-2m si incercatile sa le rupeti, la mine se rupea usor chiar fara nod, 6 persoane au vazut acest fapt si au incercat-o so rupa, toti aveau fete nemultumite.

acest fir am sa-l folosesc la umplarea tamburilor pina la firul de lucru.

Vladutzz
Mesaje: 208
Membru din: Lun Feb 18, 2013 12:21

Re: Foarte interesant!!! :)

Mesaj de Vladutzz »

zilele acestea am facut control la firul procurat, o rola dupa ce am puso pe back ( aprox 600 metri s-ia revenit calitatea, la aprox 500 metri era inca putreda, am controlat-o), a doua rola dupa 70 metri fix asa, probabil ca rola aia cu mult fir putred era pe vetrina sau a fost la soare sau cine mai stie ce ar putea cu ea sa se intimple, reese ca doar o jumate de rola (aproximativ) a fost in afara calitatii, se primeste ca nu e asa de jignitor, se mai intimpla ca producatorii le mai pun la vetrina sau altii.

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Foarte interesant!!! :)

Mesaj de arsinel »

Vladutzz scrie:am scris pe mail, raspuns 0... a primit aceasta ca o ignorare si de aia am postat fix aici apropo cum eu le pot returna, daca sunt in alta tara???... foarte interesant... voi incerca prin posta.. voi incerca prin posta, evident ca banii nu veti putea returna, insa ca sa nu ramana aceasta doar ca vorbe sau birfe, le voi trimete inapoi la voi, sa vedeti ce marfa va trimet aia, caci se rupe de parca ar fi 0.12 ca un fir pe piescuit iarna
Vaslui,Romania este in alta tara ?

Informatii comanda
Numarul comenzii: 432
Data comenzii: Luni, 04 Martie 2013
Order Status: Pending
Informatii client
Informatii client
Detalii Livrare
Nume: Florin
Prenume: Sadici
CNP:
Adresa de livrare: Str. Traian nr.96a
Oras: Vaslui
Tara: Romania
Judet: VS
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Vladutzz
Mesaje: 208
Membru din: Lun Feb 18, 2013 12:21

Re: Foarte interesant!!! :)

Mesaj de Vladutzz »

arsinel scrie:
Vladutzz scrie:am scris pe mail, raspuns 0... a primit aceasta ca o ignorare si de aia am postat fix aici apropo cum eu le pot returna, daca sunt in alta tara???... foarte interesant... voi incerca prin posta.. voi incerca prin posta, evident ca banii nu veti putea returna, insa ca sa nu ramana aceasta doar ca vorbe sau birfe, le voi trimete inapoi la voi, sa vedeti ce marfa va trimet aia, caci se rupe de parca ar fi 0.12 ca un fir pe piescuit iarna
Vaslui,Romania este in alta tara ?

Informatii comanda
Numarul comenzii: 432
Data comenzii: Luni, 04 Martie 2013
Order Status: Pending
Informatii client
Informatii client
Detalii Livrare
Nume: Florin
Prenume: Sadici
CNP:
Adresa de livrare: Str. Traian nr.96a
Oras: Vaslui
Tara: Romania
Judet: VS

Moldova, Chisinau, parca nu e Romania :D ala de acolo e doar persoana de contact al persoanei ce transporta marfa din ro la md (doar un loc unde e posibila livrarea marfii), persoana de la Vaslui, nu l-am vazut nici chiar nu l-am auzit nici o data... :D chiar si persoana ce transporta in MD am vazut-o doar 1 data din 3 transportari facute.

puteti inchide tema, nu ma fastecesc din cauza 600 m de fir, nu este sfarsitul lumii... :D

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DOCTOR FISHING”