DREAMBAIT

Moderatori: Dan Mateianu, cornelserbu

Încuiat
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DREAMBAIT

Mesaj de cornelserbu »

Albert scrie:..daca rezultate au fost prezentate ca fiind facute cu alte bile(doar se practica), te inteleg :lol:
:lol: :lol: :lol: ar fi culmea :mrgreen:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DREAMBAIT

Mesaj de cornelserbu »

gor965 scrie:Consultantii sunt aceia imbracati in halate albe, cu un stetoscop la gat, care consulta pacientii ! :lol:
pai bine, si atunci doctori sunt numai aia "honoris causa" ? :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: DREAMBAIT

Mesaj de ionut72 »

e meritul directorului de marketing care te-a facut s-o cumperi prima data ?
Prima data da! A 2-a oara in foarte mica masura spre deloc (daca nu ti-a placut). Se suprestimeaza dealtfel ponderea marketingului in realegerea unui produs. Sau, ma rog, cel putin pentru o categorie de clienti. Asta e ceea ce, pentru directorul economic, ar trebui sa fie un secret! :lol:

Ma rog, eu pot sa dau exemplu berii pe care o beau eu, de regula: Guiness la doza. Prima data (marketingul si-a facut din plin datoria): numele a fost cel care m-a atras. A 2-a oara insa nici n-a mai contat. La fel, da' invers :D si cand a fost vorba despre varianta la sticla. Net inferioara calitativ. Si pe care consider ca, pur si simplu, nu merita sa dau banii. Prefer Carlsberg-ul si (intr-o mare masura) gratie reclamei super-inteligente (iarasi marketingul :) ): probabil cea mai buna bere din lume. :wink:

Revenind la subiectul topicului de fata, "director de marketing", repet, e in cazul meu si in stadiul acesta, numele producatorului.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DREAMBAIT

Mesaj de gor965 »

ady10 scrie:…te duci la magazin si te uiti ca vitelul la poarta noua: o gramada de marci de orez :D
........
M-i s-a intamplat ... si l-am ales pe ala care am crezut eu ca e mai bun (bobul mai mare si mai alb). Putea sa fie la raft Pamela Anderson cu orez negru si ieftin in brate, eu tot pe-ala alb il luam ! ... probabil ... :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

ady10
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iul 01, 2013 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DREAMBAIT

Mesaj de ady10 »

gor965 scrie:
ady10 scrie:…te duci la magazin si te uiti ca vitelul la poarta noua: o gramada de marci de orez :D
........
M-i s-a intamplat ... si l-am ales pe ala care am crezut eu ca e mai bun (bobul mai mare si mai alb). Putea sa fie la raft Pamela Anderson cu orez negru si ieftin in brate, eu tot pe-ala alt il luam ! ... probabil ... :mrgreen:
:D :D :D
Daca tu in continuare crezi ca un brand ca si Coca Cola face un profit de 30 mld brut/2013 doar ptr ca apa lor cu caramel este buna atunci clar inca mai crezi in Mos Craciun.. :mrgreen:

…si apropo, imaginea lui Mos Craciun a fost inventata de Coca-Cola! :D :D
O viata avem..

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DREAMBAIT

Mesaj de cornelserbu »

gor965 scrie:
ady10 scrie:…te duci la magazin si te uiti ca vitelul la poarta noua: o gramada de marci de orez :D
........
M-i s-a intamplat ... si l-am ales pe ala care am crezut eu ca e mai bun (bobul mai mare si mai alb). Putea sa fie la raft Pamela Anderson cu orez negru si ieftin in brate, eu tot pe-ala alt il luam ! ... probabil ... :mrgreen:
asta-i vrajeala...il luai p'ala cu pamela sa te uiti la sanii ei :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DREAMBAIT

Mesaj de gor965 »

ionut72 scrie:......Prima data (marketingul si-a facut din plin datoria): .......
Pai si cand bei prima data o bere, asa din intamplare, ce rol are marketing-ul ? Sa-ti spun cum am ajuns o data sa beau un pishat de bere intr-o bodega de la tara ... intru sa beau o bere, ca era cald, ma uit in bar si vad vre-o 40 de sticle de bere, marci cunoscute, Stela, Haineken, Effes, Amstel, Dab, etc., etc., cer o Silva neagra si-mi spune ala ca nu are ...cer o Stela, nu are...ii zic ca vad in bar o bere Stela...imi spune ca acolo nu e "lista" cu beri aflate la vanzare ci aia e colectia de sticle de bere (goale) a lu' sefu ! Am intrebat daca are totusi bere in bar si m-am tezit cu cea mai ordinara bere pe care am baut-o vreodata - Fulger ... e mult spus am baut-o, da stiu ca mi-am bagat ceva in marketing ! :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DREAMBAIT

Mesaj de gor965 »

cornelserbu scrie: asta-i vrajeala...il luai p'ala cu pamela sa te uiti la sanii ei :lol: :lol: :lol:
Nu-l luam domne' ... ca eu daca poftesc, nu pot sa ma abtin ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DREAMBAIT

Mesaj de gor965 »

ady10 scrie: Daca tu in continuare crezi ca un brand ca si Coca Cola face un profit de 30 mld brut/2013 doar ptr ca apa lor cu caramel este buna atunci clar inca mai crezi in Mos Craciun.. :mrgreen:

…si apropo, imaginea lui Mos Craciun a fost inventata de Coca-Cola! :D :D
Da-mi voie sa cred ca daca Mos Craciun asta avea tzate si popou, ar fi crezut in el si pensionarii de 80 de ani ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: DREAMBAIT

Mesaj de ionut72 »

doar ptr ca apa lor cu caramel este buna
Desigur, "apa lor cu caramel" e perceputa ca fiind foarte buna. In sensul de gustoasa. Asta e mai mult ca sigur. E vorba despre chimie alimentara si procese fizico-chimice ale anumitor substante ce, in creier, stimuleaza producerea unui anumit nivel de serotonina, endorfine si dopamina. D'asta au vanzarile astea uriase.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DREAMBAIT”