Jurnalul lui gor965

Pentru pasionatii foto-video.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Jurnalul lui gor965

Mesaj de ovideli »

nu m-am implicat in competitii, cu toate ca as fi putut sa o fac in doua cluburi, dar ce am vazut privind fenomenul din exterior m-a facut sa zic "pas" (imi imaginez ce se vede din interior), asa se intampla cand banii devin ochiul dracului, iar sportivitatea o ia pe aratura, mai mult nu comentez ca nu ma intereseaza.
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Jurnalul lui gor965

Mesaj de Dan Mitranescu »

.

yoogoofy
Mesaje: 198
Membru din: Vin Feb 08, 2013 13:42
Puncte: 0
Localitate: Aiud - Alba Iulia

Re: Jurnalul lui gor965

Mesaj de yoogoofy »

ovideli scrie:dar ce am vazut privind fenomenul din exterior m-a facut sa zic "pas" (imi imaginez ce se vede din interior), asa se intampla cand banii devin ochiul dracului, iar sportivitatea o ia pe aratura, mai mult nu comentez ca nu ma intereseaza.
Un rezumat scurt, zic eu, care reflecta parerea poate a sute de pescari carora le place sa pescuiasca, mai intra pe forum sa citeasca una alta, si dau peste un subiect cum ar fi CN 2016... si dupa citirea celor cateva pagini bune, ramai stupefiat de ce se intampla cu acest fenomen, si in loc sa faci un pas odata cu experienta acumulata, sa "joci in alta liga", mai bine ramai sa practici acest sport doar de placere...popescu sus-jos, unu semneaza ca este de acord cu colectarea taxei dupa care intreaba in ce cont sa vireze banii, toti sunt de acord cu taxa de participare la sedinta, pe urma se intorc cu capul in jos, tot asa si cu locatia. Din moment ce iti dai acordul prin semnatura, inseamna ca ai luat la cunostinta si iti asumi cele discutate, sau gresesc ? Nu este un document cat de cat oficial ? V-ati gandit ca aceste fapte, va pot afecta in mica/mare parte busines-ul... ? Pentru ca marea majoritate aveti afaceri in domeniu!
Sunt un pescar, care urmareste cu interes acest fenomen! Sper totusi pe viitor sa schimbati ceva! Este un sport prea frumos, ca sa fie umbrit de setea de bani! Daca deranjeaza pe cineva randurile de mai sus, linistit se poate sterge. Cu respect!

Referitor la articolul tau George, ai punctat bine, felicitari!!!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Jurnalul lui gor965

Mesaj de Vladut Mateianu »

yoogoofy scrie:Sunt un pescar, care urmareste cu interes acest fenomen! !
In primul rand frumos era sa te prezinti, ca sa stiu si eu cu cine discut....
yoogoofy scrie:....unu semneaza ca este de acord cu colectarea taxei dupa care intreaba in ce cont sa vireze banii, toti sunt de acord cu taxa de participare la sedinta, pe urma se intorc cu capul in jos, tot asa si cu locatia. Din moment ce iti dai acordul prin semnatura, inseamna ca ai luat la cunostinta si iti asumi cele discutate, sau gresesc ? Nu este un document cat de cat oficial ? V-ati gandit ca aceste fapte, va pot afecta in mica/mare parte busines-ul... ? Pentru ca marea majoritate aveti afaceri in domeniu!
Aici imi cer scuze ca nu accept sa ne tragi tu de urechi, dar realitatea este alta.... Acel "unu" care a semnat a fost unul dintre promotorii carpfishingului in Romania, cu participari la 5 campionate mondiale si 2 titluri de vicecampion mondial ! Acel "unu" a fost printre primii organizatori de concursuri din Romania acum 11 ani, cu peste 100 de organizari la activ, inclusiv etape de CN.
Ti-am amintit astea, ptr te declari un "pescar care urmareste acest fenomen", dar, la fel ca si spectatorul din tribuna de la fotbal iti place sa-ti dai cu parerea (ba, mai rau, sa-i si judeci pe cei care incearca sa faca ceva) , fara sa cunosti realitatea.

Mi-a parut bine de cunostiinta.

Unu'
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

yoogoofy
Mesaje: 198
Membru din: Vin Feb 08, 2013 13:42
Puncte: 0
Localitate: Aiud - Alba Iulia

Re: Jurnalul lui gor965

Mesaj de yoogoofy »

Acel unu de care zici, nu a fost cu "directie", interpretezi gresit, sau nu m-am facut eu inteles. Era vorba de procedura in sine. Mergi la o sedinta, se stabileste ceva, semnezi (ceea ce dpmdv este semn ca esti de acord) pe urma nu se mai respecta nimic...e lipsa de respect fata de toti cei prezenti la sedinta. Asa s-a intamplat si anul trecut daca nu ma insel.
Nu vreau sa am polemici pe tema asta cu tine, am un respect prea mare pentru tine si pentru realizarile si implicarea ta in carpfishing-ul din Romania.
Mi-am prezentat doar parerea pentru ca este un forum public unde pot sa-mi spun parerea atata timp cat o fac intr-un mod civilizat, si consider ca asa am facut, in speranta ca poate reusesc sa atrag atentia asupra unor aspecte.
Referitor la ironia din ultimele randuri, nu judec pe nimeni pentru ca nu sunt in postura sa-mi permit acest lucru ,mi-am expus doar parerea, iar cu fotbalul nu am nici o treaba. Cu respect, Toth Anton

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Jurnalul lui gor965

Mesaj de Dan Mateianu »

Dupa o iarna care sub aspectul vremii n-a prea fost ce trebuia sa fie, iata ca am ajuns in punctul in care s-a dat start in noul sezon de competitii la crap.
Citeste continuarea ....
Jurnalul lui gor965 - Cand vremea tine cu ''adversarul''
http://www.crapmania.ro/articole/report ... arul-38762

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Jurnalul lui gor965

Mesaj de Dan Mateianu »

Este sau nu utila lista de intentie la inscrierea in concursurile de crap?

http://www.crapmania.ro/articole/report ... crap-38772

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Jurnalul lui gor965

Mesaj de Dan Mateianu »

Jurnalul lui gor965: Pescuitul intre performanata si placere

http://www.crapmania.ro/articole/report ... cere-38776

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Jurnalul lui gor965

Mesaj de Dan Mateianu »

Jurnalul lui gor965: Finala de poveste la Campionatul AGVPS de pescuit.

http://www.crapmania.ro/articole/report ... cuit-38794

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Jurnalul lui gor965

Mesaj de Dan Mateianu »

Jurnalul lui gor965: Pescuitul este sport sau hobby?

http://www.crapmania.ro/articole/report ... rapi-39821

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “FOTOGRAFIE, IMAGINI VIDEO SI POVESTIRI DE LA PESCUIT”