Partida fara sperante

Moderatori: Dan Mateianu, george_gre

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Partida fara sperante

Mesaj de RazvanG »

gor965 scrie:Sunteti rai ! Voi n-ati fost niciodata "saraci" in pescuit ? ...v-ati nascut experti in pescuitul la crap ? Poate avea omul de scris o povestioara interesanta si butona mai greu la tastatura...care-i problema ? Voi de ce nu va apucati de scris despre partidele voastre ?
PAI DUPA CE A SCRIS UN FRAGMENT IN ROMANA,PROBABIL CA I S-AU PRINS DEGETELE DE TASTATURA, LA SFARSIT CAND A INCEPUT SA O ARDA IN ENGLEZA :wink:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Partida fara sperante

Mesaj de popescu59 »

George - Despre care partide sa scrie ?? Desprea acele partide facute in fata calculatorului ??? Barem omu ne povestea ce a petrecut mergind la pescuit darrrrrrrrrrrrrrr daca nu face parte dintre maestriiiiiiiiiiiiiiii nu ii pot fi acceptate povestile. De parca v-ar obliga cineva sa cititi .

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Partida fara sperante

Mesaj de RazvanG »

popescu59 scrie:George - Despre care partide sa scrie ?? Desprea acele partide facute in fata calculatorului ??? Barem omu ne povestea ce a petrecut mergind la pescuit darrrrrrrrrrrrrrr daca nu face parte dintre maestriiiiiiiiiiiiiiii nu ii pot fi acceptate povestile. De parca v-ar obliga cineva sa cititi .
Iar incepi Popescule sa o arzi cu paru-n ochi?
E uite cat de perspicace esti tu,de ti-ai dat seama ca daca nu este maestru,nu poate avea parte de audienta.Cum de altfel nici tu nu ai cum sa ai parte de asa ceva.
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

george_gre
Mesaje: 248
Membru din: Lun Mai 31, 2010 22:07
Puncte: 0
Localitate: GREACA-CERCANI

Re: Partida fara sperante

Mesaj de george_gre »

alig854 scrie:Partida Greaca-Cercani 23-25 august 2012
Trecusera mai bine de o luna de la ultima partida de pescuit la Crap. Acum ne indreptam spre aceiasi balta, unde, acum o luna si ceva ne adusese decat o captura "nepunctabila" in 48 de ore.
Plecat din capitala mai devreme de la munca, invoiti bineinteles, pentru a putea lua ultimele bagaje si ajunge si la magazinul de pescuit sa ne facem proviziile.
La magazin, decat vesti proaste. Pe langa vremea care ne-a adus pentru timpul rezervat pe balta numai temperaturi caniculare, acum am fost loviti de un zvon cum ca patronul a vandut pestii din balta.
Cum asa?! Sperantele noastre pluteau pe apa sambetei ca spomb-urile fara textil bun. Decizia a fost una grea in acel magazin de pescuit. Avand balta rezervata pentru 72 de ore nu avem incotro decat sa incercam, dar totusi sa nu aruncam banii pe momela si nada cand nu e nimic de prins.
Sa facem paguba cat mai mica, ne-am decis doar la un kilogram de boilies Fresh de la Dynamite Baits cu aroma de squid si piper negru si o pasta de carlig tot de squid si piper negru de la Select Baits. Asta amestecat cu cateva kile de boilies ce mai aveam la noi de Tuna, Tutti-Frutti plus cateva borcanele dipuite din aromele astea in Squid sau Tutti Frutti.
In drumul spre balta in masina nu aveam prea multa speranta. In mintile noastre plutea doar un singur gand, acela ca vom face blanc dupa 3 zile de incercari.
Ajunsi pe balta motivele sa speram scadeau pe masura ce ne indreptam spre administratie: Balta scazuta, nici un pescar pe balta si nu am vazut mai deloc activitate la suprafata, vreun semn, ceva...
Am vorbit cu paznicul, ne-am asezat pe posul "La Vali", unde facusem rezervarea si am pus tactica la cale. Urma sa dam cu 2 lansete inspre buturugile din dreapta postului deoarece era libera zona si cu 2 lansete in fata, dupa agatatura.


To be continued....



Si cum este? I-am vandut? Eu v-am spus ca nu sinteti zdraveni!! (3 zile de canicula 42 grade la umbra)

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Partida fara sperante

Mesaj de popescu59 »

Multumesc frumos de aprecieri nu erea nevoie de ele darrrrrrrrrrrr asta este. Ce aveti cu omul ca ne povestea un subiect despre pescuit nu despre asa ceva este deschis acest forum??? Daca scria vre-un pescar de top nu mai faceti voi nici cel mai mic comentariu dar asa trebuie eliminiati toti care incearca ceva.
Exact cea ce incercati si cu mine numai ca eu nu ma ofilesc la cite jigniri si injurii mi-ati adus pe aici , sa fiti sanatosi .

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida fara sperante

Mesaj de Lucian Manea »

@Gor - eu am povestit ce am avut de povestit strict si la obiect. Uita-te pe topicul Magura 9 si vei vedea mai multe postari. Dar nu e normal sa inceapa unul sa debiteze ineptii si de fapt mesajul sa fie ca George a vandut pestele de la Greaca. Asta a fost mesajul. Nu crezi ??? E urat.

@Popescu - ne vedem pe Tancabesti :D :D :D
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Partida fara sperante

Mesaj de RazvanG »

popescu59 scrie:Multumesc frumos de aprecieri nu erea nevoie de ele darrrrrrrrrrrr asta este. Ce aveti cu omul ca ne povestea un subiect despre pescuit nu despre asa ceva este deschis acest forum??? Daca scria vre-un pescar de top nu mai faceti voi nici cel mai mic comentariu dar asa trebuie eliminiati toti care incearca ceva.
Exact cea ce incercati si cu mine numai ca eu nu ma ofilesc la cite jigniri si injurii mi-ati adus pe aici , sa fiti sanatosi .
Ofilit esti deja.....DARRRRRRRRRRRRR incercam si noi sa te eliminam ca prea ciuma esti,raie,scabie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
In rest....sa traiesti si tu...CA MORCOVII :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Partida fara sperante

Mesaj de popescu59 »

Si cum este? I-am vandut? Eu v-am spus ca nu sinteti zdraveni!! (3 zile de canicula 42 grade la umbra)

Dl George ce vreti sa spuneti cu asta ??? Ca nu stiti ca s-a dus zvonul in sat ca pestele de la Greaca e plecat in schimb de experienta la CORBU ?De fapt omul va si spus ca de la mag unde a cumparat ce ii trebuia asta i s-a spus.
Luciane poate george nu stie ce se vorbeste prin sat , adica prin magazine .

shimanobig- Omule cind o sa imi dati voi mie de mincare si imi veti intretine voi mie familia atunci ma voi simti obligat sa ma elimin pina atunci INVATA SA VORBESTI .

Avatar utilizator
alig854
Mesaje: 203
Membru din: Lun Aug 27, 2012 15:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida fara sperante

Mesaj de alig854 »

george_gre scrie:
alig854 scrie:Partida Greaca-Cercani 23-25 august 2012
Trecusera mai bine de o luna de la ultima partida de pescuit la Crap. Acum ne indreptam spre aceiasi balta, unde, acum o luna si ceva ne adusese decat o captura "nepunctabila" in 48 de ore.
Plecat din capitala mai devreme de la munca, invoiti bineinteles, pentru a putea lua ultimele bagaje si ajunge si la magazinul de pescuit sa ne facem proviziile.
La magazin, decat vesti proaste. Pe langa vremea care ne-a adus pentru timpul rezervat pe balta numai temperaturi caniculare, acum am fost loviti de un zvon cum ca patronul a vandut pestii din balta.
Cum asa?! Sperantele noastre pluteau pe apa sambetei ca spomb-urile fara textil bun. Decizia a fost una grea in acel magazin de pescuit. Avand balta rezervata pentru 72 de ore nu avem incotro decat sa incercam, dar totusi sa nu aruncam banii pe momela si nada cand nu e nimic de prins.
Sa facem paguba cat mai mica, ne-am decis doar la un kilogram de boilies Fresh de la Dynamite Baits cu aroma de squid si piper negru si o pasta de carlig tot de squid si piper negru de la Select Baits. Asta amestecat cu cateva kile de boilies ce mai aveam la noi de Tuna, Tutti-Frutti plus cateva borcanele dipuite din aromele astea in Squid sau Tutti Frutti.
In drumul spre balta in masina nu aveam prea multa speranta. In mintile noastre plutea doar un singur gand, acela ca vom face blanc dupa 3 zile de incercari.
Ajunsi pe balta motivele sa speram scadeau pe masura ce ne indreptam spre administratie: Balta scazuta, nici un pescar pe balta si nu am vazut mai deloc activitate la suprafata, vreun semn, ceva...
Am vorbit cu paznicul, ne-am asezat pe posul "La Vali", unde facusem rezervarea si am pus tactica la cale. Urma sa dam cu 2 lansete inspre buturugile din dreapta postului deoarece era libera zona si cu 2 lansete in fata, dupa agatatura.


To be continued....



Si cum este? I-am vandut? Eu v-am spus ca nu sinteti zdraveni!! (3 zile de canicula 42 grade la umbra)

In niciun caz!! De aceea am tinut sa postez pe forum. Pana la urma s-a dovedit a fi o super partida. Dar vad ca sunt luat peste picior de marii maestri in pescuitul la crap. Imi pare rau ca va deranjeaza ce am scris sau NU! Eu o sa scriu si continuare atunci cand o sa am si eu timp.
Radoi Mircea Alin. DICARP Fishing Team

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partida fara sperante

Mesaj de zfcristian »

lucianman scrie:@Gor - eu am povestit ce am avut de povestit strict si la obiect. Uita-te pe topicul Magura 9 si vei vedea mai multe postari. Dar nu e normal sa inceapa unul sa debiteze ineptii si de fapt mesajul sa fie ca George a vandut pestele de la Greaca. Asta a fost mesajul. Nu crezi ??? E urat.

@Popescu - ne vedem pe Tancabesti :D :D :D
Aveam pretentii Luciane, daca iti dai intalnire cu Popescu pe Tancabesti....... :lol: e de porc :mrgreen:

@ Popescu : Asta cu Corbu e noua, deja turul baltilor de pe langa Bucuresti l-a incheiat si a ajuns la Corbu ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dar cand s-a intamplat asta cand atunci cand s-a scos ciortanu de la corbu ????

Nea Popescule singurul moment cand ai dreptate este cand zici ce se vorbeste prin sat, intr-adevar la voi acolo la Alexandria e un sat nitel mai mare decat Greaca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “GREACA CERCANI”