Super Partida Pe Greaca

Moderatori: Dan Mateianu, george_gre

george_gre
Mesaje: 248
Membru din: Lun Mai 31, 2010 22:07
Puncte: 0
Localitate: GREACA-CERCANI

Re: Super Partida Pe Greaca

Mesaj de george_gre »

CristiK scrie:Cred ca dupa concursul de la acest sfarsit de saptamana se vor lamuri multe aspecte!
O sa vedem media pestilor atunci!
Imi povestea cineva ca au revenit pe balta sculele din Obor, adio rodpoduri, corturi de fita, scule scumpe DOAR CARASARI !
Cat despre pozele de pe site - sunt si ele un raspuns !

Daca le sti pe toate spune-mi si mie care era media pestilor anul trecut!
Crezi ca pe canicula asta se prinde undeva?(vedem la concurs)Parca au fost niste conursuri pe canicula si nu a mers de loc si nimeni nu a comentat ce atita zarva?
Ce abonamente fac numai baietii cu bani multi? Ceilalti nu au voie?
Tu ai fost pe Greaca de vorbesti?
Daca vrei poze pescuieste ,prinde si posteaza! :mrgreen:

george_gre
Mesaje: 248
Membru din: Lun Mai 31, 2010 22:07
Puncte: 0
Localitate: GREACA-CERCANI

Re: Super Partida Pe Greaca

Mesaj de george_gre »

kelu84 scrie:de asta imi este si mie teama.ca am platit taxa de concurs, m-am pregatit cum se cuvine si cred ca sunt singurul fraier care nu am auzit la timp ce se spune despre balta. media pestilor....e evidenta dupa acum avand in vedere ca si la cupa primaverii a fost ciortan viteza...dar macar nu a fost limita 1kg cum e acum..eu astept totusi fotografii recente de pe aceasta balta cu dulapii care erau candva.
cat despre pozele puse de dl matei pe topicul concursului...a fost un gest cam deplasat...

Crezi ca nu se prinde?de ce?
La cupa primaveri s-a punctat de la 1kg acum la fel!

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Super Partida Pe Greaca

Mesaj de Lucian Manea »

CristiK scrie:Cred ca dupa concursul de la acest sfarsit de saptamana se vor lamuri multe aspecte!
O sa vedem media pestilor atunci!
Imi povestea cineva ca au revenit pe balta sculele din Obor, adio rodpoduri, corturi de fita, scule scumpe DOAR CARASARI !
Cat despre pozele de pe site - sunt si ele un raspuns !
Nu astepta ca la un concurs sa se prinda numai dulapi. Predominant va fi pestele de pana in 5 kg...de asta e concurs. Sa prinzi tot ce e in fata. Se va da la greu cu seminte si solubile. Pt crapi over 10 e nevoie de alta abordare si nicidecum de o zeci de spomburi care lovesc apa non-stop.

Acel cineva care iti povestea ca nu mai vede rodpoduri si scule scumpe ar trebui sa stie ca un rodpod poate fi mai ieftin decat o serie de picheti de inox. Si ca un cort de "fita" poate fi inlocuit oricand de un brolly mult mai practic. Asta daca nu ai nevoie sa te cari cu "garajul" dupa tine pt 36 ore ca sa vada lumea ca esti "fita". :D :D
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

catapana
Mesaje: 87
Membru din: Lun Iul 19, 2010 13:16
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Re: Super Partida Pe Greaca

Mesaj de catapana »

am participat si eu la un concurs de amatori pe greaca in mai si s-a prins destul de bine.
noi am picat la ponton 4 si am stat mai mult de sprit asa ca rezultate mai slabe dar langa noi(dreapta pontonului 4 cum privesti balta)nu stiu exact cum ii zice, baietii au prins cam 200 de kg si au castigat,s-a prins bine si pe cofetari si stanga cofetari,dar si ponton unu niste baieti care nu mai pescuisera pana atunci in regim de concurs.
balta are potential bun si pestii de 5-7 kg au fost multi la cantar.
aproape 800-900 kg 12 echipe in 72 de ore
repet marea majoritate eram amatori si nu pescuisem la nivel de competitie,cred ca niste pescari experimentati fac mult mai mult.
fire intinse si stati pe peste astfel rezultatele nu vor intarzia sa apara.

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Super Partida Pe Greaca

Mesaj de kelu84 »

inca un pic paana maine :mrgreen: :mrgreen:

rechinul74
Mesaje: 71
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:34

Re: Super Partida Pe Greaca

Mesaj de rechinul74 »

Salut vrea sa merg maine seara la o partida de 24 de ore pe greaca si vreau sa stiu daca se poate de la cei care au fost de curind sau cei care au fost la concurs in weekend care locuri merg mai bine pe caldura asta si la ce pune botul.Merci mult.

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Super Partida Pe Greaca

Mesaj de Dan Serban »

rechinul74 scrie:Salut vrea sa merg maine seara la o partida de 24 de ore pe greaca si vreau sa stiu daca se poate de la cei care au fost de curind sau cei care au fost la concurs in weekend care locuri merg mai bine pe caldura asta si la ce pune botul.Merci mult.
Salut , ai fost ? cateva detalii ?
Pescar de rând

rechinul74
Mesaje: 71
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:34

Re: Super Partida Pe Greaca

Mesaj de rechinul74 »

Da am fost dar dezastru total, doar cateva trasaturi anemice si atat .Poate am avut eu o partida proasta dar asa ceva nu credeam ca se poate pe Greaca si la cofetari st .Am avut partide bune pe alte locuri si nu inteleg ce se intimpla cu aceasta balta anul asta, unde este tot pestele mare care era anul trecut si acum doi ani.Poate dupa ce trece canicula sa inceapa si pestele sa manance.

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Super Partida Pe Greaca

Mesaj de Dan Serban »

Sunt eu pe balta acum, am ajuns la ora 10 , nicio trasatura; sunt la pontonu 5. In stanga mea mai sunt 3 posturi de aseara si nu au prins nimic:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pescar de rând

Avatar utilizator
Alex Matea
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Ian 30, 2010 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Super Partida Pe Greaca

Mesaj de Alex Matea »

:D Nasuk stai linistit iei la Big Game...

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “GREACA CERCANI”