CE ESTE RAU IN ASTA :

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Florin Pata »

Ciudat ! Multi antibolsevici si anticomunisti sunt pro regele spanacului&parazitii lui "regali" , desi EL i-a adus pe bolsevici la putere in Romania ! Bunicul meu a fost prizonier de razboi din cauza acestui g......i strain care a TRADAT Romania si toti romanii si s-au carat in Elvetia cu un tren plin de bogatii desi neamul lui de Hohenzollerni au venit doar cu chilotii rupti in popou intr-o punga in Romania ! + aproape 180.000 de ostasi romani care au vazut lagare/gulaguri de concentrare si Siberia ! Au trait in lux in Elvetia iar zeci/sute de mii de patrioti ADEVARATI au "trait" in lagarele/puscariile kominterniste !!! Cand nu a mai fost bine...a fugit cu banii !
Sute de mii/milioane de EROI ROMANI ADEVARATI zac fara a fi respectati iar acesti "paraziti" straini ...wow...doliu national si etc. . "Nu-i problema :oops: " ...Burebista , Decebal , Mihai Viteazu , Stefan cel Mare , Vlad Tepes , A.I. Cuza , Brancovenii ,Mircea Cel Batran , Avram Iancu , Tudor Vladimirescu , luptatorii anticomunisti care au facut puscarie & multi altii ...nu sunt importanti :oops: ! Ce va mai place sa pupati in fund tradatorii . impostorii si jegurile straine !!!
Regele "c...lui" a primit anual de la comunisti peste 10.000 de euro/an iar acum reclama proprietati de milioane de euro + sute de milioane de euro pentru a trai duda+gingireta in palate pe gratis:oops:
Penalul Lambrino , "regina" care s-a casatorit cu mihaita dupa ce a abdicat si nu prea stie romaneste deci nu are nici un drept de "regina" si alte panarame care cica sunt "de Romania" desi nu au stiu unde e Romania pe harta pana la impartirea lovelelor sau Duda actoras ...cica securist infiltrat ???
Am inteles ca EROUL NATIONAL MARESALUL ION ANTONESCU e interzis ca nu pot strainii sa faca istorie mincinoasa "p'acilea" ...halal romani de ....................!!! Sa nu mai vorbim de ONOARE mai ales MILITARA...ca se califica foarte putini romani...din pacate !!!
PS - Pentru iliescu vreau puscarie MAXIMA si regele strain al c.....i si iliescu sunt stransi legati de crime impotriva poporului roman !!!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de gabi1 »

Ţine-o tot aşa Florin.

Biblioteca Academiei Române e VAX albina în faţa ta. :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de ionut72 »

Regele s-a carat in Elvetia cu un tren plin de bogatii
Multinationalele ne fura, supermarcheturile ne fura, bancile ne fura, capitalistii ne fura, toata lumea ne fura, mai putin guvernul, caruia trebuie sa-i dam cat mai multi bani pe mana! Si regele ne-a furat, a plecat, fix de sub nasul comunistilor, cu un tren plin de avutii. Pe care le-a si pierdut pe drum, probabil, de a trebuit sa munceasca sa se intretina.

Tipic romanul mediu si median, prost de-i curg balele din gura si cu creierasu' varza de manipularile comunistilor.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de gabi1 »

Regele s-a carat in Elvetia cu un tren plin de bogatii
Unii (cu hardu' mic) încă au rămas setaţi. :lol: :lol:
-Vivat Petru Groza, Ana Pauker, Scânteia & Co !!!
Ultima oară modificat Mie Dec 06, 2017 8:34 de către gabi1, modificat de 2 ori în total.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de gor965 »

Florin Pata scrie:.....
Regele "c...lui" a primit anual de la comunisti peste 10.000 de euro/an iar acum reclama proprietati de milioane de euro .....
Pai si ce, 10.000 euro e mult ptr. ce gainarie au facut comunistii cu averea omului ?! Las-o draq de treaba, domeniul regal valora sute de milioane. La fel si-n ziua de azi, eu trebuie sa stau sa ma minunez ce masina conduce fi-su lu' madam Rovana, gandindu-ma ca ma-sa i-a facut rost de bani prin nu stiu ce capusare a bugetului de stat, si asta datorita functiei, care functie o are datorita conjuncturii politice de partid, care partid e ala care in 56 i-a confiscat toata averea lu' bunicu, ca era chiabur si avea pamant, cai, oi, vaci, si pasartet cat toata cooperativa din sat. Mai da-tii in pyzda ma-sii de comunisti, ca au jegmanit lumea cum au vrut pola lor si acuma-s democratii pizdii !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de gabi1 »

Daneeeee... l-au încercuit pe Florin!
Stai cu mâinile-n sân?!? :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de DumiD »

Monarhiile constitutionale sunt tari prospere in Europa. Norvegia, Olanda, Danemarca, Marea Britanie..cateva exemple. De preferat o familie regala care isi ia partea odata decat un bulibasa care vine odata la 4-5 ani cu neamuri multe si flamande. Si scapam si de numitii Ion Iliescu, Emil Constantinescu, Traian Basescu si Santa Klaus. Florine ai citit manuale de istorie cu poza tovarasului pe prima pagina de ai asemenea iesiri. Doar pentru faptul ca omul a fost un etalon de bun simt si trebuia sa te abtii. Dar nu se mai poarta bunul simt, modelele in viata sunt personaje ca Serban Nicolae si Codrin Stefanescu...

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Florin Pata »

gor965 scrie:
Florin Pata scrie:.....
Regele "c...lui" a primit anual de la comunisti peste 10.000 de euro/an iar acum reclama proprietati de milioane de euro .....
Pai si ce, 10.000 euro e mult ptr. ce gainarie au facut comunistii cu averea omului ?! Las-o draq de treaba, domeniul regal valora sute de milioane. La fel si-n ziua de azi, eu trebuie sa stau sa ma minunez ce masina conduce fi-su lu' madam Rovana, gandindu-ma ca ma-sa i-a facut rost de bani prin nu stiu ce capusare a bugetului de stat, si asta datorita functiei, care functie o are datorita conjuncturii politice de partid, care partid e ala care in 56 i-a confiscat toata averea lu' bunicu, ca era chiabur si avea pamant, cai, oi, vaci, si pasartet cat toata cooperativa din sat. Mai da-tii in pyzda ma-sii de comunisti, ca au jegmanit lumea cum au vrut pola lor si acuma-s democratii pizdii !
"Documentele publicate de comuniști în Monitorul Oficial, imediat după abdicarea forțată a Regelui, vorbesc despre 29 de palate și castele, aproape patru milioane de acțiuni, zeci de clădiri și cabane în toată România, cinci fabrici și peste 15 mii de hectare de teren arabil. Două yahturi, aproape 137 de mii de hectare de pădure și 708 medalii jubiliare și monede de aur în greutate totală de circa 15 kg, se adaugă bunurilor luate de comuniști." Sursa Pro TV !
Familia regala nu a venit cu nimic de acasa ...deci de unde ???
Rovana la DNA sa fie cercetata cum a facut averea si rasa tunsa si frezata !!! Sustin partea bolduita si bunicul meu a fost chiabur !
Ultima oară modificat Mie Dec 06, 2017 12:16 de către Florin Pata, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Florin Pata »

gabi1 scrie:
Regele s-a carat in Elvetia cu un tren plin de bogatii
Unii (cu hardu' mic) încă au rămas setaţi. :lol: :lol:
-Vivat Petru Groza, Ana Pauker, Scânteia & Co !!!
Istoria in versiunea comunista este falsificata la maxim ! Cu putina logica si studiu se poate ajunge la o istorie aproximativ adevarata ! Nu pe mine m-a decorat Stalin cu Ordinul "Victoria" si NU eu l-am numit pe Petru Groza , NU eu am dat puterea comunistilor in dauna guvernului Iuliu Maniu !
http://www.ziaristionline.ro/2011/06/23 ... -exclusiv/
Si nu fac eu afaceri cu comunistii...ca nu ma numesc "printul" Paul Lambrino
http://www.cotidianul.ro/template/artic ... 105&skip=1

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Florin Pata »

gabi1 scrie:Daneeeee... l-au încercuit pe Florin!
Stai cu mâinile-n sân?!? :lol: :lol:
Nu-i problema...strig de 2.3 ori traiasca # si monarhia si ma "scot" rapid !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”